camy

Bioporox

Postări Recomandate

camy

Buna ziua domnul Oleg! Spuneti-mi va rog, copilului meu i s-a prescris Bioparox spray si Sinupret pentru tratament stafilococ si streptococ.Am dat analize si i-au gasit streptococ pneumonae in nas 10 la 6 si stafilococ in gat.Nu ne deranjeaza practic nimic, numai ca i se infunda nasul in timpul somnului de noapte deja de vreo 3 luni.Medicul zice ca adenoizii sunt putin mariti.Ma intereseaza daca are sens sa-i stropesc cu Bioparox in nas si in gat?Alt medic ne-a prescris doar Ribomunul timp de 6 luni si atat.Spuneti-mi va rog dumneavoastra ce parere aveti?Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Se poate de incercat. Daca deranjeaza adenoizii - Bioparoxul nu va ajuta. Daca Stafilococul atunci posibil sa obtineti un rezultat bun.

Partajează acest post

Link spre post
camy

Spuneti-mi va rog, Bioporoxul nu va provoca iritatii daca se va folosi timp de 10 zile. Sunt putin derutata, am privit o emisiune despre streptococ si pediatru spunea ca daca copilul este un purtator sanatos, nu trebuie de atins si ca tratatamentul local nu are sens pentru aceste bacterii.Sincer nici nu stiu ce sa fac...Va multumesc pentru raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Iritatii nu va face. Streptotcocul si alte infectii in gradul 6 e mare. Pana la 3 e normal. Deci necesita tratament.

Partajează acest post

Link spre post
camy

Va multumesc pentru raspuns!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum