SuperWoman

Зимняя Верхняя Одежда

Postări Recomandate

AnaNiky

Даже не знаю на счет теплоты,но это с россииского саита,в России многи берут их,вроде хвалят. Вот жду совместную закупку если выкупится. У нас таких не наити да еще и за такие деньги.

eu mi-am cumparat un *puhovic* firma CLASNA acum 2 ani din Jumbo, pretul daca nu ma inseala memoria 2800lei. calitatea foarte buna si foarte calduros, cu toate ca nu este umflat, chiar as zice ca pare subtire, plus gluga are o blana naturala foarte pufoasa.

cind l-am cumparat eram insacinata si l-am luat cam cu *zapas* dar acum e cam liber, of...dar avind in vedere preturile actuale cred ca voi comanda de pe Tao, deja pentru la anul cred daca nu voi reusi pentru iarna asta

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AnaNiky

iriablo, va rog puteti sa-mi spuneti cit va costat sa comandati haina? daca ceva puteti sa-mi scriti in privat

Partajează acest post

Link spre post
Gavanna

это в каламбии то? (

ага :((( а я то думала и вот оно счастье то!!! два дня в нем побегала, теперь вот болею :(((( достала прошлогодний пуховик... он теплее оказался... хотя и в нем я мерзла в минусовую температуру... я уже просто не знаю ЧТО на себя одеть чтобы было тепло :(((((

Partajează acest post

Link spre post
AnaNiky

а вот мне мой пуховик фирмы clasna не очень понравился. плохо обработаны рукава, и ткань на сгибе рвется. и совсем не теплый. он в морозы не правдывает своего названия. да и не какая это не российская фирма, как писали выше. это китай. среднего качества и неоправданно дорогой.

da intradevar esta facut in china (dar ce nu este acum facut in china) dar din cite am inteles clasna este un brand italian. eu nu am nici o pretentie la cusut, totul este foarte bine, materialul , furnitura, si nu este de calitatate medie, dar chiar foarte buna, cel putin al meu, purtat 2sezoane...

poate la dvs. s-a nimerit un produs contrafacut...

m-am uitat pe taobao si m-am mirat cind am vazut cit coste ele , se primeste undeva de la 3000 la 6000lei :scratch_one-s_head: ?

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

а я везде где хожу СТОЛЬКО пуховиков !!! (с пухом и на синтепоне), с ума можно сойти!

Столько моделей, я не представляю как выбрать, мне куча нравится!)))

Partajează acest post

Link spre post
Нежность

а я везде где хожу СТОЛЬКО пуховиков !!! (с пухом и на синтепоне), с ума можно сойти!

Столько моделей, я не представляю как выбрать, мне куча нравится!)))

А че тут думать? Бери кучу и всего делов)

Partajează acest post

Link spre post
Sparrow

это классно когда много чего нравится, у нас обычно проблема что ничего не нравится)))

Partajează acest post

Link spre post
Irinush

Da mie cam nimic nu-mi prea place, de piata nici nu mai zic acolo acum e moda de scurte "sirenevie" :girl_wacko: toata piata e plina... la unic am fost si nu este asa mare asortimentul..., la mall tot putine am vazut, dar care mi-au placut aveau preturi exagerate...nu stiu unde sa mai merg...la calea basarabiei cred ca ar trebui de mai vazut? si inca unde fetelor mai pot gasi scurte? dar la piata de la Odesa (kilometrul 7) trebuie sa fie mai ieftin ca la noi da? oare merita de dus acolo? :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
Tibberoon

La Odessa intradevar sunt mai ieftine . Eu mi-am luat vreo 3 ani in urma un model care la noi nu era nicaieri si nu am regretat nici o clipa .

Stiu ca cele ce la noi erau la 3500 lei , acolo erau cam 2700 lei . Se mai repeta si la ei modelele si ar fi bine sa vedeti ce preturi sunt la noi si apoi sa comparati cu cele de acolo .

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

А че тут думать? Бери кучу и всего делов)

где бы кучу балбла взять еще?))

Partajează acest post

Link spre post
Jiraf

выше писали, что это рос. производство, вот я и написала ,что это на самом деле китай. да и причем тут "итальянский бренд"? у нас в магазинах продают китайскую обувь и говорят, что это италия. всякие фирмы типа giovanna, geronia или как их там. неужели еще кто-то ведется на приставку "итальянский".

что касается моего пуховика - не думаю, что это подделка. да и в качестве вещи я толк знаю. ну не могу я сказать, что довольна им. основную функцию - греть - он на десять не выполняет. холодный он. до этого у меня был пуховик фирмы snow image. в нем я была как в печке.

а вот что касается одессы.я бы лично не поехала. я в 2009 году поехала за пальто. попала под дождь, домой ехала в купленных там носках, так как обувь промокла полностью. как я потом заболела. да и палто не купила, так как стоили они там так же как и у нас. отдать кучу денег на проезд, на еду, чай-кофе, отмучиться в дороге и сэкономить в итоге 200 ле - по моему мнению, это того не стоит

вот же ж не повезло.

Partajează acest post

Link spre post
Irinush

а вот что касается одессы.я бы лично не поехала. я в 2009 году поехала за пальто. попала под дождь, домой ехала в купленных там носках, так как обувь промокла полностью. как я потом заболела. да и палто не купила, так как стоили они там так же как и у нас. отдать кучу денег на проезд, на еду, чай-кофе, отмучиться в дороге и сэкономить в итоге 200 ле - по моему мнению, это того не стоит

poate dvs nu v-a mers, noi cind am fost in anul 2008 , o prietena si-a luat "puhovic" care a iesit cu vrio 1000 lei mai ieftin ca la noi...de aceea si ma interesez ca de atunci a trecut mult timp si nu stiu daca lucrurile nu s-au schimbat...plus daca mergem mai multi pasageri in masina impartim banii pentu drum... :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Ianochka

мы в одессу частенько с мужем ездим к его отцу, на 7 км делать чейчас нечего, рынок просто умирает, цены подняли, не выгодно в розницу брать

в самой одессе есть хорошие, не очень дорогие магазины, где продается качественная одежда, но они больше находятся по районам и надо знать хорошо город

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

а вот мне мой пуховик фирмы clasna не очень понравился. плохо обработаны рукава, и ткань на сгибе рвется. и совсем не теплый. он в морозы не правдывает своего названия. да и не какая это не российская фирма, как писали выше. это китай. среднего качества и неоправданно дорогой.

Eu mi-am luat puhovicul primavara 2011, special am asteptat sa vina primavara ca sa le cada preturile. Firma "Clasna" cu 1800 lei de la Calea Basarabiei, inca mi-au mai cedat 20 lei si mi-au pus la scurta doua centure diferite. Compozitia 70 % puf si 30% pene. Sunt foarte multumita de el, nici o atishoara nu am vazut sa atirne, toate cusaturile sunt ideale, nici un puf din el nu a esit si nici nu are de gind de oarece puful este plasat parca inca in niste sacose in interior din material plate- subtiri din care nu iese nimic. E cald in el, doar cind erau geruri mari imi luam un pulover de lina mai grosut. dar in rest purtam niste bluzite puloverase subtirele, si un plus foarte mare e ca e foarte foarte usor, asta in comparatie cu alta scurta pe care am avut-o inainte de asta din sintipon foarte groasa si lunga ca imi astupa cizmele, special am luat-o pentru ierni friguroase, 2 straturi de sintipon, pai in asta de sintipon din contra am ingetat si nu ma puteam misca in ea de parca eram urs si pe la miinici si buzunare s-a descusut, mai inscurt m-am despartit repede de ea si am zis ca de acum incolo am sa imi eau doar din puf.

f8587c29c480.jpg451b36d21199.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

A-m fost ieri la Elat si m-am speriat de preturile la scurte din puf :shout: . Pentru copii de la o suta de dolari in sus, pentru maturi 3500lei..

Partajează acest post

Link spre post
Irinush

... не верю в разницу в 1000 лей.

Eu am spus ca asta a fost in 2008 acuma nu stiu...

451b36d21199.jpg

Lilia mie imi palce scurta ta, dar acuma sunt niste preturi foarte piparate...

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Lilia mie imi palce scurta ta, dar acuma sunt niste preturi foarte piparate...

Multumesc! Ei acum sunt mai frumoase da lasa ca la asa bani imi convine.

Da tu parca iti luasei un paltonas? sau e subtire pentru iarna?

Eu te-as sfatui sa mai iernezi si iarna asta cu ce ai fost anul trecut , iar prin februarie dar mai bine martie sa mergi si sa-ti ei ceva cu pret redus caci ei toti scad preturile ca sa nu intre in vara cu ele, al meu iarna costa 2500 iar ila sfirsitul lui februarie deja 1800, poate mai tirziu era si mai ieftin...

Partajează acest post

Link spre post
Irinush

Multumesc! Ei acum sunt mai frumoase da lasa ca la asa bani imi convine.

Da tu parca iti luasei un paltonas? sau e subtire pentru iarna?

Eu te-as sfatui sa mai iernezi si iarna asta cu ce ai fost anul trecut , iar prin februarie dar mai bine martie sa mergi si sa-ti ei ceva cu pret redus caci ei toti scad preturile ca sa nu intre in vara cu ele, al meu iarna costa 2500 iar ila sfirsitul lui februarie deja 1800, poate mai tirziu era si mai ieftin...

Lilia la mine paltonul e de toamna , el nu are nimic incalzire...dar sa iernez cu ce am iernat iarna trecuta nu pot deamu...(am stricat-o in masina de spalat scurta)

Partajează acest post

Link spre post
sungirl89

а я загорелась дубленкой, пошла посмотрела что у нас есть, есть кое что но и цены что мне понравилось от 500 долларов и выше! Потом я дома подумала что зачем мне дубленка, отдать такие бабки чтоб потом везде с ней тащиться? в универ, в тролике, в маршутке, на рынке?? и согласитесь выглядит смешно , я видела такой случай, девушка в шикарной шубе в троллейбусе! и кароче пришла к выводу что возьму пуховик или дубленку на каждый день которую можно носить!

Я покупала такой же пуховик, по такой же цене в том же месте, с двумя поясами, только серый, как у LILLIA только он у меня стал тонюсеньким, покупала в 2010, для прошлой суровой зимой я бы ему поставила 3+ из 5

а с таобао вы сами заказываете или через посредников только возможно??? поделитесь пож-та !!

Partajează acest post

Link spre post
Him

а я загорелась дубленкой, пошла посмотрела что у нас есть, есть кое что но и цены что мне понравилось от 500 долларов и выше! Потом я дома подумала что зачем мне дубленка, отдать такие бабки чтоб потом везде с ней тащиться? в универ, в тролике, в маршутке, на рынке?? и согласитесь выглядит смешно , я видела такой случай, девушка в шикарной шубе в троллейбусе! и кароче пришла к выводу что возьму пуховик или дубленку на каждый день которую можно носить!

Я покупала такой же пуховик, по такой же цене в том же месте, с двумя поясами, только серый, как у LILLIA только он у меня стал тонюсеньким, покупала в 2010, для прошлой суровой зимой я бы ему поставила 3+ из 5

а с таобао вы сами заказываете или через посредников только возможно??? поделитесь пож-та !!

у меня также и есть) очень нарядная красивая дублёнка, которую одеваю несколько раз за сезон) а остальное время в пуховике) есть ещё шуба но тоже не очень удобно.

а с Таобао только через посредников, вы можете почитать здесь о Таобао, тамже и контакты.

http://mama.md/index.php?showforum=377

Partajează acest post

Link spre post
giuliana

da, aud pareri si pro si contra pentru subite, pina acum am purtat scurta din puf dar deja m-am saturat de ele as vrea totusi o subita, de palton mi-ar place dar nu am prea purtat si nu prea deosebesc care sunt si care nu sunt calitative,dar ce preturi sunt acum la sube si de unde se poate de cumparat una buna, care sa o port cu placere, a comandat cineva poate pe internet, sau doar din magazin ati luat?

Partajează acest post

Link spre post
sungirl89

da, aud pareri si pro si contra pentru subite, pina acum am purtat scurta din puf dar deja m-am saturat de ele as vrea totusi o subita, de palton mi-ar place dar nu am prea purtat si nu prea deosebesc care sunt si care nu sunt calitative,dar ce preturi sunt acum la sube si de unde se poate de cumparat una buna, care sa o port cu placere, a comandat cineva poate pe internet, sau doar din magazin ati luat?

eu consider ca trebuie sa ai si scurta din puf si blana/cojoc..pentru ceremonii ...dar de fiecare zi mie mi-ar fi jale sa dau un pumn de-a bani si sa o port prin toate "bortile"...dar eu as spune ca se poate de facut o exceptie.. daca ai automobil personal atunci poti sa-ti permiti zi de zi subita ...

la calea basarabiei sunt subite.. cea din писец era la 8000 lei, (lungime pina la genunchi)...eu consider ka totusi preturile sunt exagerate!

Subite trebuie de cumparat cind suntem vara la odihna, Turcia, Grecia... akolo sunt mai ieftine si+ poti sa negociezi pretul cu vinzatorul!

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

A-m gasit multe scurte din puf la reducere - 1000 lei

Partajează acest post

Link spre post
Svetleachok

A-m gasit multe scurte din puf la reducere - 1000 lei

А где нашли, если не секрет?

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

а я так и не пошла еще за пуховиком.. и потепление это блин..

так и не знаю, что выбрать...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum