Vizitator picola

Атаракс - Деткам

Postări Recomandate

Vizitator picola

Buna ziua! Sunt mamica unei fetite de 2 anisori. Medicul neurolog ne-a indicat preparatul ataracs, in urma diagnosticului cu supraexcitabilitate. In instructia preparatului se indica la copii chiar si la sugari, de ce lumea de pe forumuri este atit de alertata in privinta acestui preparat? Am inceput sa am dubii si nu mai stiu daca sa-i dau ori nu. Noi in afara de acest preparat am luat deja magne B6, nervoheel. Somnul copilului s-a imbunatatit odata cu luarea acestor preparate. Insa odata cu stoparea lor, totul a inceput din nou, aceleasi nopti nedormite si un copil foarte activ. Cu adevarat este un preparat foarte puternic? Si daca da, nu va deveni copilul dependent de el? Va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Я мама3 детей Мы тоже много чего пили.У вас стандартное назначение Я пробовала атаракс на себе -через 3 дня парализовало живот..казалось,что я бублик с дыркой вместо живота.Нам назначали фенибут,атаракс,тимонил,финлепсин-это все тяжелые препараты ..Я отказалась

вы доктор? читайте правила!!!

Что же это такое???

Buna ziua! Sunt mamica unei fetite de 2 anisori. Medicul neurolog ne-a indicat preparatul ataracs, in urma diagnosticului cu supraexcitabilitate. In instructia preparatului se indica la copii chiar si la sugari, de ce lumea de pe forumuri este atit de alertata in privinta acestui preparat? Am inceput sa am dubii si nu mai stiu daca sa-i dau ori nu. Noi in afara de acest preparat am luat deja magne B6, nervoheel. Somnul copilului s-a imbunatatit odata cu luarea acestor preparate. Insa odata cu stoparea lor, totul a inceput din nou, aceleasi nopti nedormite si un copil foarte activ. Cu adevarat este un preparat foarte puternic? Si daca da, nu va deveni copilul dependent de el? Va multumesc anticipat.

Buna ziua! Daca aveti incredere in medicul care v-a prescris preparatul si este nevoie de tratament, folositi-l. Fiecare preparat se prescrie in doza conform virste si la admninisrare corecta nu dau dependenta.Insa nu pot garanta ca dupa tratament copilul va fi linistit.

Trebuie sa gasiti cauza acestei hiperactivitati si poate sa schimbati regimul, mai multe plibrai, se va deziceti de tv, sa faceti masaj copilului, sa cautati problema acestei hipeactivitati.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum