tiulipan

Grădiniţa Nr.157 Str. Cornului,3

Postări Recomandate

Evdochia

Была сегодня в этом садике, разговаривала с директором (очень приятная молодая женщина). Ремонт понравился, на мой взгляд почти закончен. Директор сказала, что через месяц откроют, но я в этом не уверена. Нам 2 года, мы хотим весной в этот сад. но в платную группу, в которй, будет до 15 человек и дополнительная нянечка, дополниительные занятия и другие условия. Я готова платить около 1000 лей в месяц, Директор сказала, что такое возможно, организуется в виде общественной организации родителей. Если будут желающие на такую платную группу....  Знаю такие платные группы в бюджетных детских садах есть на Рышкановке (старший ходил), на Ботанике. Но мы здесь живем и ездить далековато.... Желающие присоединяйтесь. ! 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bibigon

Была сегодня в этом садике, разговаривала с директором (очень приятная молодая женщина). Ремонт понравился, на мой взгляд почти закончен. Директор сказала, что через месяц откроют, но я в этом не уверена. Нам 2 года, мы хотим весной в этот сад. но в платную группу, в которй, будет до 15 человек и дополнительная нянечка, дополниительные занятия и другие условия. Я готова платить около 1000 лей в месяц, Директор сказала, что такое возможно, организуется в виде общественной организации родителей. Если будут желающие на такую платную группу....  Знаю такие платные группы в бюджетных детских садах есть на Рышкановке (старший ходил), на Ботанике. Но мы здесь живем и ездить далековато.... Желающие присоединяйтесь. ! 

La cozile care sunt in sectorul Buiucani (la gradinita 20 stau in lista de asteptare 120 copii dar trebuie sa se formeze doar o singura grupa) si reesind ca in imediata apropiere se construiesc 7 blocuri locative de la Astercon, putin probabil ca sa fie disponibilitati pentru grupe speciale, mai ales ca acum in noiembrie nu va fi deschisa intreaga gradinita ci doar 6 grupe,

Partajează acest post

Link spre post
bibigon

Am fost ieri la gradinita sa inscrim copilul. 

Mai este mutl de lucru pentru a deschide gradinita.

Directoare este o doamna energica tanara cu viziuni, care are dorinta de a face lucruri bune. Acum este nevoie de a da o mana de ajutor pentru a deschide gradinita cat mai curand.

Ma adresez tuturor celor care sau inscris sau vor sa se inscrie la gradinita aceasta sa isi faca o ora sau doua libere pe saptamana pentru a spala geamuri sau alte chestii casnice, nu sunt munci foarte dificile. Trebuie sa o treaba comuna pentru copii nostri, daca vrem un loc mai bun pentru ei. Daca vrea sa avem pretentii de la cineva/ceva trebuie sa investim nu doar bani dar si timp si caldura.

Editat de bibigon

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

Ce se mai aude cu grădi? S-au deschis grupurile?

Vă mai rog foarte frumos scrieți vă rog cine s-a transferat din alte grădinițe, a fost ușor? Mă interesează în deosebi grupa mică.

Mulțumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

Nu este deschisa gradinita

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

Mulțumesc..totusi speram..îmi pare foarte rău ((

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

Frecventati deja?preturile?

Partajează acest post

Link spre post
bibigon

Noi mergem in grupa mica, inca nu au cerut nici un ban, doar setul de rechizite ce le trebuie la copil, de genul foi colorate, plastelina, guas. Sotia a mai dus din propria initiativa niste jucarele de gen constructor si cubulete. Au spus ca asteapta sa vina mai multi copii in grupa si dupa aceea vor face adunare si se vor discuta despre toate, da ce sunt acele toate vom vedea atunci. La moment ne bucuram ca copilului ii place sa stea toata ziulica la gradi! La moment suntem multumiti de educatoare si dadaca.

Editat de bibigon

Partajează acest post

Link spre post
DiMarusea

скажите пожалуйста если среди Вас кто-то водит малышей в 157 садик в ясельную группу, неужели мест нет?!

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

Здравствуйте! нам конечно не в ясельную надо...как мне сказали там вообще во все группы мест нет (( типа помещений мало, воспитатели увольняются (уже), и т.д. и т.п. странно как-то...может кто-то действительно в курсе, ответьте.. ато в РАНО направление дают, а в самом садике мест нет..

Partajează acest post

Link spre post
Jaborana

насколько я знаю, раз дают направление, значит места есть, принять обязаны. Нам когда давали, дали в другой садик, потому что в том, в который мы стояли в очереди мест не было, соответственно и направлений не было.

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

Спасибо за ответ..будем надеяться, что разберемся с этой ситуацией и найдут для нас местечко..

Partajează acest post

Link spre post
bibigon

Locuri in gradinita sunt. Gradinita sa deschis inainte de Craciun, de aceea sunt probleme, toata lumea trebuie sa se adapteze unii la altii, si parintii si educatorii.

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

Noi mergem in grupa mica, inca nu au cerut nici un ban, doar setul de rechizite ce le trebuie la copil, de genul foi colorate, plastelina, guas. Sotia a mai dus din propria initiativa niste jucarele de gen constructor si cubulete. Au spus ca asteapta sa vina mai multi copii in grupa si dupa aceea vor face adunare si se vor discuta despre toate, da ce sunt acele toate vom vedea atunci. La moment ne bucuram ca copilului ii place sa stea toata ziulica la gradi! La moment suntem multumiti de educatoare si dadaca.

Buna ziua. Scrieți vă rog cum e la voi în grupă mică? Vă place? Dar copilului?

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

Poate alt cineva își duce copilul în grupa mică?

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

ce virsta au copilasii in grupa mica?

este si cresa in gradi?

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

As vrea opinii despre educatori in cresa

info aici este la minim

Partajează acest post

Link spre post
TattyTeddy

ce virsta au copilasii in grupa mica? este si cresa in gradi?

grupă mică 3-4 anișori...de creșă în grădi nu știu....nu mai cred că vom primi ceva opinii aici pe site....cred că trebuie de dus într-o seară de "pândit" părinții pe la poarta și de întrebat :)

Partajează acest post

Link spre post
Lorenicanica

Gradinita s-a deschis relativ recent-totule nou,curat,bine amenajat,teritoriu bine ingradit...

Nu s-au adunat bani pentru reparatie,amenajare etc....

Totusi ce e noi-e nou...

Multe din cunoscutele mele isi duc acolo copiii-sunt foarte multumite!!!

Educatori buni,omenosi,bine educati,se face totul la cel mai inalt nivel fara nici o scurgere de bani!!!!

Fetele sunt foarte multamite!

Din cite am inteles eu-cresa nu este,e grupa mica.

Dar am inteles ca vor deschide pe viitor...

Partajează acest post

Link spre post
Lorenicanica

Informatie mai proaspata-in gradinita sunt 6 grupe!!!

2 -DE CRESA!

2-grupe mici,probabil a doua inferioara si una medie!!! 

o gupa mare 

una pregatitoare

Asa ca cresa totusi este!!!

Succese la toti!!!

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

Mersi mult de informatie

Partajează acest post

Link spre post
Lorenicanica

Mersi mult de informatie

Cu placere!!!

Partajează acest post

Link spre post
Tary

:off01: in anul 1980 am fost primul copil la deschiderea acestei gradinite, maica-mea a taiat lenta rosie, mie mi-au daruit o papusa mare )))) Gradinita a fost fondata in cinstea Olipiadei din 1980.

Partajează acest post

Link spre post
Lorenicanica

:off01: in anul 1980 am fost primul copil la deschiderea acestei gradinite, maica-mea a taiat lenta rosie, mie mi-au daruit o papusa mare )))) Gradinita a fost fondata in cinstea Olipiadei din 1980

Gradinita pare a fi buna...

Oricum e totul nou,frumos,amenajat...

In plus amplasarea e reusita-departe de strazi centrale si gaze...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum