twingirls

Prezenţa Naşei La "devişnik"

Postări Recomandate

twingirls

Fetelor am o intrebare!

Sunt invitata myine la ''*ссылка*ul'' finei mele. Eu sunt nasa, si cu toate ca avem aceeasi varsta cu fina= nu stiu daca e o idee buna sa particip si eu...

Vreau sa ascult si parerile altora...poate mai sunt si alte nașe care au participat la asa o petrecere

****in total vor fi 10fete(7vornicele, 1-casatortia, 1-fina/mireasa, 1- eu/nasa)

****nu am participat niciodata la *ссылка*, nu stiu cu ce trebuie sa merg la petrecere(cadou?), dar sunt la curent ca dupa o seara interesanta acasa la una din vornicele....va urma bachata la Monaco....deci...distractie pana dimineata

****sotul meu /nasul revine in MD peste o saptamana(pe 2.09.2012 e nunta), dar stiu ca nu l-ar incanta ideea cu participarea mea la *ссылка*(el lucreaza, iar eu- ma distrez......cam asa ar fi reactia lui)

Daca sincer vreau sa merg, dar: pe de o parte nu stiu daca o nasica are ce cauta la *ссылка* si pe de alta- sotului i-as spune doar dupa petrecere....dar 99% reactia lui nu va fi pozitiva....Si stau la dilema: sa merg sau nu....

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amanda

viitoarea nasa,mergeti si distrati-va daca aveti invitatia din partea finei

nu vad problema, mai ales ca sunteti de o visrta

sotul ar trebui sa se bucure ca iesiti undeva la o relaxare, caci deja cind ai copii mai rar iti permiti asa ceva

Partajează acest post

Link spre post
Anushka

Si eu sunt de acord cu Amanda :rolleyes: , daca sincer nu as rata asa ocazie :yes: , nu vad nici o problema :whistle3: . Distractie cit mai plakuta :friends: !!!

Partajează acest post

Link spre post
Natashika

Sunt cu totul deacord cu Amanda, e doar o simpla petrecere. De ce s-ar supara sotul tot nu stiu, daca el lucreaza nu inseamna ca trebuie neaparat sa stati acasa. Eu tot sunt nasa insa fina mea nu a avut astfel de petrecere, la sigur ca daca ar fi avut era sa merg.

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

Ooo cuconada

cu mare placere m-as duce.. :)

nu cred ca conteaza cadoul, important sa faceti ceva surprize pentru mireasa...

sunt pe net o multime de idei nastrushnice pentru a petrece o seara pozitiv...

profitati de ocazit!! distrativa intre fete.

Cind ati fost ultima data la petrecere cu fetele?? cred ca demult, uitinduma la linuta voastra

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Merci mult de sustinere fetelor!!! :kiss:

Mi-am pregatit si rochita(cocktail neagra scurtuta, sa pot dansa latino)Dupa cate am inteles toate vor fi cam la fel imbracate....

Chiar demult nu am mai fost la o petrecere, mai ales de cand s-au nascut fetele(cu exceptia catorva zile de nastere , dar tot impreuna cu copiii mergeam). Dar si inainte de asta....la disco ultima data am mers cu vreo 7ani in urma pe cand aveam 22ani(ultimul an de facultate), caci apoi au urmat 4ani de munca intensiva, nunta, copiii si rutina zilnica

Sotul meu e cam sever/strict in privinta asta, nu-i plac discotecile si dansurile....prefera petrecerile in jurul mesei (la zile de nastere deseori mergem)cred ca-i voi spune doar cand va veni in MD, ca sa nu-mi stric dispozitia. Iar mama soacra...sper sa nu afle niciodata :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
licusor

Distracţie plăcută... aş merge fără nici un fel de ezitare. Şi în primul rînd ar afla soţul unde merg.. nu aveţi ce ascunde.. mai rău o să faceţi dacă nu veţi reuşi să-i ziceţi şi va afla de la alte persoane.

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Distracţie plăcută... aş merge fără nici un fel de ezitare. Şi în primul rînd ar afla soţul unde merg.. nu aveţi ce ascunde.. mai rău o să faceţi dacă nu veţi reuşi să-i ziceţi şi va afla de la alte persoane.

Licusor cred ca aveti dreptate(de la alte persoane nu cred ca va afla; ma gandeam sa-i spun a doua zi), si-l voi anunta myine in cursul zilei despre asta. Iar daca nu-i va placea ideea(sunt sigura ca asa va fi)... oricum voi merge.... cred ca merit sa ma odihnesc putin(mai ales ca in ultimele 4 saptamani am fost mai mult pe drumuri Chisinau-Anenii-Noi-Stefan Voda, ca mama-soacra a stat in spital 10zile cu tensiunea si am fost rugata sa am grija de casa si de un nepot de-al ei cat a stat in spital, eu fiind unica persoana de incredere care se afla acum in MD, ca restul toti is peste hotare; apoi am mai fost si am ajutat-o cu treburi casnice, la culesul poamei/baconul/bacu sau cum se mai numeste....cea mai devreme poama, si numai eu stiu cum am cules-o pe scara inalta.....ca mi-era mai comod sa-i trimit vreo 200lei sa plateasca pe cineva...dar stiam ca pe langa asta mai sunt si ate treburi de facut.....)

Editat de twingirls

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Chiar nu demult finii nostri au facut nunta. Iar cu o saptamina inainte de nunta fina m-a invitat pe mine la petrecerea burlacitellor, iar finul pe sotul meu la petrecerea burlacilor. Am fost cu mare placere insa nu am stat pina dimineata. Sotul a stat cu fetita. Mergeti si va distrati macar din cind in cind. Iar sotul nu ar trebui sa aiba asa reactie, mai ales dvs stind acasa cu 2 fetite. Petrecere placuta!!!

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Gata! Am fost la petrecere! Ne-am distrat bine, am facut cunostinta cu toate domnisoarele de onoare, am dansat.....

Sotului i-am spus ieri dimineata pe skype(nu l-am intrebat!!! doar l-am anuntat/l-am pus la curent ca voi merge) si spre marea mea mirare reactia lui a fost una neutra. Doar m-a intrebat cate fete participa, de cand "nanasele se invita la asa petreceri???" si unde voi ramane peste noapte :rolleyes: (evident ca la Fini).

Partajează acest post

Link spre post
Anushka

Hehehe, bravo Ludmila :dance3: ca nu ai ratat asa o ocazie!

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

Bravo!! importatnt e ca v-ati simtit bine, si v-ati relaxat dupa asa o perioada lunga de timp :))

Partajează acest post

Link spre post
dadutzaSyl

Ati facut alegerea cea mai buna si,cred,rasplata (distractia)a fost pe masura.Sinteti o mamica tinara si aveti dreptul, macar din cind in cind,la relaxare ca sa va incarcati bateriile,mai ales,stind cu doi copii acasa.

Asteptati-va pozele pe site-ul clubului :dance4:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum