iuli4ka85

Copil De 3 Ani ,racim Foarte Des

Postări Recomandate

iuli4ka85

Buna ziua ,anul acesta am facut pneumonii de 3 ori ,in luna mai am inceput sa mergem la gradinita dupa 4 zile am fost internati in sectia de reanimare cu pneumonie obstructiva si simptome de astm bronsic .Acum toamna am mers iarasi la gradinita o zi si a 2 zi am racit ,stranutam,rinoree apoasa,git rosu,tusim dar rar,noaptea in ultimul timp sforaie.Administrez urmatorul tratament: virsta 3 ani

ketotifen 1/2 de 2 ori pe zi

ingalipt 3 ori /zi

xalixol 1/2 de 2 ori pe zi

pentru nasuc :ser fiziologic,dupa 5 min o picatura suc de aloe,dupa 10min o picatura de aecol

Ce parere aveti despre acest tratament si ce se poate de facut ca copilul sa nu raceasca atit de des

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iuli4ka85

si ce se poate de facut ca copilul sa nu raceasca atit de des,poate ati putea sa ne sugerati preparate care ne-ar face mai puternici in fata racelilor pt ca deobicei aceasta rinita se termina la noi cu bronsita obstructiva.Va multumesc

Partajează acest post

Link spre post
iuli4ka85

si daca atiputea sa ne dati o receta de picaturi

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

si daca atiputea sa ne dati o receta de picaturi

Cel mai bine e sa incepeti de la medicul imunolog pentru copii. Medicul va efectua imunograma. Va depista cauza supraracelilor frecvente si va prescrie un tratament de imunocorectie dupa caz.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum