Justice

Константин И Елена - Dolphin 4*

Postări Recomandate

Justice

Cautind prin tot forumul mai multa informatia despre hotelul Dolphin 4* din statiunea Sf. Constantin si Elena nu prea am gasit ceva util si recent.

Tin sa precizez ca nu am mai fost in Bulgaria pina acum cu toate ca in Turcia si o buna parte din tarile UE am reusit sa vizitam. Am cumparat cu 2 zile in urma foi pentru acest hotel in perioada 30 August - 6 Septembrie. Din mai multe motive nu am putut cumpara foile prin early booking sau macar cu ceva timp inainte. Astfel, nu prea am avut de unde alege. Pentru citeva hotele despre care stiam ca sunt bune (din spusele altora sau din cele citite pe net) nu mai era posibil de cumparat pt ca erau deja toate vindute. Astfel, agentia ne-a propus hotelul Dolphin 4* sau Ralitsa Superior 4* din statiunea Sf. C&E. Si asta dupa ce am solicitat expres un hotel si statiune potrivita pentru un copil de aproape 4 ani - cu mincare decenta si meniu special pentru copii, conditii bune de cazare, plimbare si distractie pt cei mici. In final am optat pentru Dolphin pt ca avea parcarea pazita inclusa in pret si e f. aproape de plaja.

Cit despre parerile celor care deja s-au odihnit in aceste hotele sunt putine - practic si pozitive si negative. De aceea solicit de la voi mai multa informatie recenta - cine s-a odihnit sau cel putin are cunoscuti care au fost in acest hotel? Cum sunt conditiile, mincarea etc in realitate? Cel mai tare am fost alarmat de asa numita 'rotovirus' care afecteaza mai ales copiii. Deja nici nu stiu daca sa mergem incolo sau nu. Cit e de grava situatia cu acest virus si cam care e probabilitatea ca baiatul de 4 ani sa o inhate?

Tin sa precizez ca mergem cu masina personala, asa ca voi fi foarte recunoscator daca veti avea careva recomandari privind traseul/punctele de trecere a frontierei.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ursamajor

Мы отдыхали (пару лет назад) в Отеле Лебедь - по соседству с Дельфином. Соседи по пляжу, отдыхающие в Дельфине, были очень своим отелем довольны.

По поводу ротавируса - он есть везде, не только в Св. Конст. и Елене. Наш ребенок, когда был младше, два лета подряд подхватывал его в Кишиневе ((

Следите, чтобы ребенок не глотал морскую воду, чаще мойте руки и себе, и ему. Не покупайте сомнительную пищу (вареную кукурузу на улице и т.д.)

Хорошего отдыха!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum