andry0304

Apa Ce O Beau Copiii La Gradinita*

Postări Recomandate

andry0304

Sincer, am ramas putin socata azi :ohmy: ! Intrebarea ce fel de apa beau copii vostri la gradinita? Ca sa fiu mai clara....Ieri cand mi-am luat flacaul de la gradinita, acasa a baut 2 cani mari de apa, evident era insetat, cu toate ca l-am luat la amiaza! Azi i-am spus educatoarei sa-i mai dea apa din cand in cand, el la mine e tare energic, in plus el nu cere, doar se duce si isi ea singur cand ii e sete sau imi arata mie! Si am ramas stupefiata cand educatoarea mi-a spus ca ele nu le dau apa copiilor, fiindca nu au filtru :angry: . Evident i-am intrebat de ce nu le dau apa fiarta, mi-au raspuns ca de la bucatarie nu le dau apa! Si daca dorim sa cumparam un filtru! Problema nu e in filtru, cu mare usurinta cumpar, dar cum e posibil asa ceva, sa nu se deie apa, ati mai auzit asa ceva! Iata si raspunsul meu la faptul ca flacaul meu nu face pipi la gradinita...simplu, fiindca nu li se dau apa! Deja astept sa facem adunare cu parintii si sa hotaram intrebarea, cel mai simplu e sa cumparam apa OM cu pompa. Prin alte grupe si gradinite cum procedati? :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
albinutza

La noi in gradinita e filtru

dadaca se duce si ea apa si aduce in grupa de la bucatarie, dar oricum lor nu le ajungea, (ciainikul e mik) mai ales seara deja nu mai aveau apa dar copii TOTI cereau, educatoarea spunea ca bucataria deja este inchisa

multi copii vineau cu sticlele de acasa cu apa.

Partajează acest post

Link spre post
elenka

La noi nu e problema cu apa. Educatoarea iese afara cu ceainicul si cu pahare de unica folosinta si toti copiii care vor apa beau de cite ori vor. Acum s-au strins bani sa cumpere filtru in grupa, apa fiarta nu e chiar bine sa bea

Partajează acest post

Link spre post
andry0304

La noi nu e problema cu apa. Educatoarea iese afara cu ceainicul si cu pahare de unica folosinta si toti copiii care vor apa beau de cite ori vor. Acum s-au strins bani sa cumpere filtru in grupa, apa fiarta nu e chiar bine sa bea

Da, Elena sunt de-acord ca apa fiarta nu e buna...dar daca eu nu intrebam si nu aduceam o sticla cu apa , atunci nu inteleg stateau fara apa! :girl_impossible: Asta m-a indignat , de ce nu s-a spus mai inainte!

Partajează acest post

Link spre post
katok

Shi eu tot toata vara le intrebam pe educatoare daca copii cer apa, si le ziceam ca ele singure sa le propuna kit mai des. Shi la noi la fel beau apa fiarta, insa iata in grupa in care am fost anul trecut (caci acum am schimbat grupa), mi-a placut ideea pe care a dat-o o mamica la ultima adunare, si anume ca sa faca contract cu ,,OM,, si sa le livreze butelii cu apa, cica ei practica asa ceva. Nustiu daca au facut-o, kiar o sa ma interesez.

Partajează acest post

Link spre post
Kit

Noi venim cu sticluta de 0,5L de acasa.

Partajează acest post

Link spre post
micaela

inainte scoteau afara 2-3 cesti si turnau la copii din ele (iesea citiva dintr-o ceasca)

s-a ridicat intrebarea si

vara asta au inceput si la noi sa cumpere din fondatie pahare de unica folosinta si dadeau apa fiarta

au adus de vreo doua ori si butelii de la OM, dar s-a stopat si iarasi toarna apa fiarta in ceainic, deja trebuie de vazut care era problema

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

La baiatul mai mare cind era la gradinita 2 ani in urma, statea canuta in baie la lavuar linga viceu si copilor cind le era sete nu mai cereau apa de la dadaca sau educatoare, ci se duceau singurei, si isi luau apa din robinet si beeau.

Sa zic ca am fost socata e putin spus, dar cel mai mult ce m-a uimit indiferenta parintilor la aceasta probl. unii mi-au spus si ce daca beau apa din robinet... :girl_impossible:

Da directoarea mi-a zis sa nu fiu prea desteapta ca mai am un copil de adus in aceasta gradinita si s-ar putea sa nu fie loc pentru el... :scratch_one-s_head:

Partajează acest post

Link spre post
delia

La baiatul mai mare cind era la gradinita 2 ani in urma, statea canuta in baie la lavuar linga viceu si copilor cind le era sete nu mai cereau apa de la dadaca sau educatoare, ci se duceau singurei, si isi luau apa din robinet si beeau.

Ujaaaaaas, cum asa sa dea apa din robinet la copii?? :girl_wacko: :girl_wacko: :girl_wacko: La noi in grupa este filtru, in plus cand erau caldurile cela mari eu ai dadeam cate o sticluta de apa imbuteliata de acasa.

Partajează acest post

Link spre post
Marinika

Мы скидываемся на апэ пура. Но все равно ребенок когда ее забираю очень хочет пить. Думаю воспитатели не очень то дают им пить (в яслях особенно, чтоб меньше писались)

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

У нас в группе родители практически с самого начала работы группы скинулись на куллер и покупаем ежемесячно бак воды по 50 лей. Деткам воду вроде дают, ну мой не жаловался на жажду никогда. Пока куллера не было, воспитатели носили кипячёную воду с кухни.

Partajează acest post

Link spre post
Marusia2007

Noua educatoarea ne da sticla de 5L in mina si ne ducem si cumparam APA Pura , vara se primeste odata in saptamina, si asa la fiecare parinte, cind te ajunge rindul te duci si cumperi

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

In sala mereu este sticla mare *5l* cu apa *o marca portugheza, recunoscuta pe piata europeana*. Iar in ruxacul de la gradinita, care il are absolut fiecare copil , parintii trebuie sa aiba grija ca in el sa nu lipseasca sticluta cu apa *servetelele de hirtie, servetele umede*...cind ies afara, dadaca scoate ruxacurile si la nevoie ,fiecare copil se serveste de lucrurile ce-i apartin.

Partajează acest post

Link spre post
natigurdiga

La noi dadaca cumpara din banii din fondatie "apa pura", noroc ca e la colt de gradinita :))

Partajează acest post

Link spre post
lapocka

La noi in grupa e o butelie de apa OM si cind se termina ne livreza firma.Probleme cu apa nus.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum