Lullu

Scrisnitul Din Dinti Noaptea Copii

Postări Recomandate

Lullu

Buna ziua d-na Ludmila fetita mea de virst 3 anisori de ceva timp scrisneste noaptea din dinti inainte se intimpla sa o faca dar nu chiar atit de des dar acum in ultimul timp e aproape seara de seara de citeva ori pe noapte are si somnul agitat , ce as putea sa fac in acest caz , este cazul sa ma alarmez ? multumesc mult!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lullu

Buna tuturor am nevoie de un sfat pareri de ceva timp fetita mea scrisneste destul de des si tare din dinti noaptea incep deja sa ma alarmez inainte se intimpla dar mai rar acum insa e din ce in ce mai des si are si somnul destul de agitat noaptea , multumesc mult!

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Buna ziua d-na Ludmila fetita mea de virst 3 anisori de ceva timp scrisneste noaptea din dinti inainte se intimpla sa o faca dar nu chiar atit de des dar acum in ultimul timp e aproape seara de seara de citeva ori pe noapte are si somnul agitat , ce as putea sa fac in acest caz , este cazul sa ma alarmez ? multumesc mult!

Buna ziua!Incercati sa observati ce a provocat scrisnetul,poate e ca e cazul sa fcaeti un consult la neurolog,sau sa faceti analize la paraziti intestinali,care isi fac vita anume noaptea.Incercati sa consultati si medicul ce va consulta copilul pe parculsul vietii.Mai sunt si unele probleme de virsta,ce fac sa apara scrisnetul de dinti mai pronuntati anume la virsta asta.In orice caz,stomatologul le rezolva ultimul.Sucese!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.