iuli4ka85

Bronsita Obstructiva

Postări Recomandate

iuli4ka85

Buna ziua

Am frecventat gradinita 2 zile acum stam acasa cu muci ,tusa umeda,git rosu si am fost la pediatru si a zis ca are doar o bronsita usoara insa acum se aude o horcaiala strasnica din bronhii .La noi fiecare raceala se incepe prima zi stranut ,a 2 zi tusa si git rosu si cind plecam la medic deja avem o bronsita obstructiva sau chiar pneumonie adica evolueaza foarte repede in pofida ca facem tratament de la primele simptome

tratamentul prescris : limphomiosot de 2 ori pe zi cite 10 pic

halixol 1/2 de 2 ori

ceai elicosol

ingalipt

si nasul cu solutie fiziologica si suc de aloe

Pt ridicarea imunitatii urmeaza sa cumparam Barak100mg si pantokrin,IRS-19

Anul asta am avut 6 episoade de bronsita obstructiva bilaterala si o data pneumonie

Ati putea sa imi spuneti parerea despre acest tratament si cum putem sa ne programam la o consultatie la dvs?Va multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Savciuc Tatiana

Buna ziua!

Cit tzine de tratamentul indicat de d-na medic pediatru, nu Va pot zice nimik, sunt medic homeopat, dau medicatzie homeopata.

Daca Va decidetzi sa urmatzi tratament homeopatic, ma putetzi gasi la telefonul 079463696.

Cu respect, Savciuc Tatiana.

Partajează acest post

Link spre post
iuli4ka85

Buna ziua ,am fost diagnosticati cu astm bronsic atopic,as vrea sa aflu daca exista tratament homeopatic si pt acest diagnostic

Partajează acest post

Link spre post
Savciuc Tatiana

Buna ziua!

Da, homeopatia este o alternativa buna tratamentului alopat in caz de astm bronshic. Cu cit boala este abordata mai recent, cu atit shansele de recuperare shi vindecare sunt mai mari. Homeopatia stimuleaza organismul propriu shi declansheaza mecanismele de lupta impotriva bolii. In homeopatie doctorul nu vede boala ca pe ceva local ci ca pe o perdere a armoniei intregului organism. Fiecare persoana are o susceptibilitate crescuta de a reactziona la un remediu anume pe care medicul homeopat trebuie sa-l aleaga pe baza tuturor simptomelor prezentate. De exemplu totzi pacientzii cu astm bronshic in medicina alopata sunt tratatzi medicamente bronhodilatatoare, antiinflamatorii cortizonice si inhibitori de leucotriene. In homeopatie chiar daca sa zicem un pacient cu astm bronshic a beneficiat de pe urma remediului Ipeca, un alt pacient tot cu astm bronsic nu va avea nici o reactzie la administrarea acestui remediu, ci starea lui se va ameliora cu Arsenicum, iar al treilea cu Natrium sulfuricum, al patrulea cu Kalii carbonicum. Deci, dificultatea consta in primul rind in a alege remediul potrivit fiecarui pacient.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum