mulytyk30

Plingem Foarte Tare!

Postări Recomandate

mulytyk30

Buna ziua!

Avem o mare problema cu copilasul nostru de 3 luni si jumate,cind icerc sa-l adorm incepe a plinge foarte tare cite 30-40 min nu-l pot linisti.Il adorm pe perna,adica il legan,ma gindeam ca poate ameteste pe perna si de aia plinge,dar am incercat sa-l adorm si in brate,si in patuc,si sa-l pun singurel sa adoarma,dar oricum plinge.Aceasta problema o avem de undeva de 3sapt.Stiu ca baieteiei nu trebuie mult sa plinga,si nustiu ce sa-i fac,il vad ca nu mai poate de somn,i se inchid ochisorii dar nici decum nu adoarme,plinge si plinge!!! :girl_cry2:

Am primit prima data la consultatia neurologului fenobarbital,apoi apaurin si pantogam,apoi cinarizin si valeriana cu talpa gistii (solutie),ultima lecuire nu ne ajuta deloc!!!!!

Ajutati-ma va rog,ce ar putea sa-l supere?!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Buna ziua!

In urma cu 3 saptamini ati facut careva investigatii, vaccinare care ar putea stresa copilul? Sau poate ati inceput un curs de masaj?

Nu il culcati flamind?

Incercati sa incepeti adormitul pina i se face foarte somn copilului, deoarece cind deja e somnolent poate deveni capricios.

Dar carea fost cauza administrarii medicamentelor de catre neurolog? Cu ce plingeri ati mers?

Partajează acest post

Link spre post
mulytyk30

Buna ziua!

In urma cu 3 saptamini ati facut careva investigatii, vaccinare care ar putea stresa copilul? Sau poate ati inceput un curs de masaj?

Nu il culcati flamind?

Incercati sa incepeti adormitul pina i se face foarte somn copilului, deoarece cind deja e somnolent poate deveni capricios.

Dar carea fost cauza administrarii medicamentelor de catre neurolog? Cu ce plingeri ati mers?

Da,i-am facut un curs de masaj.

Ii tremura barbita si piciorusul,si dormea cam rau.La 3 luni i-am facut uzi si era tensiunea putin ridicata dar au zis ca nu e strasnic,si ne-au prescris cinarizin.

Noi inca nu i-am facut vacina,dar de la policlinica insista de a o face,ce parere aveti,sa-i facem sau nu?!

Am mers la un medic neurolog pina a va scrie si ne-a prescris 10 injectii de magneziu,astazi i-am facut prima,sa continuam sau nu?

Editat de mulytyk30

Partajează acest post

Link spre post
Neurolog

Buna ziua! Ma iertati pentru raspunsul intirziat.

Injectii cu magneziu la copii nu se administreaza cred ca nicaieri inafara de Moldova . Incercati sa va adninistrati o asemenea injectie si veti simti ce stres are copilul la asa o durere. La copii se prefera solutia buvabila de magne B6.

Copilul si asa este excitat si plinge, in plus ii creati stres cu injectii de magneziu.

Si mai repet, tensiunea intracraniana nu se masoara dupa ultrasonografie.

Cu vaccina puteti sa mai asteptati, mai intii stabiliti starea neurologica a copilului. Nu trebuie sa aiba nici un tremor si nici devieri de tonus,.Inainte de vaccina, neaparat vizitati neurologul.

Sanatate!

Editat de Neurolog

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.