nadiusha84

Dreptul La Compensatia Pentru Caldura.

Postări Recomandate

nadiusha84

Buna ziua. Am decis sa scriu aici in speranta ca cineva imi va explica si mie daca putem sau nu dispune de aceasta compensatie(ajutor material). Sunt casatorita si avem un copil de 10 luni,drept urmare eu nu muncesc si unicul meu venit este indemnizatia lunara pentru copil in valoare de 300 lei. Sotul meu munceste neoficial,toate incercarile lui si insistarile de a-l oficializa au fost cu esec,deci nu avem cum demonstra venitul lui. Am zis sa mai incercam o data,in caz contrar sa se retraga de acolo si sa se inscrie la birja muncii.

Apartamentul in care locuim e al surorii mele,care locuieste peste hotare,deci locuim doar noi 3 intr-un apartament cu 2 camere,dar sotul meu n-are aici viza de domiciliu,doar eu si automat copilul nostru. Ajutati-ma va rog cu un sfat!

Multumesc anticipat!!! O zi buna!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua. Am decis sa scriu aici in speranta ca cineva imi va explica si mie daca putem sau nu dispune de aceasta compensatie(ajutor material). Sunt casatorita si avem un copil de 10 luni,drept urmare eu nu muncesc si unicul meu venit este indemnizatia lunara pentru copil in valoare de 300 lei. Sotul meu munceste neoficial,toate incercarile lui si insistarile de a-l oficializa au fost cu esec,deci nu avem cum demonstra venitul lui. Am zis sa mai incercam o data,in caz contrar sa se retraga de acolo si sa se inscrie la birja muncii.

Apartamentul in care locuim e al surorii mele,care locuieste peste hotare,deci locuim doar noi 3 intr-un apartament cu 2 camere,dar sotul meu n-are aici viza de domiciliu,doar eu si automat copilul nostru. Ajutati-ma va rog cu un sfat!

Multumesc anticipat!!! O zi buna!

Nu am inteles care-i intrebarea... Dar daca va referiti la conditii necesare pe care trebuie sa le intruniti pentru a primi compensatia la caldura atunci cel mai bine sa va adresati la preturas de sector.

Partajează acest post

Link spre post
nadiusha84

Nu am inteles care-i intrebarea... Dar daca va referiti la conditii necesare pe care trebuie sa le intruniti pentru a primi compensatia la caldura atunci cel mai bine sa va adresati la preturas de sector.

Multumesc pentru raspuns. Nu cred ca cineva de la pretura va binevoi sa-mi dea sfaturi,presupun ca ei au nevoie de o situatie concreta la care sa raspunda promt cu "da" sau "nu". Oricum va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня

Уважаемые пользователи! Еще раз обращаем ваше внимание:

В форумах Консультации специалистов общение происходит в форме вопрос - ответ. Желающие могут получить виртуальную консультацию специалиста. Только специалист(ы) форума может (могут) отвечать на вопросы, групповое обсуждение вопроса другими участниками форума запрещено. Если вы хотите что то добавить или дополнить, делайте это посредством ЛС (личное сообщение) непосредственно тому кто задал вопрос. Даже если вам кажется что ваша ситуация похожа на раннеe описанную кем то другим и вы хотите получить консультацию, создайте свою вопрос-тему.

Editat de Кисюня

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum