Vizitator taisia

Actele Dupa Deces

Postări Recomandate

Vizitator taisia

buna ziua voua,eu cer ajutorul si sfatul vostru. tata a murit saptamina trecuta. intrebarea ii daca mama mea ,ori fratele caci e minor au dreptul la careva compesatii sau ajutor social?daca ma puteti cu ceva sfatui eu voi fi bucuroasa. multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vladimirovna

buna ziua voua,eu cer ajutorul si sfatul vostru. tata a murit saptamina trecuta. intrebarea ii daca mama mea ,ori fratele caci e minor au dreptul la careva compesatii sau ajutor social?daca ma puteti cu ceva sfatui eu voi fi bucuroasa. multumesc anticipat

daca nu gresesc va duceti la raisobez cum se spunea mai inainte si va da un certificat cu care la posta primiti 800-sau 900 lei ajutor pentru inmormintare

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

daca fratele dvs e minor va primi o compensatie lunara daca nu gresesc in suma de 250 lei

va adresati cum a vladimirovna la raisobez dupa locul de trai

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Mai depinde mult de faptul daca tata Dvs. era angajat in serviciu sau pensionar. La CTAS se achita ajutor doar daca defunctul a fost pensionar. Daca era angajat, fratele urmeaza sa primeasca o pensie pentru pierderea intretinatorului. Mai sint nuante si in privinta mamei Dvs. V-as sfatui sa readresati intrebarea cu mai multe detalii juristilor de pe for.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum