Dilaila

Gradinite Sectorul Riscani

Postări Recomandate

Dilaila

Am o fetita de 2 ani si 5 luni si sunt in cautarea unei gradinite romane din sectorul Riscani :curtsey: . Poate cineva din membrii forumului cunosc care gradinite sunt mai bune si care sunt conditiile de acolo, modul de inscriere.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Patoga

Возникла проблема выбора детсада для моего ребёнка. Хочу в 2 года отдать в детсад. только вот делема- в какой? Посоветуйте хороший детсад на Рышкановке. И лучше может отдать в частную группу. Помогите в выборе!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
Am o fetita de 2 ani si 5 luni si sunt in cautarea unei gradinite romane din sectorul Riscani :acute: . Poate cineva din membrii forumului cunosc care gradinite sunt mai bune si care sunt conditiile de acolo, modul de inscriere.

Si noi sintem in cautare!

Partajează acest post

Link spre post
@niri
Si noi sintem in cautare!

+1

пока остановилась на 136-м и который за Театром Оперы и Балета

Partajează acest post

Link spre post
Cris123
+1

Ира,насчет сада за ТОБ,была там?Какие там условия для деток?

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina

Мне мамочки с детской площадки его хвалили, так что он у меня тоже "на примете".

Ирочка, расскажи :da1:

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
+1

Poti sa ne spui ceva despre aceasta gradinita?

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Noi frecventam gradinita 108 din sectorul Riscani. Este pe Bd Moscovei. Noua ne place. Dupa cite ne spune directoarea este cotata ca una dintre cele mai bune in or. Chisinau.

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
Noi frecventam gradinita 108 din sectorul Riscani. Este pe Bd Moscovei. Noua ne place. Dupa cite ne spune directoarea este cotata ca una dintre cele mai bune in or. Chisinau.

Poti sa ne dai citeva detalii: ce regim au, cit platesti, citi copii sint in grupa?

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Poti sa ne dai citeva detalii: ce regim au, cit platesti, citi copii sint in grupa?

Stiu sigur ca undeva am mai scris despre aceasta gradinita. In gr noastra sunt pe lista 27 copii frecventeaza cam 20 pe zi. Regimul este standart adica de la 7 dimineata pina la 7 seara. Au diferite activitati care se repetde 3 ori pa saptamina: muzica , limba engleza, dansuri, arta vorbirii, perceptia lumii inconjuratoare. Aceste obiecte se fac cu profesori aparte, iar cu educatorul de baza se fac activitati ce tin de curiculum fiecarei institutii, adica matematica desenul scrisul s. a. Plata lunara este 380 lei + bonul de la stat - 150 lei.

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
Stiu sigur ca undeva am mai scris despre aceasta gradinita. In gr noastra sunt pe lista 27 copii frecventeaza cam 20 pe zi. Regimul este standart adica de la 7 dimineata pina la 7 seara. Au diferite activitati care se repetde 3 ori pa saptamina: muzica , limba engleza, dansuri, arta vorbirii, perceptia lumii inconjuratoare. Aceste obiecte se fac cu profesori aparte, iar cu educatorul de baza se fac activitati ce tin de curiculum fiecarei institutii, adica matematica desenul scrisul s. a. Plata lunara este 380 lei + bonul de la stat - 150 lei.

Mersi mult!

Partajează acest post

Link spre post
Dilaila

Si eu va multumesc !

Dar despre gradinitele nr.100 si 118 poate spune cineva ceva?

Partajează acest post

Link spre post
Dilaila

Irinka, care este modalitatea de inscriere la gradinita 108?

Partajează acest post

Link spre post
Lia

Salut fetelor sun VAlentina, am fiica Lia si are 7 luni, cineva mi-ar putea spune ceva despre crese din sect. Riscani si de la ce virste primesc si care sunt conditiile

Editat de lia

Partajează acest post

Link spre post
@niri

нет, не была, но сын нанашки туда ходил - это будет последний вариант

еше слышала про садик около АСЕМ, надо будет о нем разузнать

знаю что там румынские групы до 12 человек в одной группе, оплата 25 евро или долларов (не помню) в месяц + 25 за питание (зависит сколько дней ходил ребенок)

Partajează acest post

Link spre post
Cris123
знаю что там румынские групы до 12 человек в одной группе, оплата 25 евро или долларов (не помню) в месяц + 25 за питание (зависит сколько дней ходил ребенок)

Это ты про тот что рядом с АСЕМ или про тот что за ТОБ?

Partajează acest post

Link spre post
@niri
Это ты про тот что рядом с АСЕМ или про тот что за ТОБ?

про за ТОБ :secret:

Partajează acest post

Link spre post
Osetrina
про за ТОБ :da1:

Телефон есть?

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Irinka, care este modalitatea de inscriere la gradinita 108?

Vii la gradinita si intri la directoare, spui ca vreti sa va inscrieti, ea va raspunde locuri nu-s, atunci gasiti modalitati pentru a va putea inscrie, fara nici-o aluzie la cele spuse - sotul meu si inca cu un parinte a facut o usa de la intrare. Asa ca voi hotariti. Cumatra mea de exemplu a inscris fata de la un an, si peste 2 ani a venit la gradinita fara nici o taxa.

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
нет, не была, но сын нанашки туда ходил - это будет последний вариант

еше слышала про садик около АСЕМ, надо будет о нем разузнать

Обьясните что значит ТОБ please. Я знаю возле АСЕМ-а сад который стоит 8 евро день, моя кума там ребенка ведет. Ее дочь в одной групе с Клеопатрой Стратан. Садиком очень довольны а везут ребенка с Буюкан.

Partajează acest post

Link spre post
@niri
Телефон есть?

нет, но могу найти попзже :girl_wacko:

Обьясните что значит ТОБ please. Я знаю возле АСЕМ-а сад который стоит 8 евро день, моя кума там ребенка ведет. Ее дочь в одной групе с Клеопатрой Стратан. Садиком очень довольны а везут ребенка с Буюкан.

а где он находися, если поточнее или номер телефона?

ТОБ - Театр Оперы и Балета

Partajează acest post

Link spre post
Kiara

Подскажите пожалуйста про сад возле АСЕМ, где он находится и если есть номер телефона?

Мы тоже готовы с Буюкан возить, но не представляю себе где это.

Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
Cris123
Я знаю возле АСЕМ-а сад который стоит 8 евро день, моя кума там ребенка ведет

Ai putea,te rog,sa afli num.gradinitei si num de telefon de la cumatra ta?merci anticipat.

Cei la informatie si nu-mi pot spune nimic p-u ca inn regiunea ceea sint destul de multe gradinite.

Partajează acest post

Link spre post
Cris123
Vii la gradinita si intri la directoare, spui ca vreti sa va inscrieti, ea va raspunde locuri nu-s, atunci gasiti modalitati pentru a va putea inscrie, fara nici-o aluzie la cele spuse - sotul meu si inca cu un parinte a facut o usa de la intrare. Asa ca voi hotariti. Cumatra mea de exemplu a inscris fata de la un an, si peste 2 ani a venit la gradinita fara nici o taxa.

Voi de la bun incepur stiati ca vreti anume la aceasta gradinita?N-a fost nevoie sa faci un tur prin gradinita sa vezi cum e?

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Numarul de telefon de la gradinita de la ASEM este 224152, este o gradinita privata. Nu este ca o institutie de invatamint ci este o casa privata cu 3 etaje.

Voi de la bun incepur stiati ca vreti anume la aceasta gradinita?N-a fost nevoie sa faci un tur prin gradinita sa vezi cum e?

Eu traiesc in sectorul Riscani de la 10 ani, cunosc multi prieteni care au mers la aceasta gradinita si cunosc pe acei care au dat copii la aceasta gradinita inca de cind baiatul era in burtica. Asa ca am hotarit si noi ca mergem acolo.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum