Vizitator suflet

Inshelarea

Postări Recomandate

Vizitator suflet

Buna. Nu am crezut ca asa mi se poate intimpla..auzeam si citeam mai multe ca toti barbatii inseala sotia..credeam ca sotul meu e dersebit...nici nu m-am asteptat..la ceea ce mi s-a intimplat aseara..ce am auzit..

Din anul 2000 am inceptut sa ne intilnim cu sotul. In 2001 am inceput a locui pina in 2004..si ne-am casatorit. In acelasi an am nascut o fetita si in 2007 un bait..

Aseara la noi venise o ruda pentru a ramine peste noapte...(ca sa dee niste analize in Chisinau) - barbatul surorii sotului.. Venise cu o bere..au baut berea au mai gasit prin frigider niste Finlanda..au iesit dupa tigari..si nu se intorceau, eu am coborit am intrat in barul de linga casa si i-am gasit acolo..am strigat la el si i-am zis sa mearga acasa..i-mi spune ca nu e frumos ce fac..dar totusi au mers acasa, unde iarashi s-au apucat de cinstit berea ramasa. Eu indreptindu-ma spre bucatarie (usha era inchisa, dar crapata..si am auzit cum vorbeau.. au vorbit ei acolo m-ai multe ce m-au enervat, dar cind a inceput sa se laude cumnatul ca inainte de casatorie avea o fata mai mare cu 2 ani de cit el..bla bla...a inceput si sotul meu sa vorbeasca..cind am auzit ceea ce spunea am inceput a tremura toata..si nu m-ai vroiam sa ascult ce vorbeste..spunea ca la 26 ani (asta in 2006 cind fetita noastra avea 2 anisori si locuieam la gazda ca si in prezent) el se ducea la una de 31 de ani..facea 2 usi (el e sudor) primea banii sii ducea ei..ea ii face mincare..si stateau pina la 12 noaptea..apoi se intorcea la noi acasa si ca eu nu-mi dadeam seama de nimic.. Eu tin mine ca avut el citeva apucaturi prin 2006.. se imbata si asa se urca la volan prin oras..(eu credeam ca bea la un cunsocut). Am intrat in bucatarie..am aruncat peste el cu farfurii si pahare..i-am nimerit in cap..si i-am spart capul..curgea mult singe..toata casa numai singe era..eu eram inca in stare de soc..ei la fel..nu-si dadeau seama ce se intimplase, s-au trezit imeditat..parca nici nu au cinstit. Credeam ca acus se va repezi spre mine, pentru ca asa ceva nu am mai facut..si ca acus o primesc..El se speriase de capul lui spart..Ii spuneam ca poate sa cheme salvarea, politia..ca mie mii tot una..el a spus ca nu v-a suna nicaieri..

Pe urma i-mi lamureau ca nu am inteles bine ce ei vorbeau si ca asa sunt barbatii se lauda si nascocesc..ca vazuse ca cumnatul povestea de fete..si a inceput si le sa nascoceasca ca sa nu ramie in urma. Eu desigur nu-l cred ca nu e adevart. El mi se jura si ishi face cruce ca a nascocit asta..dar eu gata me-am pierdut increderea..vroieam sa ies din casa, dar me-au luat cheile, intram in baie, dar iei au zmuls lacatul..se temeau sa nu fac ceva cu mine..bine ca copii dormeau deja..Nu strigam..asa vorbeam mai in liniste pentreu ca era trecut de orele 23-00, cind se apropia de mine ii spuneam ca-mi vine sa vomit..sa se fereasca de linga mine..si nici nu mai dorema sa-i vad ochii lui..m-a uitam numai in jos..Spunea ca chear daca ar fi adevart ca au trecut 6 ani de atuni..numai ca nu e adevarat..ca el nu m-a inselat. I-mi spunea ca m-a iubeste si asa pina la 4 dimineata..pina ne-am culcat si ne-am trezit aproape de ora 8, cumnatul fuga plecase..nici ceai nu a dorit sa beie (s-a speriat cred-ca..a zis ca nu m-ai calca pe la noi) Azi de dimineata o tine ca ma gresesc ca el nu m-a inselat..ca m-a iubeste tare si ma saruta pe la toate colturile din apartament, eu nu-i raspund la saruturi..

Intrasem sa fac baie, iel a intrat, pentru ca lacatul era stricat..si eu nu puteam incuiea usa..a inceput sa m-a spele cu gel de dus peste tot..si tota ziu se tine de mine ca musca de miere )..acum sarmanul ranit doarme..

Am hotarit sa ma impartasec cu voi..pentru ca cu cineva in realitate nu pot sa vorbesc..

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator suflet

Scuze de greseli..m-am garbit..Acum simpt un gol in suflet..inca nu am hotarit ce sa fac..dar i-am spus ca cu el nu mai traiesc..pentru ca nu v-m mai avea o veata normal..am pierdut increderea in el..

Partajează acest post

Link spre post
Him

только одно приходит на ум...ваш муж, извините, дебил.

Partajează acest post

Link spre post
Aries

почему, Маш?

Partajează acest post

Link spre post
Him

почему, Маш?

ну Родди, зная что жена в хате находится начать рассказывать чуваку о своих похождениях? ну это надо быть полным ...

Partajează acest post

Link spre post
Aries

am strigat la el si i-am zis sa mearga acasa..i-mi spune ca nu e frumos ce fac..

жесть

..am aruncat peste el cu farfurii si pahare..i-am nimerit in cap..si i-am spart capul..curgea mult singe..toata casa numai singe era..

это вообще уже неадекват..

так что даже не знаю кто лучше..

Автор есть 2 варианта, третьего не дано) Или он врал, или он не врал. Либо была измена, либо ее не было. Вы прожили не один год после этого, родили сына. Щас готовы уйти потому что услышали то что было предназначено не для ваших ушей?

Опять же варианта только 2 - уйти или остаться

Partajează acest post

Link spre post
Natusia

Простите меня конечно же но я и вас не понимаю.

1 пойти за ним в бар.

2 подслушивать под дверью

довольно таки не нормально....

Partajează acest post

Link spre post
Xoxma

Да при чем тут зачем пошла в бар и пр. Какая теперь разница. Автор, возьмите передышку. Остыньте немного для начала. А там уже решение начнет вырисовываться.

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

Да он просто напился. Думаю не соображал что делает и думал что жена спит.

Не надо уходить от него. не стоит. если это было 6 лет назад, и после этого не повторялось то можно и простить. но выдержать паузу стоит. и то что вы сделали вечером и он вам не ответил то это говорит что ваш муж не плохой парень.

Думаю стоит простить и жить дальше вместе. Конечно доверие к нему ушло, но поверьте, вам будет очень плохо без него с двумя детьми, не только материально но и психологически. Думаю что после этого если вы не будете очень часто его этим попрекать то он станет дома еще лучше пытаясь загладить свою вину.

У вас с этого момента начнется второй цветочно конфетный период с его стороны. вы только не переборщите.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

Простите меня конечно же но я и вас не понимаю.

1 пойти за ним в бар.

2 подслушивать под дверью

довольно таки не нормально....

1Am plecat dupa el, pentru ca spus ce iese sa cumpere tigari..am vazut ca nu vine si am iesit..ma temeam ca sa nu se ieie la cearta cu cineva..

2Vroieam sa intru in bucatarie si intimplator am auzit ca vorbeste despre femei..si am auzit toate acestea

Partajează acest post

Link spre post
zagaziulea

ни фига себе Снта Барбара!!! автор извините, но то что вы написали просто жесть!!! вы знаете, что бы нибыло\, что бы вам не говорили- всетаки старайтесь контролировать свои действия, так и до тюрьмы или Костюжан не далеко. тьфунь-тьфунь мне на язык. а на счет ситуации- кто вам тут что посоветовать может? что сами решите то и будет. если сможете простить- проживете, нет- нет... другого не дано...любовница, если была таковая- ликвидирована... так что, угомоните свои страсти и слушайте своё сердце.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

Не надо уходить от него. не стоит. если это было 6 лет назад, и после этого не повторялось то можно и простить. но выдержать паузу стоит. и то что вы сделали вечером и он вам не ответил то это говорит что ваш муж не плохой парень.

Думаю стоит простить и жить дальше вместе. Конечно доверие к нему ушло, но поверьте, вам будет очень плохо без него с двумя детьми, не только материально но и психологически. Думаю что после этого если вы не будете очень часто его этим попрекать то он станет дома еще лучше пытаясь загладить свою вину.

У вас с этого момента начнется второй цветочно конфетный период с его стороны. вы только не переборщите.

Multumesc. Da el astazi nu a iesit deloc din casa..cu toate ca trebuiea sa iasa..in privinta cu lucru..Toata ziua linga mine se afla. Observ ca se poarta foarte frumos cu mine si copii. Nu stiu cit i-l va tine asa..el a spus ca v-a fi asa tot timpul.

Partajează acest post

Link spre post
zagaziulea

si inca ceva- nu mai lasati copii niciodata singurei in casa, oarecum nu sunt atit de mari ca puteti so patiti si mai strasnic!!!!!! cum nar fi si ce nar fi- copiii pentru o mama sunt totul. Barbati pot fi multi...copiii insa e ceva sfint!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

ни фига себе Снта Барбара!!! автор извините, но то что вы написали просто жесть!!! вы знаете, что бы нибыло\, что бы вам не говорили- всетаки старайтесь контролировать свои действия, так и до тюрьмы или Костюжан не далеко. тьфунь-тьфунь мне на язык. а на счет ситуации- кто вам тут что посоветовать может? что сами решите то и будет. если сможете простить- проживете, нет- нет... другого не дано...любовница, если была таковая- ликвидирована... так что, угомоните свои страсти и слушайте своё сердце.

Inima ii apartine..el la fel i-mi spune ca ma iubeste tare. de la 4 dimineata pina la 8 eram acuprinsa de bratele lui si de saruturi..stiu ca ma iubeste..dar sufletul meu e ranit.. De Costiujeni...i-am spus sotului ca voi ajunge acolo..daca am sa traiesc mai departe cu el..pentru ca nu v-a fi incredere..si voi fi ca umbra lui..si de aici si durumul la Costiujeni..

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

si inca ceva- nu mai lasati copii niciodata singurei in casa, oarecum nu sunt atit de mari ca puteti so patiti si mai strasnic!!!!!! cum nar fi si ce nar fi- copiii pentru o mama sunt totul. Barbati pot fi multi...copiii insa e ceva sfint!!!

Copii nu-i las singuri nici odata..locuim la etajul 2, aseara repede am coborit, linga casa e barul si fuga inapoi..

Partajează acest post

Link spre post
Moly

Nu vreau sa va judec, insa faptul ca ati aruncat cu vesela in el, nu indreptateste starea de soc prin care ati trecut. Cred ca daca lasati discutia pe alta data, cind era mai treaz, era sa fie mai bine si probabil aflati mai multe.

Din cele spuse de Dvs., pot sa deduc numai ca daca se poarta frumos si se tine de casa dupa cele intimplate (chiar si daca cit pe ce sa nimereasca in spital cu craniul spart), inseamna ca a gresit si ii pare rau.

Inainte de a intreprinde ceva, duceti o discutie serioasa cu sotul fara acuzatii si injuraturi si vedeti daca ajungeti la un numitor comun. Totusi acest eveniment s-a intimplat cu 6 ani in urma (sa nu credeti ca-l indreptatesc), insa o discutie la locul lui nu strica niciodata.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

Nu vreau sa va judec, insa faptul ca ati aruncat cu vesela in el, nu indreptateste starea de soc prin care ati trecut. Cred ca daca lasati discutia pe alta data, cind era mai treaz, era sa fie mai bine si probabil aflati mai multe.

Din cele spuse de Dvs., pot sa deduc numai ca daca se poarta frumos si se tine de casa dupa cele intimplate (chiar si daca cit pe ce sa nimereasca in spital cu craniul spart), inseamna ca a gresit si ii pare rau.

Inainte de a intreprinde ceva, duceti o discutie serioasa cu sotul fara acuzatii si injuraturi si vedeti daca ajungeti la un numitor comun. Totusi acest eveniment s-a intimplat cu 6 ani in urma (sa nu credeti ca-l indreptatesc), insa o discutie la locul lui nu strica niciodata.

In starea in care eram..chear era ca soc..pentru ca nu-mi venea sa cred ce spune..i-mi tremura tot corpul..am aruncat ..da nu e bine..Am vorbit, el zice ca v-a fi totul bine..si ca in zadar eu i-mi fac griji..spune ca sa uit totul..ca nu e adevart..insa eu nu pot...

Partajează acest post

Link spre post
Moly

+1

Partajează acest post

Link spre post
neea

автор, у вас золотой муж - вы поступили супер неадекватно, и вам за это НИЧЕГО не было! другой бы треснул, мой бы просто ушел из дома, навсегда.

не знаю, было ли что-то или не было, но я бы себя убедила, что не было, что это хвастовство.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

Sotul spunea ca asa sunt barbatii.. le place sa se laude..si nascocesc..si el sa nu ramina in urma a zis si el...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

автор, у вас золотой муж - вы поступили супер неадекватно, и вам за это НИЧЕГО не было! другой бы треснул, мой бы просто ушел из дома, навсегда.

не знаю, было ли что-то или не было, но я бы себя убедила, что не было, что это хвастовство.

Iata si eu asa si credeam ca-i de aur..dar cu povestea de aseara..nu stiu ce sa cred..

Partajează acest post

Link spre post
olya

Pentru mine e un mesaj plin de contradicții:

1. După cum s-a mai spus, soțul, știind că soția e în casă, face așa destăinuiri

2. Soția, plină de emoții, face ravagii, sparge capul soțului, artuncând farfurii - și totul în liniște, pentru că copiii nu s-au trezit. La fel și ușa smulsă de la baie etc.

3. Cumnatul vine din ajun să dea analize (de ce din ajun?) și kilește zdravăn...??

..mai sunt, dar acestea sunt primele ce mi-au răsărit.

Partajează acest post

Link spre post
Lyubasha

Ohohoho, cita actiune.

Draga autor, cred ca dvs. in primul rind trebuie sa va li istiti si sa va ginditi bine inainte de a spune sau a face ceva. Ati comis o infractiune, cit de banal nu ar suna pt dvs. asta. Ati lovit un om( nu conteaza ca e sotul dvs., din potriva se presupune ca nu lovesti daca iubesti) pina la singe. Sunt deacord cu Olya, oleaka nu se inklee cele povestite de dvs. Unicul lucru e important. Ce nu ar fi intre voi doi copiii nu trebuie sa stie si sa sufere. Cumnatul si sotul tot is maladets, blin. Alcoolul cit de rar, da in cantitati mari nu face bine delok.

Numai dvs. stiti daca sotul ar putea inventa sau nu. Numai dvs. stiti cum e el beat si daca il ia gura pe dinainte cu laudatul. Saracu cumnta imi inchipui ce shok a avut. Va rog nu mai raniti oameni ce nu ati auzi, nu va aprindeti din doua vorbe fara ca sa intrati in detalii. Voriti cu sotul, cine daca nu dvs. stie cel mai bine cum e el si de ce e in stare.

Nu plecati si nu traumati copiii. Aduceti-va bine aminte ce si cum era 6 ani in urma si da-yi intrebari concrete sotului daca nu il credeti.

CALM FOARTE CALM!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator suflet

Pentru mine e un mesaj plin de contradicții:

1. După cum s-a mai spus, soțul, știind că soția e în casă, face așa destăinuiri

2. Soția, plină de emoții, face ravagii, sparge capul soțului, artuncând farfurii - și totul în liniște, pentru că copiii nu s-au trezit. La fel și ușa smulsă de la baie etc.

3. Cumnatul vine din ajun să dea analize (de ce din ajun?) și kilește zdravăn...??

..mai sunt, dar acestea sunt primele ce mi-au răsărit.

1. Dupa ce au venit de la bar au intrat in bucatarie..sii spunea cumnatului ca nu i-a placut ca eu vin dupa el..de aceea am ramas sa ascult linga usa ce vorbesc despre mine..si iata ca fara sa-si mai dea seama ca eu poate ii aud..pentru ca era trecut de 11 si eu la ora asta privesc dom2..lui nici prin cap nu ia trecut ce eu pot auzi..doar ei erau ametiti..si credeau ca nimeni nu-i aude..

2. Eu in stare de sok..cind auzeam ce spune...am intrat foarte enervata..pe masa era o farfurie cu harbuz..am aruncat spre dinsul dupa care a urmat paharul sau invers..ca nu mai tin minte fiind in starea ceea..el a ridicat mina sa se apere si la mina intre degete tot s-a taiat, in cap nu stiu cu ce i-am nimerit, cred ca cu farfuria, se facuse o umflatura si o crapatura din care curgea mult singe. Copii da dormeau..galagie nu era asa de mare de la o farfurie si un pahar stricat, ca sa se trezeasca. Panica nu era..sotul a alergat la baie si i-l intreba pe cumnat ce e la cap.

3. Cumnatul a venit de la tara dimineata..sa treaca un control..in centru pe 31 august spitalul nr.1 acolo era inchis dupas cum a spus el la reparatie..si s-a dus la clinica privata..seara a venit sa doarma la noi, ca azi dimineata sa plece iar la clinca..Nu kileste...doar asa las o ocazie.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator гость 1

вспылили - подрались - подуетесь ещё некоторое время - поцелует,обнимет - и будете жить дальше вместе

а родственник хорошо подготовился к анализам, напомнило ,,больной, в вашем алкоголе крови не обнаружено,, :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum