PrettySmile

Rugaciunea/manastirea Care V-A Ajutat

Postări Recomandate

PrettySmile

Salut. Fiecare. credca, in viata a avut situatii cind l-a rugat pe Domnul si a simtit ajutor din partea lui. Probabil fiecare mamica stie descintece in caz de diochi, inca de la stra-stra-strabunica, sau rugaciune pentru necesitati aparte.

Eu stiu inca de la strabunica, daca copilul mic este diocheat, sau il sterge mama cu urina, sau face descintec cu partea inversa a cutitului - ajuta 100%. Ce metode aveti DVS?

Si o mica subintrebare. La prieteni copilul de 1 luna - planta, nu inghite, abea respira. Prognoza medicilor nu e imbucuratoare. De asta poate cineva stie rugaciuni, sau manastiri unde le pot ajuta. Stiu ca tre sa se intimple o minune, dar vom face orice numai sa traiasca fetita. multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iceflower

Personal stiu ca multi preoti sunt contra metodelor " de la mame" in caz de diochi. Cred ca rugaciunea personala sau meditatia poate fi de asemenea o foarte buna metoda.

In cazul prietenei Dvs. nu stiu prea multe, pot sa spun doar ca au mentionat manastirea Noul Neamt ( Chitcani) ca un loc de pelerinaj, unde au facut rugaciuni speciale.

Partajează acest post

Link spre post
PrettySmile

Personal stiu ca multi preoti sunt contra metodelor " de la mame" in caz de diochi. Cred ca rugaciunea personala sau meditatia poate fi de asemenea o foarte buna metoda.

In cazul prietenei Dvs. nu stiu prea multe, pot sa spun doar ca au mentionat manastirea Noul Neamt ( Chitcani) ca un loc de pelerinaj, unde au facut rugaciuni speciale.

Multumesc, orice informatie acum e de ajutor

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Si o mica subintrebare. La prieteni copilul de 1 luna - planta, nu inghite, abea respira. Prognoza medicilor nu e imbucuratoare. De asta poate cineva stie rugaciuni, sau manastiri unde le pot ajuta. Stiu ca tre sa se intimple o minune, dar vom face orice numai sa traiasca fetita. multumesc anticipat

duceti-va la biserica sf. Vineri si spunetii dnei care vinde lumanari ce probleme aveti, vineri daca nu ma insel sa tin rugaciuni pentru cei bolnavi

dar era cel mai bine daca va duceati la sf maslu (s-a facut de sf Pantelimon),

oricum mult succes si sa dea Dumnezeu sa o ajute pe fetita

Partajează acest post

Link spre post
Rost

iartati pe cei cu care nu ati gasit limba comuna, multumiti pentru ceia ce aveti apoi cereti sanatate

только так, особенно в тяжелёе моменты жизни

Editat de Rost

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

Am avut ocazia sa merg la sanatoriu la Calarasi. Acolo este manastirea Hirjauca. Impreuna cu tratamentul facut acolo, am mers si la biserica de la manastire, la slujba. Mi-a fost de un mare ajutor. E frumos si am capatat multa liniste sufleteasca.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum