marcica

Restaurant "pan Avenue"

Postări Recomandate

marcica

Buna!! cine cunoaste acest restaurant, puteti sa imi spuneti detalii despre el? am fost si am vazut localul, mi-a placut, si administratoarea pare de treaba, dar nu stiu dak asa si este..

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cikibriki

Cred ca e cam tirziu cu raspunsul... dar oricum, cred ca cuiva ii va prinde bine... Anul trecut am facut acolo nunta fratelui. Designul - nimic deosebit, dar e dragut. Aranjamentul se discuta si iti fac totul pe plac. Pretul - 450 lei/pers. (au spus ca e reducere caci abia s-au deschis). Achitarea - arvuna - cit puteti, iar suma totala - cu o saptamina inaintea nuntii - 100%. Mincarea e la nivel, totul a fost gustos. Apropo masa a iesit 650 lei. Unicul fapt care a lasat o amprenta negativa - furtul (cred ca e ceva specific tuturor restaurantelor moldovenesti). De ex: din 14 kg. dulciuri pe masa au ajuns doar 7 (restul au fost gasite in bucatarie); spre sfirsitul nuntii administratoarea care mai ca se punea in genunchi convingindu-ne ca la ei nu se fura - singura a inceput sa stringa sticlele de sampanie si cognac si sa le duca in directia bucatariei. La intrebarea noastra - unde le duceti? a raspuns - sa le inchid.... Am lucrat si eu in domeniul respectiv, dar asa ceva - nici prin cap.

Daca ar fi sa omitem aceste "maruntisuri" - restaurantul e destul de o.k.

(

Partajează acest post

Link spre post
margo1

Присутствовала недавно там на торжестве.

После праздника осталось очень много еды. Конечно, нельзя однозначно винить в этом администрацию, но неужели нельзя было подсказать заказчикам... Я сама работала в общепите, и считаю, что сказать о таких моментах- показатель профессионализма и порядочности администратора.

Но самое интересное было после праздника- еды на столах море, а тут, внимание, в ресторане нет никакой ни посуды, ни пакетов, чтобы взять еду с собой. Я с таким столкнулась впервые, мне кажется это нормальная практика, извините, может кто-то элементарно хочет взять с собой кусок торта. В итоге виновник торжества вынужден был бегать по окрестным магазинам в поисках пакетов. Официанты, к которым кстати, никаких пререканий в плане обслуживания, не помогли собрать еду с собой.

Еда была приготовлена хорошо. Зал достаточно стандартный для Кишинева, ни Вах, ни плохо. Официанты работали хорошо.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum