Lulutsa

Stafilococul Auriu

Postări Recomandate

Lulutsa

Buna mamicilor, ce stiti despre acest stafilococ auriu la sugari.Fetita mea de 3 luni are diaree dar nu e continuu ci asa pe etape o zi poate sa mearga lichid si de mai multe ori ca 5-6 ori a doua zi poate de 2 ori si cu mucozitati a 3 zi poate sa fie normal, si funduletul se opareste. Unde ati facut analizle de insamintare si ce tratamente ati facut?

Caci cu fetita mai mare am avut la 6 luni si am tratat cu antibiotic apoi 20 zile cu Yogurt.

Multumesc mult.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Irkka

Buna mamicilor, ce stiti despre acest stafilococ auriu la sugari.Fetita mea de 3 luni are diaree dar nu e continuu ci asa pe etape o zi poate sa mearga lichid si de mai multe ori ca 5-6 ori a doua zi poate de 2 ori si cu mucozitati a 3 zi poate sa fie normal, si funduletul se opareste. Unde ati facut analizle de insamintare si ce tratamente ati facut?

Caci cu fetita mai mare am avut la 6 luni si am tratat cu antibiotic apoi 20 zile cu Yogurt.

Multumesc mult.

salut, la fel au găsit stafilococ auriu și candida krusei intestinală cu toate simptomele de mai sus, analize am făcut la laboratorul bacteriologic de la spitalul nr. 3, SF. Treime a costat 130 lei, anume duci scuticul cu kaki, dar să fie recent nu mai mult de vreo două ore. . Noi am primit timp de 2 luni bifido bacterii și lactobacterii, zi de zi înainte cu 30 min de nasă și păpam nan fără lactoză. Acuma așteptăm să treacă 1 lună după ce am consumat ultimul preparat și mai dăm încă odată analiza. Sper să fie mai bine.

P.S. grosu sa regulat acuma are o culoare normală și consistență adicvată.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum