торопыжка

Закладывает Уши

Postări Recomandate

торопыжка

Здравствуйте!

Подскажите, пожалуйста, что может послужить причиной закладывания ушей. Это происходит периодически, без видимых причин. Уши не беспокоят.

Спасибо.

Editat de торопыжка

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Consuella2

Saptamina aceasta fetita mea a avut aceeasi problema,se astupa urechea si spunea ca nu aude ,iar eu ii picuram in ureche ,dar ea mai tare se astupa.Atunci am fost la un medic ORL si cind s-a uitat a spus ca e din cauza adenoizilor din nas,trebuie nasul de-l tratat si mai avea si ceara in urechi.I-a spalat urechea si copilul a inceput sa auda si desigur ii picuram si in nas.

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Здравствуйте!

Подскажите, пожалуйста, что может послужить причиной закладывания ушей. Это происходит периодически, без видимых причин. Уши не беспокоят.

Спасибо.

Тубоотит. Но для правльного диагноза нужна консультация.

Partajează acest post

Link spre post
Ocnesel

dnl medic, in urma insamintarii din git mi s-a depistat stafilococ aurelus 5x10 la 5 si streptococ beta haemolyticus 10 la a 6 mi s-a indicat floxan 0,2 cite 2 pastile de 2 ori, in timp ce asteptam rezultatele am administrat bioparox, pot sa continui cu ambele antibiotice sau e suficient doar pastilile.

Partajează acest post

Link spre post
торопыжка

Спасибо за ответ! Обязательно сходим на осмотр.

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

dnl medic, in urma insamintarii din git mi s-a depistat stafilococ aurelus 5x10 la 5 si streptococ beta haemolyticus 10 la a 6 mi s-a indicat floxan 0,2 cite 2 pastile de 2 ori, in timp ce asteptam rezultatele am administrat bioparox, pot sa continui cu ambele antibiotice sau e suficient doar pastilile.

Desigur puteti continua cu ambele medicamente.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum