NadiaB

Cosmetica Pentru Însărcinate

Postări Recomandate

NadiaB

Salutare, viitoarele mămici!Nu am gasit aşa temă pe aici, şi am hotarât să deschid eu cu câteva întrebări.Ce fel de creme speciale, proceduri etc folositi in timpul sarcinii (de exemplu: contra vergeturilor)?Poate ştiţi ceva sfaturi de la mămicile, bunicile voastre (ceva din medicina netradiţională)?!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toyka

Salutare, viitoarele mămici!Nu am gasit aşa temă pe aici, şi am hotarât să deschid eu cu câteva întrebări.Ce fel de creme speciale, proceduri etc folositi in timpul sarcinii (de exemplu: contra vergeturilor)?Poate ştiţi ceva sfaturi de la mămicile, bunicile voastre (ceva din medicina netradiţională)?!

pentru vergeturi sau mai bine zis pentru preintimpinarea aparitiilor lor e bine de folosit ulei de masline pe locurile predispuse si de la termen mai mic, nu atunci cind deja au inceput a aparea ca nu mai are nici un rost...

Partajează acest post

Link spre post
koketka

Я мажусь сывороткой от растяжек chicco Mamma Donna.

" + " не имеет запаха, впитывается моментально, можно сразу надевать вещи, есть дозатор.

" - " очень маленький флакончик, если мазюкаться каждый день грудь, живот, бедра, попа, хватит на неделю,

всего 50 ml, соответственно дороговато 150 леев.

Когда этот закончится попробую крем про который тут писали на форуме Mama Confort.

Partajează acest post

Link spre post
NadiaB

aaa merci, merg si eu la farmacie sa vad ce au bun!

Partajează acest post

Link spre post
fluturash

Weleda ulei antivergeturi

Partajează acest post

Link spre post
Bombonica

Eu folosesc lotiunea de la BabyDreams, mi-a adus-o cineva din Germania, o folosesc de la 4-5 luni. Pielea pare sa se intinda bine, e moale. Shi mirosul e foarte placut, intra repede in piele. Dar pina la aceasta lotiune, am folosit alta de la noi din famacie la fel germana, in jur de 160 de lei de la Orient, pentru piele foarte sensibila.

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Mia-m luat o crema pentru vergeturi dela Mustela si ulei de migdale dulci . Am mai incercat si Mamma donna de la Chicco , efectul era prea devreme ca sa i-l vad , am renuntat la ea din cauza mirosului neplacut .

Partajează acest post

Link spre post
Kartinka

Муж привез из Италии крем от растяжек Elancyl франция. Там была акция 3 тюбика по 150мл. фармацевт сказала что сама им пользовалась во время беременности.

Если не ошибаюсь у нас этот крем тоже был в аптеках лет 6-7 назад, стоил огромных денег.

Partajează acest post

Link spre post
fluturash

Se gaseste si in MD in farmacii.. in hur la 450 lei Elancyl.. sincer in afara de mirosul frumos, seamana cu Gucci Envy Me.. nu am vazut nici un efect..

Partajează acest post

Link spre post
Akira

Fetelor, vreau sa redeschid tema...

La moment cine stiu ceva creme bune pentru prevenirea vergeturilor. Seara ma dau cu ulei de masline, dar dimineata e imposibil sa fac asta inainte de serviciu...

Editat de Akira

Partajează acest post

Link spre post
Alenkaa

Кто знает куда делся крем от растяжек mamma donna от chico? Ни в одной аптеке его нет(((((( не в Украину же ехать за  ним...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum