NataLu

Закаточная Машинка Или Закаточный Ключ

Postări Recomandate

NataLu

Пришло время самой закатывать банки, только вот дилема, где купить хорошую закаточную машинку?

...видела старого образца, но слышала что есть более модернизированые, только где найти такие и сколько они стоят? ...может кто видел\знает? :rolleyes:

Editat de NataLu

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
albinutza

Пришло время самой закатывать банки, только вот дилема, где купить хорошую закаточную машинку?

...видела старого образца, но слышала что есть более модернизированые, только где найти такие и сколько они стоят? ...может кто видел\знает? :rolleyes:

Natalia eu cu chestia asta nu pot strige capacul, deaceea eu cumpar/folosesc borcane deodata cu capacul "tvist"

Partajează acest post

Link spre post
karincikk

Astazi am vazut la piata semiautomat 150 de lei si 200 automat. Eu pur si simplu am intrebat pretul, care e diferenta si cum lucreazan-am intrebat.

Natalia eu cu chestia asta nu pot strige capacul, deaceea eu cumpar/folosesc borcane deodata cu capacul "tvist"

Mariana, dar borcanele acestea se vind undeva? Sau le ai de la mazare de ex.?

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Le folosesc si pe acelea si am cumparat

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Si mie mi-i cam frica sa nu stric borcanul sau sa nu dea drumul ca prea putin am invirtit... :swoon: ...dar pt. compot sunt borcane mari cu capcul "tvist"?

Astazi am vazut la piata semiautomat 150 de lei si 200 automat. Eu pur si simplu am intrebat pretul, care e diferenta si cum lucreazan-am intrebat.

La piata Centrala ati vazut, pe unde?...cum difera modul de inchidere la cea automat?

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Si mie mi-i cam frica sa nu stric borcanul sau sa nu dea drumul ca prea putin am invirtit... :swoon: ...dar pt. compot sunt borcane mari cu capcul "tvist"?

Cel mai mare borcan la mine e de 1,500 kg - 1,700 kg

dar daca este mai mare sau nu - nu stiu (am sa caut si eu)

ca cele de 3 litri sotul mi le strange

Partajează acest post

Link spre post
karincikk

La piata Centrala ati vazut, pe unde?.

Nici nu stiu cum sa explic.... Incerc... Cum mergem dinspre str. Armeneasca pe "strada" centrala din piata pina la legume, nu cotim inspre legume, dar pe masa a 2 sau a treia din mina dreapta. Acolo se vind capace, si maruntisuri diferite.

Dar borcanele acestea se vind si la piata, ca eu n-am intilnit.?

Partajează acest post

Link spre post
livicutsa

Eu am asa ceva

64.jpg

O folosesc de multi ani si lucreaza foarte bine.

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Купила автоматическую закатку в Плазе ( грин хиллс) на ботанике. Стоит 57 леев. Правда пока еще не пользовалась

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Astazi am vazut la piata semiautomat 150 de lei si 200 automat.

Купила автоматическую закатку в Плазе ( грин хиллс) на ботанике. Стоит 57 леев. Правда пока еще не пользовалась

Ничего себе разница! :swoon: ....хорошая, когда попробуете?

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Когда огурцы хорошие найду:). Отпишусь сразу же.

Только думаю пока я ее опробую они уже закончатся. Когда пришла за второй их было уже знаачительно меньше.

Editat de Tiusha)

Partajează acest post

Link spre post
karincikk

da, si mie mi-i straniu.... e foarte mare diferenta/ Puteti sa puneti poza sa o vedem?

Poate e altceva... Si cind ati cumparat-o?

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Выглядит вот так :

_________________4f68c11f020e6.jpg

Покупала свою 19

Вторую покупала 25

Если именно мою надо вам сфоткать, то вечером)

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

Извините, а чем отличается автоматическая от простой советской?...не нужно также крутить?

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Насеолько я знаю у пооуавтомата нужно подкручивать еще , а у автомата нет. И если у полуавтомата перекрутить она может прорезать, но я не спец в этой области)

Мне сказали что автоматом легче

Partajează acest post

Link spre post
vladimirovna

eu am de asta sovetica inca de multi ani si inchid borcane cu ea foarte bine si comod..nici nu le-am spart niciodata

Partajează acest post

Link spre post
cil

вот такие никто не видел где у нас продают?20101121125709.jpg

Partajează acest post

Link spre post
karincikk

Выглядит вот так :

_________________4f68c11f020e6.jpg

Покупала свою 19

Вторую покупала 25

Если именно мою надо вам сфоткать, то вечером)

Da, cam asa ce va am vazut eu , parca asa model , dar cum am scrie mai sus pretul 150- 200 lei... Trebuie sa fie buna, sa ne scrieti cind o incercati.

Tatiana, am vazut la piata centrala cam asa ceva. Am scris mai sus cam pe unde, daca ai sa intelegi.

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Ati incercat-o? Ca am cumparat si eu una cu acelasi pret, dar din alt loc. Pridusa in China. Si minune - masina noua, dar NU LUCREAZA deloc!!! am dus-o inapoi!

+1!!!! De aceasta caut si eu, dar neaparat produsa in Rusia. Mama mea o foloseste de multi ani, inchide ideal! Dar eu nu am intilnit in vinzare (sau poate rau am cautat?).

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Да, испытывала закаточный ключ, сказать честно качество не очень. Сложно крутить , без мужской помощи не справится + советская плотнее садится на крышку..

Я б не советоваа такую покупать кому-то

Partajează acest post

Link spre post
Инга

Я купила в этом году такую за 200 лей (Беларусь). У же опробовали - удобная, закатывает легко.

a9fb661a34c2.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Iao

на Алёшина видела, что продают как банки вместе с крышками, так и сами крышки отдельно.

Но больших банкок на 3 литра с такими крышками пока нигде не встречала

Partajează acest post

Link spre post
NataLu

lumipupsic[/url]' timestamp='1340964179' post='1972532']

+1!!!! De aceasta caut si eu, dar neaparat produsa in Rusia. Mama mea o foloseste de multi ani, inchide ideal! Dar eu nu am intilnit in vinzare (sau poate rau am cautat?).

Ieri am vazut in Piata centrala, 260 lei, pare a fi foarte comod si ushor de inchis borcanele...

Partajează acest post

Link spre post
Sandra

dar borcanele de tip twist-off cum le inchideti, doar suciti capacul si gata? stiu ca la fabrici sunt automate speciale de sucit.

Partajează acest post

Link spre post
Rijulea

Я купила на рынке полуавтомат,которая сама стопорится,когда достаточно закатала.Стоила 90 лей Украина.

Закатала отлично!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum