Liulia1987

Licopid 1Mg Tratamentul Si Rezultatul

Postări Recomandate

Liulia1987

Buna ziua,

Copilul meu are 2 ani 6 luni si toamna aceasta am inceput sa frecventam gradinita dupa a 2a saptamina el a facut pneumonie segmentara si am stat in spital cu tratament de antibiotice vreo 7 zile dupa asta peste vreo saptamina iarasi a avut o viroza si a primit iarasi antibiotice Sumamed dupa prescriptia medicului pediatru si ea mia recomandat ca dupa tratamentul dat sa ii dam LIcopid 1mg 10 zile , pauza 20 zile si asa timp de 3 luni. Acuma am si eu o intrebare...cred ca DVS. ca medic o sa puteti sami raspundeti...

Dupa prima cura cu Licopid , ca regula se intareste putin imunitatea, ca cinstit ma tem deja sal duc la gradinita, ca sa nu faca iarasi vreo bronsita sau altceva...

Va multumesc anticipat pentru raspuns :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PrettyDida

Мы весной болели больше месяца бронхитом, ликопид нас только и вытащил, но мы принимали 1 курс (т.е. 10 таблеток по 1 мг) и потом было все ок. Я думаю, вам не стоит держать ребенка дома - таким способом не защитите от вирусов и бронхитов.

Partajează acest post

Link spre post
Liulia1987

Мы весной болели больше месяца бронхитом, ликопид нас только и вытащил, но мы принимали 1 курс (т.е. 10 таблеток по 1 мг) и потом было все ок. Я думаю, вам не стоит держать ребенка дома - таким способом не защитите от вирусов и бронхитов.

Мне просто жаль ребенка, он и так получал много антибиотиков и не хочу чтобы он проходил через это снова.

Я думаю, мы пойдем к врачу и возьмем справку и попробуем опять ходить в садик.Спасибо!!! :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Buna ziua,

Copilul meu are 2 ani 6 luni si toamna aceasta am inceput sa frecventam gradinita dupa a 2a saptamina el a facut pneumonie segmentara si am stat in spital cu tratament de antibiotice vreo 7 zile dupa asta peste vreo saptamina iarasi a avut o viroza si a primit iarasi antibiotice Sumamed dupa prescriptia medicului pediatru si ea mia recomandat ca dupa tratamentul dat sa ii dam LIcopid 1mg 10 zile , pauza 20 zile si asa timp de 3 luni. Acuma am si eu o intrebare...cred ca DVS. ca medic o sa puteti sami raspundeti...

Dupa prima cura cu Licopid , ca regula se intareste putin imunitatea, ca cinstit ma tem deja sal duc la gradinita, ca sa nu faca iarasi vreo bronsita sau altceva...

Va multumesc anticipat pentru raspuns :rolleyes:

Corect ar fi sa faceti immunograma o analiza care indica starea actuala a imunitatii. Daca e tot in regula nu va faceti griji, daca imunograma difera de la normal atunci consultati imunologul.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum