Phalaenopsis

Glanda Suprarenala

Postări Recomandate

Phalaenopsis

Buna ziua, dl doctor! Ma intereseaza ce analize, investigatii trebuie sa fac pentru a verifica glanda suprarenala?

In ultima perioada, dupa un sir de stresuri si putina odihna, am permanent necesitatea de a bea apa, intrucit gura mi se usuca f. repede; desi dorm, ma trezesc tot obosita; adeseori am palpitatii, obosesc mai repede, tenul a devenit mai uscat, imunitatea a scazut simtitor, deseori ma trezesc in dureri de cap si cu o tensiune arteriala mica (80/55), am acumulat 3 kg si imediat cum reusesc sa dau jos 1 kg, se depune la loc, chiar daca regimul e acelasi... Am temerea ca un nou stres ma va doborî. :sorry:

Mersi anticipat pentru raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator endocrinolog

Buna seara!

В Вашей ситуации есть необходимость в очной консультации у эндокринолога. Без клинического осмотра поставить диагноз связанный с патологией надпочечников практически невозможно.

Для определения надпочечниковой недостаточности необходимо знать следующие показатели: ионнограма крови, общий анализ крови с лейкоформулой, глюкоза крови, уровень кортизола и альдостерона, уровень АКТГ и ренина.

Вижу необходимость в исключинии проблем со стороны щитовидной железы.

Partajează acest post

Link spre post
Phalaenopsis

Multumesc! Ma programez la medic!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum