christine

Asteptari Prea Mari

Postări Recomandate

christine

Buna tuturor! Vreau sa ma impart cu voi cu o mica problema care o am, poate cineva ma poate ajuta... Deci cu viitorul meu sot suntem nu de mult timp impreuna, dar ne cunoastem mai demult, inainte sa fim impreuna am fost chiar cei mai buni prieteni. Acum, ne petrecem timpul impreuna practic 24/24.Problema care o am eu e ca deseori pot avea anumite asteptari, sau inchipuiri fata de comportamentul lui.Pot sa ma supar daca de exemplu ma trezesc si nu ma saruta,sau daca uneori imi pare ca nu imi mai zice asa de des complimente, sau daca nu imi mai lauda mancarea asa de des,si din cauza ca imi creez astfel de iluzii, uneori apar certuri. Ma irita faptul ca constientizez si imi dau seama care e problema dar nu gasesc calea corecta prin care sa o solutionez.Poate ma puteti voi ajuta? Doar ca va rog sa nu incepeti sa ma certati si sa imi explicati ca nu e bine sa vad partea negativa, si ca trebuie sa ma bucur de ceea ce am, pentru ca eu toate acestea le inteleg, doar ca nu stiu ce sa fac cu toate aceste ganduri...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fluturash

Cristina :bye:

Cred ca orice femeie/sotie are momentele ei cind isi aduce aminte de perioada de la inceputul relatiei... Eu tot ii reprosez sotului si imi/ii aduc aminte cum era...

Ehhh... Un lucru pot sa spun unele lucruri se schimba pe altele... clar mai prioritare... dar asa mai vreau citeodata sa fiu ca la 21... :kiss:

Si pina la urma barbatii si femeile percep lucrurile diferit... M-am convins de asta.. Mai incerc si eu sa mai revigorez citeodata "fluturii din stomac" :rolleyes:

Incearca si tu sa nu-i reprosezi dar pur si simplu sa-i vorbesti gen: " Da' tii minte cind era cald afara intr-o zi de vara si noi ne plimbam ....si tu ... si noi.... si ce frumos mi-ai zis... " sa vezi ca cedeaza si va mai impartasiti sentimentele ...

Editat de fluturash

Partajează acest post

Link spre post
christine

da, intr-adevar asa e, doar ca deseori preamaresc unele chestii.. la noi relatia dupa cum am mentionat nu e de mult timp, dar dupa opinia mea oricum e una foarte frumoasa. pe langa toate astea eu mai sunt si foarte posesiva, vreau mereu sa fie alaturi, sa se gandeasca la mine,si sa vreie sa fie si el cu mine.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Eu, cred ca la moment sunt mai multumita de sotul meu decat in perioada cand ne intalneam. Permanent nu-mi ajungea atentie din partea lui si nici tare rasfatata de el n-am fost. Noi ne-am intalnit foarte mult timp si in acest timp am reusit sa trecem prin multe ca sa intelegem de ce avem nevoie in viata. Acum avem acelesi viziuni, pareri, gusturi...

Ce vreau sa zic? Totul se rezolva cu timpul... Si ceea ce ne-a ajutat pe noi foarte mult si ne ajuta e COMUNICREA. Eu tot ma suparam pe fleacuri, nu vorbeam cu el, nu-i spuneam ce ma derajjeaza... el, nu stia ce-i cu mine si evident ca nu-si dadea seama cum ar putea sa-mi faca pe plac sau cum sa ma ajute.

Spune-i iubitului ce te deranjeaza, ce ti-ar placea ca sa te simti si tu bine si el. Doar comunicand puteti ajunge la rezultatele dorite.

Partajează acest post

Link spre post
toyka

Buna Cristina, e bine ca si singura realizezi ca ginduri de astea nar trebui sa ai, dar cum sa spus si mai sus o data cu inaintarea in relatie apar alte prioritati si + esti insarcinata, la noi acuma si hormonii isi mai fac de cap, ceea ce iti intensifica aceste ginduri, dar + la moment sotul probabil se mai ocupa cu pregatirele de nunta, cum tu stai acasa din cauza sarcinei si el nu mai are timp pentru toate. Tin minte la nunta mea, apoi aproape de nunta ne cam certam des, ca erau nervii intinsi cu toate pregatirele, orice cuvint, miscare ne provoca la cearta, cum sa finisat nunta a venit asa o relaxare si sa dus si toate neintelegerile. La mine e invers ce tine de sarcina, sotul e ala care cerseste atentie, pupici :girl_crazy: , mam skimbat o data cu sarcina, nu vreau nimic, nu am nevoie de sot, de imbratisari, de complimente, numai sa fiu lasata in pace :blush: . Uite asa la toti e diferit.....

Partajează acest post

Link spre post
Aries
elenka

Cristina, stai sa se nasca bebe, sa vezi cum se schimba prioritatile si sa nu apara reprosurile din partea sotului ca nu mai esti ca inainte.. Cel putin asa e la mine, dupa aparaitia fetitei, vesnic sotul mornaie ca nu-i ajunge atentie, desi eu tare nu observ sa ma fi schimbat.

Sunt de acord cu Aries, in timpul sarcinii, devenim mai irascibile si avem nevoie de mai multa atentie si toate ne par diferite

Partajează acest post

Link spre post
christine

Buna Cristina, e bine ca si singura realizezi ca ginduri de astea nar trebui sa ai, dar cum sa spus si mai sus o data cu inaintarea in relatie apar alte prioritati si + esti insarcinata, la noi acuma si hormonii isi mai fac de cap, ceea ce iti intensifica aceste ginduri, dar + la moment sotul probabil se mai ocupa cu pregatirele de nunta, cum tu stai acasa din cauza sarcinei si el nu mai are timp pentru toate. Tin minte la nunta mea, apoi aproape de nunta ne cam certam des, ca erau nervii intinsi cu toate pregatirele, orice cuvint, miscare ne provoca la cearta, cum sa finisat nunta a venit asa o relaxare si sa dus si toate neintelegerile. La mine e invers ce tine de sarcina, sotul e ala care cerseste atentie, pupici :girl_crazy: , mam skimbat o data cu sarcina, nu vreau nimic, nu am nevoie de sot, de imbratisari, de complimente, numai sa fiu lasata in pace :blush: . Uite asa la toti e diferit.....

in privinta pregatirilor de nunta ne ocupam ambii, chiar in mai mare parte eu, caci facem multe accesorii de nunta singuri de genu invitatiile, buchetelele. Pur si simplu sunt asa o persoana ca imi place foarte mult sa dau de la mine, si totodata nu imi place deloc sa fiu lasata in pace, mereu vreau sa primesc atentie si sunt gata in schimb sa ofer atentie de 10 ori mai mult.

Cristina, stai sa se nasca bebe, sa vezi cum se schimba prioritatile si sa nu apara reprosurile din partea sotului ca nu mai esti ca inainte.. Cel putin asa e la mine, dupa aparaitia fetitei, vesnic sotul mornaie ca nu-i ajunge atentie, desi eu tare nu observ sa ma fi schimbat.

Sunt de acord cu Aries, in timpul sarcinii, devenim mai irascibile si avem nevoie de mai multa atentie si toate ne par diferite

da, si eu ma gandesc poate ca atunci cand se va naste bebele va trebui sa imi concentrez mult atentia asupra lui, si cred ca nici lipsita de atentie din partea micutului nu voi fi :biggrin:

Partajează acest post

Link spre post
Life

Comunicare - comunicare - comunicare; revelarea unor sentimente in exterior, nu "mazohizm si suparari in interior"; Exemplu - ma supar p-u ca......Imi place cind tu.....ma simt trista puntru ca tu.....Si inca ceva, nu uitati ca Dragoste inseamna si a Da, nu numai a primi:)

Editat de Life

Partajează acest post

Link spre post
Life

Femeile des cred in mod naiv:"daca ma iubeste, tre sa-si dea seama si sa faca ca sa-mi fie bine....asa sau asa"; Nu, nu-si da sema Dragele mele, barbatii sunt atit de diferiti de noi femeile:) Asta noi suntem cu intuitia...emotiile, ei sunt mai in varianta practica si logica/gindesc diferit, au o abordare diferita a lucrurilor.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum