Bulinika

Vise Ingrijoratoare In Sarcina

Postări Recomandate

Bulinika

Buna, fetelor. Credeti ca visele ne spun ceva? De cand sunt insarcinata am niste vise care nu pot sa nu atrag atentia la ele. Cand aveam 13-19 saptamani de sarcina, am trecut printr-un stres, in acea perioada am facut amniocenteza si cele care au trecut prin asta, stiti cat e de greu sa astepti. Rezultatele amniocentezi au iesti bune, ca vom avea un baietel sanatos,dar... incepand cu acea perioada, mereu visam noaptea un baietel blond cu ochi albastri sau fetita blonda cu ochi albastri, in ambele cazuri visam acesti copii cu lacrimi in ochi, dar linistiti si parca aveau in jur de 5 anisori. Aceste vise mi s-au mai repetat, puteam sa visez intr-o noaptea baietel, in alta fetita. Dupa ce am primit rezultatele m-am mai linistit, parca nu mai aveam aceste vise cu copilasi. Dupa ce am citit aseara pe acest site un caz ca la o doamna i-a murit bebelusul dupa nastere, si in genere cand citesc cazuri din astea triste, din nou apar vise nu prea "vesele", azi noapte din nou am visat un baietel blond cu ochi albastri si cu lacrimi in ochi. Nu stiu ce sa cred, sunt doar vise sau ele totusi ne spun ceva? Ma gandesc ca poate visez asa baietei, deorece, baietelul surorii mele are ochi albastri, blond si 5 anisori, si e un copil cuminte, cum e si in visele mele, idee n-am ce sa cred. :scratch_one-s_head: Ptiu ptiu, sa nu fie deochi, dar in general ma simt bine ce tine de sarcina. Ma gandesc ca psihic poate mi s-o dereglat ceva, din cauza ingrijorarii, si cand aud sau vad ceva trist legat de copilasi, imi apar aceste vise. In curand trebuie sa merg la USG de 28 saptamani, astept cu nerabdare. Voi ce parere aveti? S-a mai intamplat la cineva din voi sa aveti vise urite in sarcina? Va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mamasofii

вы очень впечатлительны...нельзя!!!!!!!!!!совет:попробуйте отвлечься-смотрите ежедневно мультики,например маша и медведь,ходите регулярно гулять,будь то парки или магазины,кушайте побольше сладенького но полезного.нарисуйте мысленно образ своего ребеночка-каким вы его себе представляете,пейте чай с травками(мелисса,ромашка,мята)и отдыхайте столько,сколько можете.забудьте обо всем на свете(пусть все вас подождут)-ждите,готовьтесь к рождению новой маленькой звездочки!!!!ведь все ваши переживания,стрессы,впечатления непременно отражаются на дите!поэтому последуйте всему вышесказанному и вскоре вам начнут сниться хорошие красивые и добрые сны!!!а главное малышу будет хорошо от вашего позитивного самочувствия!!!удачи и легких родов!!!

Partajează acest post

Link spre post
Taniusecika

а самое главное не читайте грустных истории. зачем вам это сейчас. я тоже переживала очень. чтоб малыш был здоровым и все было хорошо. но старалась думать о хорошем только. побольше гулять. отдыхать. в гости ходить и гостей приглашать. наслаждайтесь этим периодом и не думайте о плохом!!! вам удачки и мы держим кулачки за вас. потом обязательно напишите нам хорошую новость после узи!!!

Partajează acest post

Link spre post
toria881

Shi eu aveam mari retraieli,o sumedenie de superstitii.visam de toate,mai des visam ka pierd sarcina.citeodata visam ka am naskut animale.ma temeam de fiekare data ka nu stiam ce poate fi. Sarcina a trekut fara komplicatii shi akum am o fetitsa de o luna jumate))

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum