Irriska

Dieta Disociata!

Postări Recomandate

Irriska

Buna frumoaselor!

De astazi incep o noua cura de slabire,se numeste dieta disociata.Asadar cine mi se alatura?E foarte usor de urmat,nu e nevoie sa "mori de foame" si te alimentezi bine.Se numeste dieta disociata si cindva am avut rezultate foarte bune cu ea.

Asadar:

I zi- Carne,Peste,Oua (fiarta,innadusita sau preparata la gratar). Puteti sa mincati netinind cont de cantitate. Preferabil sa nu le combinati intre ele.

II zi-Fructe si legume (exceptie bananele si strugurii).

III zi -Lactate degresate,cu procent mic de grasime (chefir,lapte,iaurt fara fructe,brinza,cas,smintina)

Zilnic consumati cite 1,5 l apa,ceai verde,negru,cafea fara zahar.Se permite si cite o felie,doua de piine pe zi (cereale integrale).

Si nu uitati de un pic de efort fizic,pentru rezultate considerabile.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
carolina08

Buna frumoaselor!

De astazi incep o noua cura de slabire,se numeste dieta disociata.Asadar cine mi se alatura?E foarte usor de urmat,nu e nevoie sa "mori de foame" si te alimentezi bine.Se numeste dieta disociata si cindva am avut rezultate foarte bune cu ea.

Asadar:

I zi- Carne,Peste,Oua (fiarta,innadusita sau preparata la gratar). Puteti sa mincati netinind cont de cantitate. Preferabil sa nu le combinati intre ele.

II zi-Fructe si legume (exceptie bananele si strugurii).

III zi -Lactate degresate,cu procent mic de grasime (chefir,lapte,iaurt fara fructe,brinza,cas,smintina)

Zilnic consumati cite 1,5 l apa,ceai verde,negru,cafea fara zahar.Se permite si cite o felie,doua de piine pe zi (cereale integrale).

Si nu uitati de un pic de efort fizic,pentru rezultate considerabile.

am tinut si eu o data aceasta dieta intradevar rezultate sunt,incep si eu de mine caci astazi sunt pe lapte cu ceai verde eu m,ai fac si sport si masaj anticelulitic se tin numai 3 zile? eu stiam de 5 zile de cite ori se poate de tinut adica lunar?

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

am tinut si eu o data aceasta dieta intradevar rezultate sunt,incep si eu de mine caci astazi sunt pe lapte cu ceai verde eu m,ai fac si sport si masaj anticelulitic se tin numai 3 zile? eu stiam de 5 zile de cite ori se poate de tinut adica lunar?

Carolina,durata o selectezi tu....o luna,doua sau trei.... dar din punct de vedere a disocierii,atunci 1/1/1 cineva mai face si 3/3/3,mie imi pare prea dificil...

Ok,inseamna ca de miine te astept in echipa...Hai sa scriem in fiecare zi ce mincam ca sa ne fie mai usor impreuna,intre timp poate ni se mai alatura cineva :dance4::kiss:

Partajează acest post

Link spre post
Aleena

Salut fetelor!

Sa stiti ca sunteti urmarite din umbra!!!!

Poate ma convingeti sa pe mine sa incerc... :scratch_one-s_head:

A testat cineva aceasta dieta in timpul alaptarii la san (copilul are 1an si o luna,eu mananc de toate) ...????

Una dintre prietenile mele a urmat-o candva...si a slabit considerabil!!!!

Editat de Aleena

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Salut fetelor!

Sa stiti ca sunteti urmarite din umbra!!!!

Poate ma convingeti sa pe mine sa incerc... :scratch_one-s_head:

A testat cineva aceasta dieta in timpul alaptarii la san (copilul are 1an si o luna,eu mananc de toate) ...????

Una dintre prietenile mele a urmat-o candva...si a slabit considerabil!!!!

Salut Alina...sincer din tot ce am probat eu,doar aceasta dieta m-a facut sa slabesc cu adevarat.. :beach: .si nici nu ma infometam...cit despre alaptare,cred ca nu e o problema...alimentele sint combinate in asa mod incit nu duci lipsa de nimic,nici de carne,nici de legume si fructe si nici de lactate.... :pleasantry:

Partajează acest post

Link spre post
Aleena

Astept meniurile voastre...sa ma inspir... :blum:

Partajează acest post

Link spre post
Kometa

Irina,pai kum succesele?

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Irina,pai kum succesele?

Sincer,dieta merge bine si foarte lejer....

Nu ma infometez,maninc pe saturate.Azi de dimineata am papat 2 iaurturi,amiaza brinza "Gingasie"+chefir,seara exact aceeasi+iaurt.

Si cafea cu lapte,apa plata si ceai verde toata ziua...Miine ma cintaresc si va zic rezultatele din cele 3 zile... :dance4:

Partajează acest post

Link spre post
Ellyna

imi spuneti, va rog, cum se numeste aceasta dieta in rusa

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

imi spuneti, va rog, cum se numeste aceasta dieta in rusa

Pаздельное питание.

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Asadar,3 zile si am -1 kg 200 gr...

Start 58 kg;

Meniul de azi:

Dimineata:2 oua,Amiaza:Peste copt si cafea, Seara:Zeama usoara cu piept de pui.

Partajează acest post

Link spre post
carolina08

si eu de mine incep ,dar eu o sa tin 6 zile,ceva asemanator cu dieta ,,6 petale,,

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Ok,haide sa vedem cite sintem...

Eu deja am pierdut 2 kg intr-un timp foarte scurt ;)

Partajează acest post

Link spre post
carolina08

astazi prima zi de peste si ceai verde e cam greu,dar merg inainte,mine legume mii interesant mine ce greutate voi avea

Partajează acest post

Link spre post
carolincik2010

Buna fetelor!si eu cu voi de astazi.Eu am tinut tot felul de regimuri dar in ultima vreme le tot schimb,dar organizmul nu mai reactioneaza si nu mai vrea sa dea jos nici un gram.DEci incep cu 64kg si as vrea sa tin macar 2 saptamani.Azi am mancat doar fructe si maine o tin pe aia de lactate.sper sa nu fie vreo problema k am schimbat inceputul.Mai scrieti cine a inceput mai inainte cate kg ati dat jos pana akum?bafta tuturor

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Salut fetelor....

In 11 zile am slabit cu 2,5 kg...Nu e mult,dar e sigur si cum am mai respectat dieta data stiu ca modul de alimentatie e corect si sigur si kg pierdute nu se intorc.

Astazi am fost la zi de carne. :dance4:

De dimineata am mincat 2 crenvursti cu pesmeti ( pe ei straduiti-va mai putin sa-i mincati pt ca contin totusi si zahar la preparare),la amiaza supa cu fileu de pui si seara ceai verde cu salam doctorskii si o felie de piine din tarita.Toata ziua ceai,cafea,apa plata. :blum:

Miine am zi de legume si ghiciti ce voi minca? niste ardei cu tocanita de rosii,mmm...abia astept...Nu stiu cum voi,dar pt mine ziua de lactate e cea mai insuportabila. :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
carolincik2010

si la mine a fost ieri ziua de carne...doar ca eu din mezeluri am mancat doar ceafa de porc..mi se pare mai naturala..in rest toata ziua carne fiarta.azi e ziua de legume si sunt super incantata.eu miam pregatit o supa de legume de aseara.am pus in ea dovlecei,ceapa,morcov,ardei ,rosii si multa verdeata.e super..abia astept sa o mananc.la capitolul lactate eu ma inteleg mai bine si chiar ma gandesc ca maine la ziua de lactate sa tin molokociai si abia pe seara sa beau un biochefir simplu. insa cu fructele....rau de tot..mie de la fructe mi se face mereu foame si asta e cel mai groaznic.eu le tin totusi in zi diferite..fructele cu legumele.recunosc ca tin ceva mai drastic dieta aceasta dar vreau nespus de mult sa slabesc makat 5 kg.bafta tuturor inca o data

P.S. Irriska dar in cm se vede ceva?la kg tale cred ca ar trebui sa se vada.ce inaltime ai daca nu e secret?

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Carolincik2010,se vede bine si in cm mai ales ca ma stradui sa fac abs-uri seara,inainte de culcare,macar cite 10 min...am un video pe internet,dupa care fac...

Inaltimea mea e 1,68 m....azi am zi de legume...acus merg sa pap o supa ...ma simt nespus de bine cu kg pierdute,mai ales ca se si observa dupa haine ;-) Voi azi ce ati facut?

Partajează acest post

Link spre post
carolina08

am reusit sa tin numai 4 zile caci aveam ameteli s-au dus 2,800 gr acuma ma stradui sa mentin regimul sanatos de alimentatie

Partajează acest post

Link spre post
carolincik2010

Ah fetelor...bravo voua..la mine nu merge nici cum,nu vrea organizmul si gata sa mai dea jos din kg.si eu am 1,68 deja 62,3 kg dar nu stiu de ce am impresie ca mai mult e apa.am mai citit si pe la atomnaia dar e ceva asemanator cu aceasta si aproape nimik.vreau pana sambata sa mai dau macar un pik jos din kg...in cm sani...90,talie...68, fund..95.bafta tuturor.

Partajează acest post

Link spre post
carolincik2010

apropo si eu fac abdomene si merg la aparatele de la posta veche in fiecare seara

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Carolincik2010,la mine cu atomnaia si protasova nu s-a dus practic deloc,citeva sute de grame doar,in skimb asta merge cu succes....Cit mai multa apa si nu minca dupa ora 18,si un pic de sport macar...abdomene,aerobica,dans ritmat sub muzica....

Si rezultatele nu vor intirzia sa apara...

Partajează acest post

Link spre post
carolincik2010

la mine cu protasova s-au dus 6 kg si dupa s-a oprit.apoi am incercat altele si f greu sau mai dus 6kg si akum deja a doua saptamana si nimik,dar aseara am facut combinatia aia cu iaurt,lamaie,si albus de ou,poate se deblocheaza metabolizmul si iar incep sa dau jos kg.eu oricum continui.dar sport fac,k sa nu mai zic de baut..toata ziua ceai verde si multa apa...chiar cred ca depasesc 4 l/zi.oricum nu ma las..mai fac cateva seri combinatia aia si merg mai departe.cu mancarea dupa 18 e cam problema...la mine sotul vine la 7 acasa si la noi e regua..seara toata familia stam la masa.asa ca makar un iaurt sau o salata mica dar oricum trebuie sa mananc k sa nu iasa scandal.

Partajează acest post

Link spre post
Irriska

Eu am -6 kg...am ajuns la 54

Partajează acest post

Link spre post
Pufulets

Fetelor, cred ca am sa incerc si eu, dar in timpul cicului am o pofta nebuna, dupa e mai mica.

Citisem udeva ca organizmul pina la ciclu cere mincare si ar fi bine sai dam cu norma, dar dupa ciclu daca nu iti este foame sa maninci ai putin. Asa ca mai astept citeva zile si cred ca ma apuc, dc am rabdare e bine, dc nu atunci cred ca de maine incep ....

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum