leoka

Liceul Teoretic " Mihai Berezovski" (Str. I. Vieru,15)

Postări Recomandate

leoka

Слышал ли кто-то или может учился в лицее Березовского? Вот только что узнала, что у нас оказывается такой есть... Если кто-то в курсе такого напишите пожалуйста!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ianna

Din pacate nu dispun de prea multa informatie cu privire la acest liceu.... la un moment dat ne gindeam sa dam fetita aici, dar pina la urma am optat pentru alt liceu.

As vrea sa aflu daca se trece vreo oarecare testare la admiterea in clasele primare?

Partajează acest post

Link spre post
guzmana

buna ziua

as vrea sa stiu cite ceva despre liceul dat, in privinta admiterii in clasele primare, se face testare

Ce profil este, cum se face inscrierea

Partajează acest post

Link spre post
guzmana

ce profesoare iau anul acesta cl 1-a? ma refer la mamele care au copii in cl 4-a. Si, in genere, sunt f. putine pareri despre acest liceu. Cine poate sa se mai expuna?

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

uuuuuu, ce liniste aici...si noi mergem anul acesta in clasa 1 si nu stim nimic despre acest liceu

vom merge in aprilie-mai sa facem cunostinta

am inteles ca au citeva profiluri de arte:dans, pictura, ....

Editat de ViVe

Partajează acest post

Link spre post
Nadikka

Suntem noi care terminam clasa a IV anul acesta. Avem o profesoara excelenta. Am mers aici la liceu mai mult după dumneaei. Un om cu suflet mare si cu vocaţia de profesor.

La momentul cind noi am dat documentele la liceu am fost testati. Logica, matimatica si vorbire oral, si deja profesorii de profil tot fac testare. Am fost pregătiti de scoala si am trecut uşor.

Partajează acest post

Link spre post
spatifilum

Suntem noi care terminam clasa a IV anul acesta. Avem o profesoara excelenta. Am mers aici la liceu mai mult după dumneaei. Un om cu suflet mare si cu vocaţia de profesor.

La momentul cind noi am dat documentele la liceu am fost testati. Logica, matimatica si vorbire oral, si deja profesorii de profil tot fac testare. Am fost pregătiti de scoala si am trecut uşor.

La ce profil sunteti si cum e numele la profesoara?

uuuuuu, ce liniste aici...si noi mergem anul acesta in clasa 1 si nu stim nimic despre acest liceu

vom merge in aprilie-mai sa facem cunostinta

am inteles ca au citeva profiluri de arte:dans, pictura, ....

va- ti hotarit la ce profil o sa dati copilul?

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

...

va- ti hotarit la ce profil o sa dati copilul?

încă nu ne-am decis

totul depinde de ce fel de clase vor fi formate anul acesta

vom gasi noi o solutie...

Partajează acest post

Link spre post
chudo

Daca se poate numele profesoare :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
Nadikka

Daca se poate numele profesoare :poka1:

Ganea Victoria

Partajează acest post

Link spre post
chudo

Ganea Victoria

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

De la 1 aprilie a inceput primirea actelor.

Partajează acest post

Link spre post
ViVe
001jpg_8362002_7607981.jpg

Partajează acest post

Link spre post
liusinda

De la 1 aprilie a inceput primirea actelor.

Виктория, Вы в Березовского идете? Если не секрет, на какую специализацию?

Было родительское собрание у Вас? Какие впечатления?

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Да, мы туда идем. В класс с танц.уклоном. Собрание в начале июня уже было. Познакомились, учительница дала список канцтоваров, отвечала на вопросы про режим, питание, форму...

Учительница понравилась очень. Школа, класс тоже ничего. В общем настроена на позитив.

Partajează acest post

Link spre post
liusinda

Да, мы туда идем. В класс с танц.уклоном. Собрание в начале июня уже было. Познакомились, учительница дала список канцтоваров, отвечала на вопросы про режим, питание, форму...

Учительница понравилась очень. Школа, класс тоже ничего. В общем настроена на позитив.

Мы - на Художественное отделение. А у Вас какой корпус?

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

У нас блок А.

Partajează acest post

Link spre post
liusinda

Мы в B... Должны были быть в C, но в последний момент все перетасовали без нас. Класс - разруха. Парты времен СССР, 2 полуразвалившихся шкафа и железная вешалка с торчащими крючками. Такое впечатление, что класс закрыли лет на 20 и вот только для нас открыли... :ohmy:

Editat de liusinda

Partajează acest post

Link spre post
liusinda

А вам какое "наследство" досталось?

Partajează acest post

Link spre post
September

Fetelor, care au copii de clasa întâi, ce testare au trecut copiii vostri la pu Inscriere? Multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

А вам какое "наследство" досталось?

Вполне нормальный класс. Ничего не разваливается :blink: Был сделан ремонт выпускным классом. Такая у нас традиция я поняла, как подарок классу на прощание.

Fetelor, care au copii de clasa întâi, ce testare au trecut copiii vostri la pu Inscriere? Multumesc anticipat!

La Berezovski se fac testari la aptitudini in dependenta ce profil va alegeti. La noi a fost testare la dansuri. Se face fara prezenta parintilor. Parintii stau sub usa. Anul asta intrau cite 5 copii. Acolo repejor ii puneau sa stea in pozitii de dans, sa ridice picioarele...le mai dadeau intrebari generale, de tipul data nasterii, adresa, anotimpul....foarte usurele. Asta ce mi-au povestit copiii care au trecut testarea si al meu desigur :)

Editat de ViVe

Partajează acest post

Link spre post
liusinda

У нас было рисование. Дали листик и карандаш, и сказали, что изобразить - ничего сложного. Формальности. К нам в класс пришли еще и дети, к-рые не хотели на ИЗО, но мест в их классах нет, так что они ждут у нас.

Вполне нормальный класс. Ничего не разваливается :blink: Был сделан ремонт выпускным классом. Такая у нас традиция я поняла, как подарок классу на прощание.

Повезло! Мы начинаем с ноля...

Partajează acest post

Link spre post
snejinka

Poate cineva sa-mi recomande o profesoara buna de clasele primare care are la moment clasa IV.

Mersi anticipat

Partajează acest post

Link spre post
September

Fetelor, cum s-au descurcat picii vostri in prima saptamana de scoala? Care sunt primele impresii? Blocurile pu clasele primare unde se afla, au cantina, sala de sport?

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

...

Prima saptamina am avut program prescurtat (3 lectii a cite 35 minute). Asa se practica de obicei primele 2 saptamini, copiii sa se adapteze. Au avut si teme pe acasa deja. Avem si "note" (soare, floare :mosking: ) Fetei mele ii place.

In general imi place la acest liceu. Organizati.

Am avut deja si adunare de parinti cu administratia si psihologul. Dna psiholog foarte multe utile ne-a zis despre cum sa ii ajutam pe pici.

In scoala parintilor nu li se permite. Copiii sunt intilniti dimineata de invatatoare si dusi de ea in clasa. Dupa ore, tot afara ni-i aduce.

Si toate astea sub privirile severe ale directorului. :poka1:

Cu dresscodul la ei e sever. Asa zic toti care aud de liceul nostru, chiar si cei care invata la alte scoli :))) Desi am vazut pe unii copii imbracati nu chiar cum se cere, dar ma rog ...e riscul fiecaruia...cica daca te prinde directorul imbracat nu cum trebuie, te intoarce acasa sa te schimbi. O mamica mi-a zis ca pe feciorul ei de 2 ori l-au intors acasa. :girl_crazy:

Uniforma pentru fetite: bluzita alba, fusta si sacou negre, pantaloni negri clasici pentru timp rece de iarna, cardigan alb.

Pentru baieti: camasa poate avea si nuante crem sau albastru deschiiiiis, si alba desigur. Au voie si pulovaras cu V-neck.

Clase primare sunt in toate blocurile. In bl.A - 1 clasa, in B-2 paremi-se, si in C-vreo 3. Cei din bl.B sunt nevoiti sa se deplaseze in bl. A la cantina. Cam anevoios, mai ales pe timp de iarna.

Despre sala de sport inca nu stiu, nu au avut saptamina trecuta.

Saptamina viitoare deja....si vom vedea si acolo cum stau cu dresscodul. :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum