Vizitator katea

Ajutati-Ma Va Rog......

Postări Recomandate

Vizitator katea

Salut fetelor, am nevoie de ajutor........sint intro situatie ca imi vine sa imi iau lumea in cap........cred ca am depresie, de abia ma tin sa nu pling .......vrem un copil, insa uite ca nu apare.........vreau sa plec la un sanatoriu fara sot ......sa iau o pauza......deoarece am revenit nu demult in tara nu cunosc nici un sanatoriu.........datimi un sfat unde pot petrece o luna de odihna mai precis un sanatoriu in Romania sau Ucraina.......Va multumesc.......

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trec

Слэник Молдова? Трускавец? Сорри пентру ынтребаре, дар де че фэрэ соц? Екзистэ о инкомпабилитате психоложикэ дин кауза нереушитей? Вэ ынвинуеште? Сау пур ши симплу аць обосит ын стрэинэтате?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator katea

Am revenit acasa acum 2 ani din strainatate si am crezut ca uite aici in liniste printre ai nostri imi voi capata linistetea sufleteasca si totul va fi bine.....insa la MD unde nu ma intorc simt mai multa presiune din partea la toti....dar poate nui nici o presiune, dar eu singura ma inchid in mine, si numi pot trai viata......cu sotul sintem de multi ani impreuna iar de vreo 4 ani incoace incercam sa concepem un copil.....daca sincer sa va spun in toti anii de cind sintem impreuna nu tin minte sa ne dispatit macar pentru o zi, in sensul ca unde nu niam dus a fost doar impreuna, chiar si la distractii eu ies doar cu el.....sintem dispartiti doar de orele de la serviciu......medicul ne spune ca in genere este totul bine si sintem compatibili.....insa eu ma gindesc ca daca voi pleca de acasa pe o perioda cat de mica, si voi lua o pauza absolut in toate chiar si in relatia cu sotul care nu vad nici o problema poate cind ma voi intoarce dragostea va fi mai mare si homonul care trebuie sasi faca treaba imi va face vreo surpriza......

Poate va pare copilaros ce va scriu insa nici nu mai stiu ce sa fac......cind vorbesc cu cineva de odihna sa plec singura toti se uita la mine cu necredere ca cum sa pleci si sati lasi singura sotul acasa......deparca eu trebuie sa stau linga el sal pazesc sau el linga mine......desigur ca el cam nu se uita cu ochi buni la propunerea mea de a pleca singura.......

Partajează acest post

Link spre post
Tary

Este o teorie ca copilul poate fi conceput in alta zona climaterica, asa ca ar fi bine sa mergeti la odihna impreuna cu sotul

Partajează acest post

Link spre post
alesia1982

mie mi s-a creat o parere ca:

d-stra, pur si simplu, ati obosit (poate de sine, poate de el)

si cautati un refugiu (totodata, motivind ca despartirea e necesara pentru conceperea copilului)

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Nu vad nimic rau in faptul ca vreti sa plecati singura. Uneori si cei mai dragi te obosesc:))) dar aici e problema, cred, in dvs, de aceea vreti sa fiti un pic singura si sa puneti pe policioare toate gandurile. Sanatorii sunt multe, asa ca o sa gasiti fara probleme.

Si pentru o concepere normala - nu trebuie sa va stresati, nu ascultati ce va zic toate rudele (ca sunt si de astea care iti gasesc retete de lecuire) si bucurati-va de viata!

Totul va fi bine la voi, o sa vedeti!

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

женшины иногда используют одиночный санаторный курортный отпуск что б забеременеть... ))) (счас заклюют)

Partajează acest post

Link spre post
katiun4ik

Родители моего мужа были недавно в санатории "Днестр",,,,,им очень понравилось. :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

Este o teorie ca copilul poate fi conceput in alta zona climaterica, asa ca ar fi bine sa mergeti la odihna impreuna cu sotul

Am auzit si eu, ca exista asa ceva, cu toate ca nu stiu cum pot sa lamuresc din punc de vedere real, dar zice lumea, ca lucreaza aceasta teorie. Mai ales, acei care pleaca la ocean. Va dau un sfat, deziceti-va de ideea de a pleca singura, (nu va instrainati) - mergeti impreuna - si sincer, Va doresc sa aveti un bebelus!

Partajează acest post

Link spre post
tasham

nu stiu care sunt posibilitatile dvs financiare, dar am citeva-i cupluri cunoscute carora le-a reusit sa ramina insarcinati dupa plecarea la marea rosie -ceva este acolo care ajuta la fertilizare

Partajează acest post

Link spre post
Diras

Draga autoare, trebuie sa te relaxezi daca vrei sa reusesti. Corpul e prea ¨presionat¨ si nu ¨se concentreaza¨ la ceea ce iti doresti cel mai mult.

Si bine spun fetele - trebuie sa schimbati decorul/anturajul. Daca impreuna cu sotul sau fara - e o decizie ce va apartine. Sunt multe teme aici pe forum cu tot felul de ¨retete¨ pentru a concepe o sarcina, citestele. Si sa dea Domnul sa ti se implineasca dorinta!!!

Editat de Diras

Partajează acest post

Link spre post
svetuta79

copilul vine atunci cind sunteti linistita si implinita...nu va ginditi la asta, si totul va fi OK, am prieteni care 7 ani au incercat, s-au stresat, au mers pe la doctori, degeaba, pt ca erau ambii sanatosi si compatibili...iar copilul a fost conceput atunci cind au lasat mainile in jos, si nu se mai gindeau la acest lucru ca la o problema )))

si astfel de cazuri sunt foarte multe ...

asa ca nu va mai ginditi, nu va stresati, lasati lucrurile sa se intample de la sine, si totul va fi bine !!!

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Fetelor, iata inca ce am obeservat eu, din propria experienta si la alte cupluri (cunostinte de ale noastre). Cand esti impreuna de mult timp si te protejezi de sarcina intr-un mod sau altul, pe urma e greu sa ramai insarcinata. Parca se formeaza o deprindere. De aceea, unele cupluri decid sa nu se vada un timp... Si cunosc cazuri, cand un cuplu reuseste sa prinda sarcina dupa o despartire.

In cazul autoarei, cred ca ar fi bine sa se odihneasca un pic singura. Uneori si asta e important. Nu zic ca ea tre sa plece singura la marea Rosie sau Maldive, cateva zile petrecute de una singura la tara la rude/parinti vor fi de-ajuns ca sa-si aranjeze gandurile in ordine. Apoi, impreuna cu sotul sa plece la sanatoriu, mare, munti...

Partajează acest post

Link spre post
Corina

Draga Autoare, si noi am asteptat mult bebelusul :)

Lucram la un serviciu, unde toata ziua eram stresata, cu sotul mereu impreuna (dar asta ne placea tare mult, si ne bucuram de fiecare clipa), aveam acelasi regim in fiecare zi .....Fusesem la planificarea familiei si ne spusese ca totul este perfect la noi, trebuie sa asteptam sa treaca timp ...Si am inceput sa fac shaping(am schimbat putin regimul), si am lasat serviciul...In 3 saptamini s-a primit ;)

Dar, dupa cum scrieti DVS, sunteti foarte obosita psihologic! Plecati sa va odihniti numaidecit! Incercati sa creati o atmosfera usoara si romantica uriunde ati pleca, chiar si acasa! faceti niste cure de masaj poate, sau ceva de relaxare...si veti vedea ca in curind veti fi cu aurasul DVS in brate ;) Doar nu vreti ca bebelusul sa fie conceput in stres si nervi? el are nevoie de lumina , liniste, si dragoste..Succes!! Speram sa ne scrieti cit mai curind un final fericit

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator katea

Salut fetelor........va multumesc pentru sfaturi, am discutat cu sotul si el nu vede rezolvarea prin izolarea mea......adica de a pleca singura, imi spune ca imi va fi mai trist asa ca acum dupa o cadere nervoasa ca imi parea ca nu am nici o schimbare am decis sa fac acupunctura de unde vin mult mai relaxata acasa......e drept ce spuneti stiti chiar si medicul de la medicina traditionala mia spus ca totul este in minele mele si cu astfel de stare imi fac mai mult rau mie.......sper ca totul va fi bine....

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

Salut fetelor........va multumesc pentru sfaturi, am discutat cu sotul si el nu vede rezolvarea prin izolarea mea......adica de a pleca singura, imi spune ca imi va fi mai trist asa ca acum dupa o cadere nervoasa ca imi parea ca nu am nici o schimbare am decis sa fac acupunctura de unde vin mult mai relaxata acasa......e drept ce spuneti stiti chiar si medicul de la medicina traditionala mia spus ca totul este in minele mele si cu astfel de stare imi fac mai mult rau mie.......sper ca totul va fi bine....

Succese, speranta - si totul Ve-ti reusi!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator telpiz cristina

Incercati sa mergeti cu sotul la Sovata, sunt hotele cu SPA in care sunt bazine cu apa din lacul Ursu, se zice ca face minuni. Succes

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum