cristirbu

Deschiderea Unei Scoli De Limbi Straine

Postări Recomandate

cristirbu

Buna ziua, spuneti-mi, va rog frumos, care ar fi procedura de creare a unei scoli de limbi straine care sa elibereze certificate aprobate de ministarul invatamantului? unde sa ma adresez?

Pot sa creez un SRL? trebuie sa fiu persoana autorizata? daca da? unde primesc autorizatia? Ce acte sunt necesare pentru a incepe asa o activitate?

Imi doresc sa deschid o scoala de limbi moderne, si as vrea ca aceasta sa isi inceapa activitatea in iunie 2013. este posibil sa reusesc in timp?

Va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

Buna ziua, spuneti-mi, va rog frumos, care ar fi procedura de creare a unei scoli de limbi straine care sa elibereze certificate aprobate de ministarul invatamantului? unde sa ma adresez?

Pot sa creez un SRL? trebuie sa fiu persoana autorizata? daca da? unde primesc autorizatia? Ce acte sunt necesare pentru a incepe asa o activitate?

Imi doresc sa deschid o scoala de limbi moderne, si as vrea ca aceasta sa isi inceapa activitatea in iunie 2013. este posibil sa reusesc in timp?

Va multumesc anticipat.

Buna ziua,

Vedeti urmatoarele acte normative: Legea privind societăţile cu răspundere limitată nr. 135-XVI din 14.06.2007, Legea învăţămîntului nr.547-XIII din 21.07.1995, Legea nr.1257-XIII din 16.07.1997 cu privire la evaluarea şi acreditarea instituţiilor de învăţămînt din Republica Moldova, Regulamentul de evaluare şi acreditare a instituţiilor de învăţămînt aprobat prin Legea nr.423-XIV din 4 iunie 1999.

Daca veti dori informatii suplimentare referitor la subiectul dvs. va puteti adresa la biroul meu pentru consultatie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum