Vizitator elena

Nu Ma Doreste Sau N-Are Timp?

Postări Recomandate

Vizitator elena

nici nu stiu kum sa incep si sa ma exprim ka sa fiu inteleasa...sintem o familie si avem 2kopii superbi,insa ce ma preokupa e faptul ka avem ku sotul foarte rar relatii sexuale.pina la nesterea bebeilor a fost totul suuper,akum sintem mai mult ka 2 prieteni si nu ka sot si sotie.ne intelegem foarte bine,nu ne certam,ne jukam,zimbim,kiar si cei ce ne kunosk zik ka sintem o pereke perfekta....dupa nastere nu mam skimbat delok nici silueta,nici stilul,am ramas aceeasi,dar am senzatia ka nu ma doreste delok....seara vine obosit,eu pina kulk kopii el adoarme sau uneori eu inaintea lui,dimineata se trezeste si pleaka la lukru. gindesk ka daka m-ar dori, ar avea pofta ar gasi timp pt asta.de inselat sau de romane sint sigura 100% in el.....ar fi problema in el sau eu, dar nu-mi dau seama de asta????

sper ka am reusit sa transmit mesajul si sa intelegeti ce am vrut sa zik....ajutati-m ku un sfat sau ceva , kaci tare mi-as dori sa fie ka pina la nasterea kopiilor

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ялошка

а поговорить напрямую с мужем не пробовали? очень часто помогает:)

Partajează acest post

Link spre post
aida

Раньше тоже волновала эта тема,сейчас не волнует, не жду пока захочет. У него желания обычно просыпалось именно тогда когда я занята ребенком или когда сын не спит, я естественно отвергала его порывы,потом порывы сократились,а потом ичезли.Если у самой есть желания бужу и беру что мне надо. Все довольны.

Ну а насчет,секс как раньше,так я сомневаюсь что такое возможно, раньше трясло и кидало в жар от одного поцелуя, думаю этих эмоций не вернуть,они трансформировались в нечто спокойное и глубокое .

Editat de aida

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

а поговорить напрямую с мужем не пробовали? очень часто помогает:)

as vorbi ku mare placere,dar el e un tip inkis,nu-i plak astfel de situatii,numai as deskide tema si deodata va fi inkisa

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

Раньше тоже волновала эта тема,сейчас не волнует, не жду пока захочет. У него желания обычно просыпалось именно тогда когда я занята ребенком или когда сын не спит, я естественно отвергала его порывы,потом порывы сократились,а потом ичезли.Если у самой есть желания бужу и беру что мне надо. Все довольны.

Ну а насчет,секс как раньше,так я сомневаюсь что такое возможно, раньше трясло и кидало в жар от одного поцелуя, думаю этих эмоций не вернуть,они трансформировались в нечто спокойное и глубокое .

mi-as dori,dar kum s-o fak....parka nu indraznesk,n-am kuraj,mi-e frika ka sa nu incep si sa ramin ku "buza umflata"

Partajează acest post

Link spre post
Kometa

nu va impartasiti aici pe forum,pu ka nimeni n'o sa va spuna ceva "mai la tema" ka kum ar face sotul dvs..luind in consideratiie relatiile perfecte intre voi.

presupun ca si el,fiind tip inchis,poarta ginduri de genul "nu mai are timp pentru mine",ce ar rezulta din vb dvs:sunt ku kopii,sau adorm inaintea lui.

incercati sa vorbiti,dupa parerea mea e unica solutie,nu inzadar sunteti sot si sotie,toate problemele au nevoie de discutie.

mi-as dori,dar kum s-o fak....parka nu indraznesk,n-am kuraj,mi-e frika ka sa nu incep si sa ramin ku "buza umflata"

cum ash face'o eu,inainte sa plek cu copii la spus poveaste o sa fak o intriga spunind gingash,dar skurt si insistent ka trebuie sa vorbiti pe o tema serioasa,dupa aceste cuvinte nu mai shtiu kare persoana ar putea adormi impakata)

kind reveniti la el,ii spuneti ka il iubiti,si aveti nevoie de el,iar apoi-direct la tema,de ce se intimpla asha cum este,si ii dati de inteles ka aveti dorinta de a face'o alt fel!succes!si mult kuraj!

sau inka o varianta ar fi-"kind reveniti la el"us,pina la momentul dat kum si am mai spus,iar dupa-ii sariti in brate si cred ka n'o sa mai fie nevoie de cuvinte)

Partajează acest post

Link spre post
Iris11

Trebuie să fiţi sinceră cu soţul dvs şi să-i spuneţi că vă este dor de el pe plan sexual. :give_heart:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

mersi mult,fetelor,mi-ati dat sperante si un pik de kuraj,le pun in prktika imediat ce am posibilitate :kiss1:......ma bukur ka exista acest forum si pot sa-mi impartasesk dilema ku voi

Partajează acest post

Link spre post
amalica

as vorbi ku mare placere,dar el e un tip inkis,nu-i plak astfel de situatii,numai as deskide tema si deodata va fi inkisa

pai astfel niciodata n-o sa mai aflati care e problema.

cum asa nu stiti ??? dupa ce adorm copiii tot timpul pina dimineata e al vostru (ei ma rog vreo 2 ore de somn tot tre sa fie :rolleyes: ). Da la bunei in timpul week endului nu puteti sa-i duceti ? sau macar pentru o jumate de zi ?

cum ash face'o eu,inainte sa plek cu copii la spus poveaste o sa fak o intriga spunind gingash,dar skurt si insistent ka trebuie sa vorbiti pe o tema serioasa,dupa aceste cuvinte nu mai shtiu kare persoana ar putea adormi impakata)

eu nu fac asa, las sotul sa doarma putin daca are nevoie, vine obosit de la servici si pe urma la "necesitate" pot si la 2-3 noaptea sa-l trezesc. :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Ziurica

eu sunt in locul sotului Dvs. :bye: nu vreau nimic in afara de somn (al doilea bebe are 3.5 luni)!

Partajează acest post

Link spre post
amalica

eu sunt in locul sotului Dvs. :bye: nu vreau nimic in afara de somn (al doilea bebe are 3.5 luni)!

ei pe femei inca poti sa le intelegi dar pe barbati, sorry, nu. La urma urmei ei au necesitati fiziologice mai puternice cu mult in sensul asta, decat femeile. Da sunt perioade dificile si sumbre din viata din cauza carora chear si barbatii nu prea se gandesc la sex, dar autoarea nu spune nimic despre asta, deci totul e normal.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

ei pe femei inca poti sa le intelegi dar pe barbati, sorry, nu. La urma urmei ei au necesitati fiziologice mai puternice cu mult in sensul asta, decat femeile. Da sunt perioade dificile si sumbre din viata din cauza carora chear si barbatii nu prea se gandesc la sex, dar autoarea nu spune nimic despre asta, deci totul e normal.

la noi totul e ok din toate punktele de vedere,ku exceptia asteia

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

visez sa duk picii la bunici,dar sunt prea mici,primul are 1.8ani si mikutu 2luni

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Intr-o familie, cu timpul, sexul are nevoie de preludiu. Adica pentru a ajunge la sex, trebuie sa apara un motiv. La noi este o relatie de lunga durata, ne casatorim intr-o luna, eu-s insarcinata in a 5-a luna, iar sex tot mai rar si mai rar. Citeodata ma gindesc ca nu e bine ceea ce se intimpla, dar dorinta si initiativa nu vine nici din partea mea. Sexul are nevoie de motivatie, deseori apare dorinta atunci cind doi se cearta, se gelozeaza........Atunci cind vine la 1.00 de noapte obosit de la lucru si eu pregatita pentru somn, nu e a sex. Si cu cit mai mult nu e, cu timpul organismul ca si cind uita aceasta stare si de aia nu-i prea lipseste si nu prea cere. Unicul sfat, daca este initiativa si dorinta din partea ta, ar trebui sa oragnizezi citeva seri romantice, cu lengerie sexy, cu oarecare flirt - eu cred ca el nu va refuza, tre sa intrati in ritm, la inceput e cam greu pe urma intra in deprindere de citeva ori pe saptamina :). Si chiar daca prima seara ve-i fi deasupra iar el va fi obosit, nu tre de renuntat. Deprinde-l, el a uitat de sex.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

de dorit va doreste, pur si simplu are alte griji acum si poate e obosit.

Partajează acest post

Link spre post
Natalya

100% усталость берет вверх. С такими маленькими малышами , порой не до интима)))

Draga autoare, oare va va refuza dragul sot daca veti veni la el la 1-2 noaptea ? ))) Asta in caz ca singura va veti trezi la aceasta ora )))

Partajează acest post

Link spre post
amalica

sorry ca intru in detalii, dar altfel nu pot sa inteleg. Cat de des faceti dragoste ? Si cine e initiatorul ca regula ? Copiii la ce ora adorm, aproximativ ?

Si inca, cel putin pe copilul mai mare il puteti duce pe vreo saptamina la bunei ? Cu un copil deja va fi un pic mai usor.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

sorry ca intru in detalii, dar altfel nu pot sa inteleg. Cat de des faceti dragoste ? Si cine e initiatorul ca regula ? Copiii la ce ora adorm, aproximativ ?

Si inca, cel putin pe copilul mai mare il puteti duce pe vreo saptamina la bunei ? Cu un copil deja va fi un pic mai usor.

ku toate ka dormim in acelasi pat,noaptea imbratisati,totusi se intimpla in 2sapt,o luna,doua luni,maxim a fot aproape 3luni (asta deja in timpul sarcinii)..initiatorul e,de obicei, sotul,eu sint ku provokarile uneori......pe la 11seara kam asa adorm picii

Partajează acest post

Link spre post
amalica

in timpul sarcinii, in special daca au fost ceva probleme pot sa inteleg ca a fost pauza de 3 luni. Acum insa o data la o luna sau 2 luni pentru doua persoane tinere si care se iubesc cam imi pare straniu. Daca copiii adorm la 11, atunci inca mai aveti timp destul la dispozitie. Poate sa incepeti si dvstra sa fiti initiatoarea ? Sotul nu are probleme la servici, nu este stresat poate din cauza problemelor financiare etc ?

Editat de amalica

Partajează acest post

Link spre post
Anetaaa

Елена, а вот Вы сама не догадываетесь почему так? Ну какое-то женское чутье Вам ничего не говорит? Почему ДО рождения ребетенков все было ОК, а теперь не очень хорошо? Мне кажется, что подсознание Вам дает ответ, просто Вы не хотите его слышать (ответ на вопрос "почему не хочет"). Догадок конечно может быть миллион....Может раньше Вы были более страстной, баловали его, а теперь "страсти" поутихли, и Вы выполняете "ЭТО" как супружеский долг. Может он присутствовал на родах? (некоторым мужчинам женщина кажется после этого менее секси, но это только не которым, так говорят). А может Вам стоит с ним съездить на отдых, вдвоем, и страсти вернутся и возобновятся?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator elena

Елена, а вот Вы сама не догадываетесь почему так? Ну какое-то женское чутье Вам ничего не говорит? Почему ДО рождения ребетенков все было ОК, а теперь не очень хорошо? Мне кажется, что подсознание Вам дает ответ, просто Вы не хотите его слышать (ответ на вопрос "почему не хочет"). Догадок конечно может быть миллион....Может раньше Вы были более страстной, баловали его, а теперь "страсти" поутихли, и Вы выполняете "ЭТО" как супружеский долг. Может он присутствовал на родах? (некоторым мужчинам женщина кажется после этого менее секси, но это только не которым, так говорят). А может Вам стоит с ним съездить на отдых, вдвоем, и страсти вернутся и возобновятся?

mersi...kred ka aveti dreptate,am mai pierdut din acea sexualitate,feminitate,akum kopii sint pe primul lok,de asta si ne-am inkis si distantat pe acest plan......

referitor la situatia financiara,ne deskurkam destul de ok,nu kred ka ar fi asta o problema...orikum va multumesk pentru sfaturi

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum