Lady

Fitocose Si Alte Produse Cosmetice Din Italia

Postări Recomandate

Lady

Sa nu fie cu suparare, am deschis o tema aparte unde am putea sa ne impartim cu parerile si recomandarile privind produsele cosmetice de pe www.fitocose.it

Mi-am dorit foarte mult Fitocose si iata ce am patit... :swoon: Am inteles ca de la fabrica nu se elibereaza decit de la 50 unitati cu pretul indicat pe site-ul lor oficial...cremele au fost cumparate din Milano de la Erboristeria Mediolanum, am si cecurile, pretul e triplat.... pe sticluta de crema e scrisa adresa lor, oare se poate asa ceva?......m-am intristat mult... :sorry:

Scusa-ma ca te-am speriat asa, ieri le-am scis un mail si le-am trimis si poza. Dimineata am primit raspuns de la ei:

Grazie ******** del contatto

E’ un nostro cliente storico da cui l’ha acquistata, ed ha la personalizzazione dell’etichetta

Tutto regolare

Saluti

Crema este originala, erboristeria de unde-ai cumparat-o e un client istoric dea lor, de aceasta le-a fost permis sa personalizeze eticheta.

Editat de Him

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lady

m-ati intrigat si pe mine cu crema aceasta, cat de buna e si cu ce pret o cumparati?

E o crema extraordinara. Eu cumpar mereu de pe internet la pret de 8 euro. NataLu, din cate am inteles, a dat pe ea cam vreo 20 euro pentru ca o luat-o d ela Erboristerie si e de 50ml. Dar, sincer, merita si 20 euro pentru ca e foarte concentrata si e naturala, fara siliconi si PEG.

Important ca e originala, aseara deja aveam dubii sa nu fie falsificata. ))

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Scusa-ma ca te-am speriat asa, ieri le-am scis un mail si le-am trimis si poza. Dimineata am primit raspuns de la ei:

Grazie ******** del contatto

E’ un nostro cliente storico da cui l’ha acquistata, ed ha la personalizzazione dell’etichetta

Tutto regolare

Saluti

Crema este originala, erboristeria de unde-ai cumparat-o e un client istoric dea lor, de aceasta le-a fost permis sa personalizeze eticheta.

Cit de bine imi pare, era sa sar de bucurie!...ma gindeam chiar eu sa le scriu...dar nu cunosc italiana....

M-ai linistit bine, o folosesc acum si imi place efectul. merci!.....mult si bine avea sa am suspectii si ingrijorari...

E o crema extraordinara. Eu cumpar mereu de pe internet la pret de 8 euro. NataLu, din cate am inteles, a dat pe ea cam vreo 20 euro pentru ca o luat-o d ela Erboristerie si e de 50ml. Dar, sincer, merita si 20 euro pentru ca e foarte concentrata si e naturala, fara siliconi si PEG.

Important ca e originala, aseara deja aveam dubii sa nu fie falsificata. ))

....daca mai precis, 37 euro m-a costat :swoon::shout: ....si eu am ramas shokata de pret, dar asta e...dar cum ai scris - deja important este ca e originala!

...acum de-asi sti cum e procedura de cumparare prin net, m-ai ajuta mult Lady sa economisesc data viitoare :rolleyes: , caci imi place crema....dar pe vara imi pare cam grasa...

De fapt am vrut si Fitocose cu ulei de argan, dar nu era si vinzatoarea a propus L Erbolario cu Argan....cunoasteti firma, cum e?

Merci inca o data!

Partajează acest post

Link spre post
Lady

....daca mai precis, 37 euro m-a costat :swoon::shout: ....si eu am ramas shokata de pret, dar asta e...dar cum ai scris - deja important este ca e originala!

...acum de-asi sti cum e procedura de cumparare prin net, m-ai ajuta mult Lady sa economisesc data viitoare :rolleyes: , caci imi place crema....dar pe vara imi pare cam grasa...

De fapt am vrut si Fitocose cu ulei de argan, dar nu era si vinzatoarea a propus L Erbolario cu Argan....cunoasteti firma, cum e?

Merci inca o data!

37 euro e exagerat de tot dar daca nu era sa merite crema asa bani nu aveau sa puna asa pret la Erboristerie. Inseamna ca se vand bine si ei aprofita.

Crema de la Fitocose cu ulei de Argan mi-a placut dar e cam grasa si eu o foloseam numai noaptea, ziua din nou Vitamina C. Daca sincer, nu te-as sfatui sa folosesti Fitocose impreuna cu Erbolario pentru ca cremele de la Erbolario nu sunt 100% naturale au si ceva chimie in ele, astfel n-o sai ai efectul dorit de la Fitocose. Te-as sfatui sa termini Crema cu Vitamian C, oricum e buna si de zi si de noapte.

Fetelor, daca doriti creme, as putea sa va fac eu o comanda si s-o trimit cu curierii cu microbusul, bineinteles, fara % de comision, cu pretul care este indicat pe sait.

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Vreau si eu Fitocose, nu stiu ce sa aleg pentru pielea sensibila si uscata.

Lady, ne luminezi?

Poate ati raspunde Vanilya la intrebarea ta pentru ca ea are ten sensibil, eu am ten normal, uneori mixt.

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

37 euro??????? EXAGERAAAAAT!!! fie chiar si pentru Fitocose.

Elenka, pe site-ul www.fitocose.it cremele sunt impartite dupa tipologia tenului.

Aici sunt cremele pentru pielea sensibila.

Pt mine must have de la Fitocose e crema cu acid glicolic, crema hidratanta ulei de argan, crema ristrutturante alle ceramidi. Dar....daca sincer, la ei toate cremele sunt bune.

Shi mai mult nu va trebuie. Crema cu acid glicolic, o crema mai grasa de seara si o crema hidratanta de zi.

Daca trecetzi la creme Bio ,ar fi bine si detergentul pt fatza sa fie unul respectiv. Am descoperit recent un detergent Bio de la Coop ( se gaseshte in orice magazin COOP la pretz de 3,90 euro) img00000105247.jpg

Imi place mult, e spumos,demachiaza bine si nu usuca pielea deloc.

da, L'Erbolario nu e natural 100%, din pacate.

Editat de Vanylya

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Fitocose e crema cu acid glicolic, crema hidratanta ulei de argan, crema ristrutturante alle ceramidi.

Astea sunt creme de seara, ca-s cam grase.

De zi, mai ushurele, crema alla vitamina C (despre care s-a vorbit mai sus), sau e buna si crema all'alchemilla.

Pt cei lenoshi sa-shi faca scrub din zat de cafea cu ulei de masline, are fitocose un asha scrub foarte bun.

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Pt mine must have de la Fitocose e crema cu acid glicolic,

O da. Asta tot e una din preferatele mele.

Diana, pe mine cremele de la COOP nu prea m-au incantat, nici Vivi Verde nici Bionova.

Editat de Lady

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Mie Vivi Verde mi-au placut foarte mult. Acum dimineatza folosesc numai cea hidratanta. Shi crema de maini, si cea de corp e super. Acum am detergentul. Unica ce nu mi-a placut e demachinatul pt ochi, pt ca ustura ochii.

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Eu folosesc si Brufocrema, daca avetzi uneori probleme de coshuri pe ici-colea, mai ales in perioada premenstruala. Intra-devar functioneaza.

Partajează acest post

Link spre post
NataLu
Vanylya
[/b]
' timestamp='1352408041' post='2131457']

37 euro??????? EXAGERAAAAAT!!! fie chiar si pentru Fitocose.

Am vazut mai demult postul lui Lady cu aceasta crema si de atunci mereu ma gindeam sa-l incerc…dar nu aveam posibiliate…in sfirsit am gasit persoana potrivita, fusese tocmai la fabrica unde nu au eliberat la bucata, a cautat pina la gasit la Erboserie, doamna a zis ca e foarte buna alegerea, dar acolo costa exagerat de scump, Milano oras scump… … (cred ca, daca la inceput cunosteam asa pret majorat , nu mi-l permiteam…)

Acum, ma bucur ca l-am incercat!

M-ati intrigat si cu *Crema cu acid glycolic* la ce e buna?? …vad ca are citeva precautii (poate provoca, în primele zile de tratament, o erupție cutanată caracterizată prin roșeață ușoară, mâncărimi, furnicături …)

Vanylya[/b]' timestamp='1352408041' post='2131457']

Am descoperit recent un detergent Bio de la Coop. Imi place mult, e spumos,demachiaza bine si nu usuca pielea deloc

Se poate de demakiat cu el si ochii ?

…mereu dupa spalare simt ca piele pe fata este uscata si parca intinsa…sunt in cautare a ceva bun

Lady[/b]' timestamp='1352408041' post='2131457']

Fetelor, daca doriti creme, as putea sa va fac eu o comanda si s-o trimit cu curierii cu microbusul, bineinteles, fara % de comision, cu pretul care este indicat pe sait.

+1

....acum le vreau pe toate... Fitocose cu Ulei de Argan, Crema cu vit. C (de rezerva), Crema ristrutturante alle ceramidi, Crema cu acid glicolic, si pentru vara - Crema antirughe al Ginkgo Biloba

...vad ca este indicat termenul doar 12 luni de la producere si timp de 4 luni utilizare...risc sa nu intru in termen? :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Lady, pe cit timp aproximativ ajunge Crema cu Vit. C folosita o data in zi?

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Lady, pe cit timp aproximativ ajunge Crema cu Vit. C folosita o data in zi?

Sincer, niciodata n-am calculat....aproximativ cam pe 2 luni cred. Dar aici depinde cine si cum o foloseste, unele persoane se dau doar pe fata, altele si pe gat, altele pin pe zona decolteului...

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Natalia, de acord, nu merita de cumparat prea multe creme. Prima din cauza termenului , al doilea - ele ajung pt destul timp, sunt foarte economice.

Daca ai deja cea cu vitamina C, ti-ash recomanda cea cu glicolic (apropo, catzi ani ai?) si cea cu ulei de argan.

Cea cu acid glicolic eu nu o folosesc in fiecare seara. Daca am pielea obosita si "sura", atunci ma dau cu glicolic, dimineatza am pielea de copil mic. E miraculoasa crema asta. Dar de la acidul glicolic, intr-adevar fatza se poate inroshi, ustura, de aia ma folosesc doar seara. Atent cu ea, ca odata am pus cam multa crema si mi-am iritat pielea. Rosheatza a disparut doar dupa cateva zile. Se recomanda de folosit pt timp de iarna , din cauza acidului. Soarele cu acizii nu prea prietenesc.

Shi ca sa dai o comanda "ratzionala" scrie-ti pe puncte ce obiceiuri ai la ingrijirea tenului.

Iata al meu:

1. Detergentul pt fatza. Ala de la COOP eu il folosesc pt toata fatza, in loc de sapun. Machaijul il elimina foarte bine.

2. Dupa detergent - crema (una grasa de seara si ala pt ocazii speciale - glicolic)

3.Crema de dimineatza ca baza de machiaj - cea cu vit C e destul.

4. Dupa depilare o crema de corp.

Cineva se mai foloseshte de tonicuri, diferit "lapte" demachiant, mashiti, scurburi, Eu toate astea nu le folosesc de aia nu-ti pot recomanda nimic (doar scrubul il fac acasa din cafea).

..aproximativ cam pe 2 luni cred.

daca numai pt fatza ajunge si de la 4 la 6 luni, mie personal.

Pt decolte folosesc crema de corp de la Fitocose.

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Sincer, niciodata n-am calculat....aproximativ cam pe 2 luni cred. Dar aici depinde cine si cum o foloseste, unele persoane se dau doar pe fata, altele si pe gat, altele pin pe zona decolteului...

Da, clar, merci mult! Cum e pasta de dinti la Fitocose, se merita?

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Pasta de dintzi de la Fitocose e buna, dar vad ca pe un forum rusesc recomanda cea de Weleda cu sare. Eu inca n-am incercat-o, dar nu am motive sa nu cred. Weleda e o marca foarte buna. N-am rabdare s-o cumpar.

Aporpo, cat pe ce sa uit. Crema de maini de la Fitocose e ffff buna, mai ales pt unghii. La inceput credeam ca e o coincidenza, dar cu timpul m-am convins, ca anume crema nutrienta imi intareshte unghiile.

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Da, clar, merci mult! Cum e pasta de dinti la Fitocose, se merita?

Am incercat doar 2 tipuri de pasta de dinti dar Dentifricio alla Salvia e Propolis mi-a placut cel mai mult.

Fetelor, da poate deschideti o tema aparte ca sa nu facem SPAM aici?

Editat de Lady

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Natalia, de acord, nu merita de cumparat prea multe creme. Prima din cauza termenului , al doilea - ele ajung pt destul timp, sunt foarte economice.

Daca ai deja cea cu vitamina C, ti-ash recomanda cea cu glicolic (apropo, catzi ani ai?) si cea cu ulei de argan.

Cea cu acid glicolic eu nu o folosesc in fiecare seara. Daca am pielea obosita si "sura", atunci ma dau cu glicolic, dimineatza am pielea de copil mic. E miraculoasa crema asta. Dar de la acidul glicolic, intr-adevar fatza se poate inroshi, ustura, de aia ma folosesc doar seara. Atent cu ea, ca odata am pus cam multa crema si mi-am iritat pielea. Rosheatza a disparut doar dupa cateva zile. Se recomanda de folosit pt timp de iarna , din cauza acidului. Soarele cu acizii nu prea prietenesc.

Shi ca sa dai o comanda "ratzionala" scrie-ti pe puncte ce obiceiuri ai la ingrijirea tenului.

Iata al meu:

1. Detergentul pt fatza. Ala de la COOP eu il folosesc pt toata fatza, in loc de sapun. Machaijul il elimina foarte bine.

2. Dupa detergent - crema (una grasa de seara si ala pt ocazii speciale - glicolic)

3.Crema de dimineatza ca baza de machiaj - cea cu vit C e destul.

4. Dupa depilare o crema de corp.

Cineva se mai foloseshte de tonicuri, diferit "lapte" demachiant, mashiti, scurburi, Eu toate astea nu le folosesc de aia nu-ti pot recomanda nimic (doar scrubul il fac acasa din cafea).

daca numai pt fatza ajunge si de la 4 la 6 luni, mie personal.

Pt decolte folosesc crema de corp de la Fitocose.

Ce descriere detaliata Diana, merci mult de info si de sfaturi, ma gindesc la Fitocose cu Argan si la cea cu glicolic...(sunt cu un an si o luna mai mica ca tine) dar ceea ce tine de pielea obosita...chiar nu stiu, dupa Uleiul pur de Argan si Fitocose imi pare ca fata arata mai bine ca oricind......se foloseste doar in asa cazuri?

Dupa recomandarea ta, mi-asi dori si Detergentul pt fatza de la COOP

Care crema de corp si de miini Fitocose anume folosesti?... iarna la mine pielea pe corp este in depresie totala :swoon: , foarte uscata, iar miinile nici nu mai vorbesc...uscate, crapate pina la singe...

Editat de Him

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

aceasta crema de maini, dar eu nu am asha probeleme serioase cu pielea mainilor. Aveam unghiile foarte fragile,se desfaceau in straturi, cu toate ca natura unghiilor mele nu e deloc asha.

Crema cu acid glicolic o potzi folosi si in fiecare seara. E o crema normala cu efecte mai evidente decat una obishnuita. Dupa nicio alta crema pielea nu e ca dupa cea cu glicolic.

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

depinde de preferintze.

Eu cremele de corp nu le prea iubesc. Nu-mi place sa simt lipiciosul pe mine, chiar daca foarte bine se imbiba. Le folosesc de nevoie. De aia eu am optat pt cea fluida, ca e mai legera.

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

Detergentul pt fatza Viola Tricolor tot e bun, dar eu am gasit alternativa de la Vivi Verde: pt ca e mai accesibil si mai ieftin.

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Waw ce bine! merci mult fetelor! Cu ajutorul vostru, la un miez de noapte :rolleyes: , am gasit mai multe solutii, mai ales tocmai vine sezonul rece....

Lady, lumineaza-ma te rog deja si cum se bea Spirulina? ...si problema caderii parului mi-a aparut deodata cu toamna...neaparat mi le iau daca zici ca sunt bune!

E vorba de 2 alge uscate si presate, nimic altceva. Eu folosesc 3 pastile de Spirulina +3 de Chlorella pe zi.

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

E vorba de 2 alge uscate si presate, nimic altceva. Eu folosesc 3 pastile de Spirulina +3 de Chlorella pe zi.

...daca ajuta, atunci algele fac minuni :girl_crazy: ...de trei ori pe zi, sau toate odata?

Partajează acest post

Link spre post
calatoarea

Eu folosesc si Brufocrema, daca avetzi uneori probleme de coshuri pe ici-colea, mai ales in perioada premenstruala. Intra-devar functioneaza.

hai ca de-asta mi-ar trebui si mie, o folosesti pe toata fata sau numai unde ai mici cosulete?

p.s. crema de ochi tot folositi?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum