domnicadi

Transcrierea Certificatului De Nastere La Bucuresti

Postări Recomandate

domnicadi

Se simte ca e nevoie de o tema noua pentru transcrierea certificatelor de nastere.

Din ceea ce stiu eu, se poate de transcris actele la Consulatele Romanaiei din tara, dar si la Bucuresti. la consulate se achita o taxa, iar la Bucuresti - nu, adica e gratis.

Cei ce au fost divortati e obligatoru sasi faca transcrierea cert de nastere si sa puna mentiune de divort la Bucuresti. daca mai inainte era posibil sa depui actele fara o programare in prealabil, acum e nevoie sa te prograezi prin elefon sau online pe saitul http://www.starecivila1.ro/programari-online/ . Va comunic ca azi am programat pentru 14 octombrie 2013 :swoon::girl_impossible: :girl_impossible: .

daca cineva stie alte detalii de programare, astept cu nerabdare .... pentru ca si 'posredniki' au disparut sau nui gasesc eu.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
timcik

E corect, ca la Bucuresti se face transcrierea doar prin programare!

Dar nu uitati ca sa depuneti GRATIS in Bucuresti, este nevoie sa chletuiti bani pe drum, asata face 500 de lei tur-retur, cel putin de doua ori trebuie sa va duceti, si cind faceti socoteala iese cam ca la consulat!

da, "posrednishii" au disparut fiindca acum nu este posibil, depunerea prin procura!

Se simte ca e nevoie de o tema noua pentru transcrierea certificatelor de nastere.

Din ceea ce stiu eu, se poate de transcris actele la Consulatele Romanaiei din tara, dar si la Bucuresti. la consulate se achita o taxa, iar la Bucuresti - nu, adica e gratis.

Cei ce au fost divortati e obligatoru sasi faca transcrierea cert de nastere si sa puna mentiune de divort la Bucuresti. daca mai inainte era posibil sa depui actele fara o programare in prealabil, acum e nevoie sa te prograezi prin elefon sau online pe saitul http://www.starecivi...gramari-online/ . Va comunic ca azi am programat pentru 14 octombrie 2013 :swoon::girl_impossible: :girl_impossible: .

daca cineva stie alte detalii de programare, astept cu nerabdare .... pentru ca si 'posredniki' au disparut sau nui gasesc eu.

Partajează acest post

Link spre post
selena

Spuneti-mi va rog de cand nu mai e posibila depunerea prin procura? Eu am dat iarna (februarie 2012) la Bucuresti prin intermediar si a fost totul ok.

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Spuneti-mi va rog de cand nu mai e posibila depunerea prin procura? Eu am dat iarna (februarie 2012) la Bucuresti prin intermediar si a fost totul ok.

din martie dupa cazul cela a lor

E corect, ca la Bucuresti se face transcrierea doar prin programare!

Dar nu uitati ca sa depuneti GRATIS in Bucuresti, este nevoie sa chletuiti bani pe drum, asata face 500 de lei tur-retur, cel putin de doua ori trebuie sa va duceti, si cind faceti socoteala iese cam ca la consulat!

da, "posrednishii" au disparut fiindca acum nu este posibil, depunerea prin procura!

nu chiar iese ca la consulat

eu am scris in tema vecina, ca am fost singura la Biucuresti si am transcris actele (5 acte) si m-a costat 1500 lei, odata am fost la depunere si de doua ori la ridicare

aici actele sa le transcriu ma costau in jur de 700 de euro

Partajează acest post

Link spre post
timcik

nu chiar iese ca la consulat

eu am scris in tema vecina, ca am fost singura la Biucuresti si am transcris actele (5 acte) si m-a costat 1500 lei, odata am fost la depunere si de doua ori la ridicare

aici actele sa le transcriu ma costau in jur de 700 de euro

Eu vorbesc de faptul cind este doar un act, atunci cind sunt mai multe e clar lucru ca e mai ieftin, dar luind in consideratie ca programarea acum se face pe septermbrie 2013, si luind in consideratie experienta mea in domeniu, LA OAMENI LE TREBUIE URGENT ACTE ROMANESTI!!!

Partajează acest post

Link spre post
Dilaila

Cine m-ar putea ajuta cu lista exacta a actelor necesare pentru transcrierea certificatelor de nastere, casatorie, a copilului minor la Bucuresti? Si, daca e posibil prin procura?

Partajează acest post

Link spre post
Кристика

Dragele mele,am depus cererea pentru transcriesrea certificatului de nastere a copilului minor,in Bucuresti(in situatia noastre nu putem la consulat), prin intermediar. Ne-a intins mult timp,azi mi-a dat o foita tipa cu nr de inregistrare si data eliberarii,am mari dubii ca-i autentica,am pierdut mult timp,deja nu-i problema in bani da in timp. Vreau sa va intreb,cele care ati depus in Bucuresti,cum arata talanosaul asta al vostru,are vreo stampila? Cate cifre are numarul de inregistrare (al meu 6).Din start va multumesc mult pt raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Кристика

P.S: si poate stie cineva daca e posibil de verificat acest numar de inregistrare si voobshe dac e depusa cererea asta sau nu .

Partajează acest post

Link spre post
Pescadito

fetelor ajutor !

am nevoie de duplicat al certificatului de nastere.

Cindva l-am facut in MD, dar acum am nevoie de inca unul si nu am posibilitate sa vin in Chisinau

ce as putea face? procura pe cineva in Chisinau, Romania sau ...

prin ambasada Romaniei in Olanda va dura o vesnicie

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum