mantaluta_nata

Durere La 8 Luni Alaptare

Postări Recomandate

mantaluta_nata

Ajutati-ma. M-am trezit azi dimineata cu o durere la sanul drept, din care si mai mult alaptez. Fetita mananca de trei ori noaptea, n-am avut probleme pina acum. Are opt luni de zile. Ma gandesc ca undeva m-a tras curentul ca deja ma doare si capul, tot pe partea dreapta. Sau de la san se trage durerea.........Sanul e foarte moale, dar ma doare cand il strang. Ce-i de facut?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mantaluta_nata

Deja s-a ridicat si febra- 37,5. am sunat-o pe dna medica si mi-a spus ca cel mai probabil am racit undeva, dar sa merg maine dimineata la ea. Mi-a indicat Ciprynol, antibiotic. a mai luat cineva?

Partajează acest post

Link spre post
АляЛька

В форумах Консультации специалистов общение происходит в форме вопрос - ответ. Желающие могут получить виртуальную консультацию специалиста. Только специалист(ы) форума может (могут) отвечать на вопросы, групповое обсуждение вопроса другими участниками форума запрещено. Если вы хотите что то добавить или дополнить, делайте это посредством ЛС (личное сообщение) непосредственно тому кто задал вопрос. Даже если вам кажется что ваша ситуация похожа на раннеe описанную кем то другим и вы хотите получить консультацию, создайте свою вопрос-тему.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator OxanaLakoea

mantaluta_nata, как у вас сейчас дела?

Прошу прощения, но раньше никак не получилось ответить, мы с Алиной в разъездах по очереди.

В принципе, такая ситуация, как у вас типична. Бывает, просто ночью в глубоком сне как-то неудобно мама лежала достаточно долго (может тесное белье быть причиной) и в результате , пережался какой-то проток. Как следствие - лактостаз. Небольшое повышение температуры при латостазе бывает. Обычно, в ходе кормления проблемной грудью, эта ситуация сама собой разрешается в течении пары дней.

Partajează acest post

Link spre post
mantaluta_nata

salutare. am fost la medic si mi-a zis ca e de la curent sau raceala. asa ca mi-au scurs pieptul acolo si a scos chiar mici particule de puroi.....Of, ce durere!!!!!!!!am inceput a bea antibiotic,temperatura deja nu am. amluat crema baneocin si fac comprese si cu varza,si cu ceapa coapta. Sanul e moale, dar dedesubtpaca sunt niste noduri.....Fac masaj de fiecare data dupa ce alaptez. Ma gandesc maine sa merg la proceduri de incalzire,ca mi-azis doamna care m-a stors ca ar fi indicat, daca n-as avea temperatura.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum