MysteryGirl

Victoria Imobil, Str. Ceucari 2/6

Postări Recomandate

MysteryGirl

Дорогие форумчане,

Интересует квартира в этом доме. Дому 4 года. Мучают некоторые вопросы, а именно:

1) район Старая почта (репутация),

2)квартира угловая(в отличии от середины, беспокоит что зимой повышенное потребление тепла и возможность появления плесени)

3) общая площадь всего 85м

4) маленькая лоджия из зала на 2,5 м

5) акустика (слышны ли соседи)

6) качество стеклопакетов (текут ли они)

Если вы что-нибудь слышали о квартирах в этом доме (хорошее или плохое) пожалуйста напишите, будем признательны.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alka

Pot sa va spun in privinta casei de la str Ceucari 2/8, regiunea e comoda in privinta transportului public , amplasarea magazinelor si pietii in apropiere.Incalzirea aici e autonoma, dar apart. e de mijloc si nu se consuma enorm iarna. Geamurile am fost nevoiti sa le schimbam , vecinii nu se aud decit daca e muzica prea tare, in rest e bine.

Partajează acest post

Link spre post
MysteryGirl

Geamurile le-ati schimbat fiindca curgeau? sau nu erau bine instalate(am in vedere ca sufla vintu prin "sticuri"). Daca nu e secret care era consumu mediu pt caldura si cite grade erau in casa? Dar cum ramine cu galagia din strada? e posibil de dormit noaptea cu geamu putin deschis? nu stiti, sunt in aceste case apartamente cu 3 odai dar de mijloc?(pur informativ). Si sa inteleg ca prin apropiere nu este nici un parc?

Partajează acest post

Link spre post
Alka

Geamurile nu erau bine instalate si deaceea am hotarat sa le schimbam. In privinta galagiei din strada- tot e vorba de deprindere, la etajele de mai sus asta nu e problema .In zona sint citeva terenuri de joc pt copii, ceea ce tot e bine.

Partajează acest post

Link spre post
MysteryGirl

da terenurile de joaca le-am vazut...dar oricum, personal pt mine imi va lipsi parcul (poate tot e vorba de deprindere)...Cazanul l-ati lasat pe cel lasat de compania constructor..sau l-ati schimbat? si cit totusi in mediu achitati caldura iarna?

Mersi mult de atentie si raspunsuri :))

Poate cineva se mai da cu parerea

Partajează acest post

Link spre post
Vitaly

Добрый день, тоже смотрели несколько квартир в том доме, особо не понравился размер лоджии, ну и другое по мелочам. Если Вы все же купили в том доме квартиру - поделитесь впечатлениями, мы еще думаем.

Partajează acest post

Link spre post
MysteryGirl

buna ziua. da noi totusi am cumparat aici si suntem in general multumiti...da balconul e mic....dar daca sincer noua ne ajunge...am facut un dulap incorporat mare si ajunge pt depozitarea lucrurilor....un minus...e ca se aud vecinii bine ...dar nu stiu...poate asta e peste tot...nu numai aici...asta pe noi nu ne deranjeaza tare...in rest e bine/...aproape de centru...ograda ingrijita, amenajata, scara curata, permanent se face ordine...daca mai aveti intrebari..va raspund

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum