fefe

Inventar Al Zonelor De Picnic Special Amenajate

Postări Recomandate

fefe

Zilele astea eram in cautarea unei locatii pt picnic. Pe forum nu am gasit multa informatie, pe allfun nimic... A trebuit sa intrebam prietenii ce locuri cunosc si sa mergem personal "in recunoastere." Prin urmare, propun sa facem un inventar al zonelor de picnic special amenajate (cu mese, gratare, terenuri de joaca pentru copii) ca pe viitor sa fie si altora mai usor sa se hotarasca incotro sa mearga:)

Iata lista mea:

1. Europarc - linga iazul de la danceni. Sunt mese de diferite dimensiuni, wc, teren de joaca pt copii (tobogan+casuta, scrincioburi).

2. Vatra Stramoseasca - linga iazul de la danceni.Sunt mese de diferite dimensiuni, wc, teren de joaca pt copii (tobogane, scrincioburi, mashinutse), frigidere, teren de volei.

3. Ciocirlia - str. Doina intersectie cu sos.Balcani (Poltava), iata situl - http://www.agrement.md/ - terenul de joaca la aceasta data contine - o nisipiera, un scrinciob si un balansoar.

4. Poiana Bradului - situl http://www.poianabradului.md - terenul de joaca e super, dar e in zona restaurantului

5. Fenix-club - pe malul drept al lacului Ghidighici, http://www.fenix.md/ro/brazier.html, descrierea terenului de joaca - aici http://www.fenix.md/ro/playgrounds.html

6. Poienita vesela - mese, wc, un scrinciob.

Lista poate fi completata cu alte locatii si informatie adaugatoare la locatiile deja mentionate :smile:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
selena

Pot sa mai adaug terasa de la Gradina Botanica. Se poate de inchiriat masute si de facut frigarui chiar pe malul iazului. In plus se poate inchiria catamaranul. Terenul de joaca este la ceva distanta de terasa si include cateva atractii ale parcului. terenul de joaca e pentru toti vizitatorii parcului.

Partajează acest post

Link spre post
alesikin

Cine stie de asa localuri special amenajate chiar in Chisinau? Degraba am ziua de nastere, vreau la natura, dar nu prea vreau sa ies din oras.

Partajează acest post

Link spre post
Mary91

Cine stie de asa localuri special amenajate chiar in Chisinau? Degraba am ziua de nastere, vreau la natura, dar nu prea vreau sa ies din oras.

La botanica, este un iaz i se spune (vasimiorca), personal nu am facut vreun eveniment.acolo.dar am fost ca invitata...deci acolo sint masute cu scaune din lemn se ofera in chirie, si am inteles ca dau si gratare tot in chirie... :poka1: .

Si mai este la Sculeanca la iazul acela, tot sint masute cu scaune, dar acolo nu cred ca se taxeaza..bafta mare.

Partajează acest post

Link spre post
dama

la vasimiorca asta e murdar ,e scump si unul linga altul adica poti sa auzi ce vorbesc mesele de alaturi

Partajează acest post

Link spre post
elenka

Pot sa mai adaug terasa de la Gradina Botanica. Se poate de inchiriat masute si de facut frigarui chiar pe malul iazului. In plus se poate inchiria catamaranul. Terenul de joaca este la ceva distanta de terasa si include cateva atractii ale parcului. terenul de joaca e pentru toti vizitatorii parcului.

chiar pe teritoriul Gradinii Botanice?

Partajează acest post

Link spre post
selena

Da, pe teritoriu, langa lac este o terasa cu mese, scaune si umbrele. Proprietara daca nu ma gresesc o cheama Irina, din pacate nr de tel nu il mai am. Anul trecut am facut acolo ziua de nastere si a fost super OK. Copiii se distrau la terenul de joaca, cateva perechi s-au dat cu catamaranul (platit separat), restul au stat la masa.

Preturile la fel destul de ok. Platesti de masa (de plastic ca pentru 4 persoane) 20 lei pe ora. Gratarele si platourile sunt pe loc si intra in pret. Am putut intra cu masinile si le-am parcat nu departe. Doar ca nu este apa potabila.

Sper anul acesta sa fie aceleasi conditii...

Partajează acest post

Link spre post
Фыцка

Daca s-ar mai scrie si preturile sau macar numerele de telefoane unde se poate de aflat :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

La Botanica la "vosimiorka" preturie incep de la daca nu gresesc 250 300 lei... pentru o masa de 6-8 persoane

mangal -5o lei

plasa pe mangal 20 lei

sunt si cu electricitate mese, si fara

Editat de Танюсик

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum