Pufulets

De Unde Cumparam Orhidee?

Postări Recomandate

Pufulets

De unde cumparam frumoasele noastre Orhidee, si in ce perioada ele sunt mai ieftine?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pufulets

Stiu ca pe bodoni sunt mlte buticuri cu orhidee, dar preturile sunt cam piparate

Partajează acest post

Link spre post
irein

uneori vad orhidei la calea basarabiei cint se face tirgul de flori seara pe la orele 5 pina la 9

si pretul este mai mic .......

Voi urmari tema ....

Da cine va a dat comanda de flori de pe ebay.com ?

Partajează acest post

Link spre post
9masha

На ebay надо знать поставщиков. Может прийти хуже чем с Тайваня...

Partajează acest post

Link spre post
Lyubasha

eu am luat ultima data dintr-un magazin de la sculeanka, se afla la primul etaj al magazinului fabricii de covoare. Orhideele sunt f frumoase si ingrijite, arata f sanatoase. La pret unele erau mai ieftine decit la florariile de la Bodoni. Sunt f multe culori acolo.

Partajează acest post

Link spre post
elenas1604

Я тоже на Скулянке брала,очень понравились там.

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

Mai este magazinul Uniflora, el este si pe bodoni, de fapt e o retea de magazine. La ei tot gasesti la reducere flori, sunt fara floare sau se trec.

uneori vad orhidei la calea basarabiei cint se face tirgul de flori seara pe la orele 5 pina la 9

si pretul este mai mic .......

cam pe la ce ora le vazi pe vinzatoare acolo, acum, ca eu cind am fost intro zi ele nu rau.

De mult ai fost?

eu am luat ultima data dintr-un magazin de la sculeanka, se afla la primul etaj al magazinului fabricii de covoare. Orhideele sunt f frumoase si ingrijite, arata f sanatoase. La pret unele erau mai ieftine decit la florariile de la Bodoni. Sunt f multe culori acolo.

Am luat si eu doar o data o floare, uitasem de el....

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

Linga flacara este o piata, am luat o orchidee de acolo si pretul era ok

Partajează acest post

Link spre post
danusic

eu ma uit ca la piata centarla sunt eftine...da..sunt si mai pacatosele..dar se poate de ales..

de la 135..am vazut bunicele..eu mi-am luat 2 pui de Dendrobium Nobile..unul 30 de lei altul 40 lei..cu flori.care deja au inflorit..

Si la piata la Delfin este un butic..si sunt preturi nu rele..sunt orhideii pitice=90 de lei..asa-s de frumusele..:)

nu am vazut pina acum..parca-s artificiale..

tare bucura ochii:)

Partajează acest post

Link spre post
9masha

Si la piata la Delfin este un butic..si sunt preturi nu rele..sunt orhideii pitice=90 de lei..asa-s de frumusele..:)

А где это?

Partajează acest post

Link spre post
9masha

Мне кажется что при том что цены на орхи падают, качество падает тоже. :shout:

Partajează acest post

Link spre post
danusic

А где это?

La Buicani..pe Alba -Iulia...

Partajează acest post

Link spre post
Инга

La Buicani..pe Alba -Iulia...

В угловом бутике видела по 100 лей, маленькие совсем, но с цветочками. А большие по 200 лей, есть выбор.

Partajează acest post

Link spre post
9masha

На Бодони миньки по 85-95, а обычные от 140, но как я уже писала качество...

Partajează acest post

Link spre post
Инга

А дендробиумы у нас где то продаются? Встречаю только фалики пока......

Partajează acest post

Link spre post
9masha

По Бодони самый верхний бутик или Буюканы чуть ниже Флакары магазинчик рядом с кошачьим кормом.

Partajează acest post

Link spre post
vinipuhiha

Цена на орхи зависит в первую очередь от вида, возраста и качества самого растения, ну и от времени года конечно.

Сейчас тяжело сохранить долгое цветение, орхи в основном в магазинах перегретые и залитые. Мне вот тоже пару дней назад такое счастье подарили)

Partajează acest post

Link spre post
9masha

У меня с пятницы, после ДР 2 экземпляра на хирургии и просушке. :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post
danusic

А дендробиумы у нас где то продаются? Встречаю только фалики пока......

la piata centrala..este dendrobium nobile..cu flori albe era 130 de lei

Partajează acest post

Link spre post
Инга

Спасибо за наводки...На Армянской уже 100 лет не была, очень не люблю центральный базар)))

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

La piata am vazut si alte specii de cit palaenopsis, asa ca puteti sa mergeti si sa vedeti ce au ei acolo

Partajează acest post

Link spre post
Инга

Можете меня поздравить, белый дендробиум уже у меня)))) Случайно сегодня была как раз в том районе, забежала на базар))) Стоил красавец 120 лей

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

Можете меня поздравить, белый дендробиум уже у меня)))) Случайно сегодня была как раз в том районе, забежала на базар))) Стоил красавец 120 лей

Felicitari l-ati luat la un pret bun, sa va bucure cu floricelele lui

Mai este un mgazin la intersectia armeneasca cu columna, mai exact nu stiu unde dar am intelesc ca e prin zona

si unul pe L. tolstoi linga magazinul nr 1, la fel nu stiu exact, doar am auzit.

cine afla poate sa ne spuna exact, o zi buna sa aveti

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Сегодня была в магазине у гипермаркета( на Л.Толстого) орхидеи обычные .. Две цветущие веточк 250 леев, одна веточка кажется 225. Ооочень крупные цветки у белого фалика за 400.

:off01:рядом с цветочным есть магазинчик с заколками, резиночками и детскими бантиками. Сейчас там скидки на летний товар. Цены впоолне адекватные.

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

Eu ieri am trecut pe la piata angro de la calea basarabiei, ei lucreaza de la 20- 22 sau 23, si am vazut phalaenopsis si la 80, 90 de lei dar se trec florile, avea floarea inca flori pe ea asa ca se poate sa vezi ce culoare este. mai eral la 100 lei, 150 de lei si la 200.

erau dendrobium dc nu gresesc la 150 de lei, asa ca cine are timp mergeti si vedeti ce este poate gasiti ceva ce nu aveti in colectie, mai era si oncidim galben

Partajează acest post

Link spre post