Postări Recomandate

GradinitaABC

GRADINITA "ABC"

Ne jucam, invatam si crestem... Impreuna!

GRADINITA "ABC" este o unitate de educatie prescolara de inalta tinuta si este o alternativa moderna in sistemul educational al Republicii Moldova, prin abordarea programei prescolare aprobata de Ministerul Educatiei, armonizand curriculum-ul in functie de optiunile parintilor si de potentialul vocational al copilului.

EDUCATIA oferita copiilor de virsta timpurie pune bazele dezvoltarii lor ulterioare si are o importanta cruciala atit pentru formarea capacitatilor intelectuale, cit si a competentelor sociale.

Ceea ce invata copilul in aceasta perioada reprezinta mai mult de jumatate din ceea ce va invata tot restul vietii!

La GRADINITA "ABC" copilasii Dumneavoastra vor avea parte de un personal calificat, beneficiind de o ingrijire accesibila si sigura, ceea ce constituie un suport esential pentru parinti.

Pentru detalii:

site-ul nostru www.gradinitaabc.md

tel. 79915499

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LIUDASHKA

Am fost azi la ei. Ne-a plăcut foarte mult, la moment sunt 2 grupe a câte 7 copii. Condiţiile sunt foarte bune, curtea nu e mare, dar e suficientă. Vrem să încercăm să dăm băiatul pe 2 zile de probă, sper că îi va plăcea...după oroarea de la grădiniţa de la Codru, eu aş prefera să stăm aici! Plata lunară e 200 euro.

Partajează acest post

Link spre post
LIUDASHKA

Spuneti va rog dar cele doua grupe care deja sint - pentru ce virsta sint? Daca plata este 200 E, mi se pare ok daca conditiile sint intradevar bune. Cred ca vom merge si noi sa vedem gradinita aceasta, doar ca locuim la botanica (dvs probabil la fel, sau poate nu...) si pina la calea iesilor e cam departe.....

Salut. Spune-mi te rog "tu". :) O grupă e mică cu copii de la 2 la 3 ani, a doua e cu copii mai mari dar nu ştiu exact vârsta că m-am interesat în primul rând pentru grupa mica, pt că băiatul are 2,5 ani! Noi stăm la Botanica de sus, la Grenoble, dar eu lucrez la Kentford aşa că ne va fi în drum spre lucru...am auzit că unii părinţi se rânduiesc cu adusul copiilor la grădiniţă dacă trăiesc în aceeaşi regiune...dar tre să mergi să vezi dacă îţi place şi convine...eu vreau să încerc să-l duc pe băiat săptămâna viitoare şi sper că dupa asta voi avea mai multe informaţii!

Partajează acest post

Link spre post
Sinka

Что-то совсем затихла темка...Мамочки, чьи детки ходят или ходили в этот сад, отзовитесь, расскажите что и как )

Partajează acest post

Link spre post
Dinutza

Noi avem 1,4 ani si am telefonat sa vad daca o primeste la gradinita. Mi-au zis ca grupa mica e plina doar 2 locuri sunt libere dar rezervate ca nu au confirmat parintii. M-au intrebat daca copilul e bolnavicios. Nu-i problema daca nu face la oala sau nu minica singur.

Partajează acest post

Link spre post
Dika

Что-то совсем затихла темка...Мамочки, чьи детки ходят или ходили в этот сад, отзовитесь, расскажите что и как )

Таня, а вам удобно в этот сад ходить?

я хотела посмотреть что да как но администратора-заведующей не оказалось на месте а больше некому показать объяснить. надо заранее догоавриваться о встрече. по тел мне сказали что стоит 200 евро на целый день и 150 пол дня( ре там обедает). если есть пропуски делают перерасчет но как уже не помню. точно помню что какой-то процент удерживают.

соседка осенью водила 2-летку и забрала в скором времени т.к. приводили больных деток. это со слов соседки)

Partajează acest post

Link spre post
Sinka

я хотела посмотреть что да как но администратора-заведующей не оказалось на месте а больше некому показать объяснить. надо заранее догоавриваться о встрече. по тел мне сказали что стоит 200 евро на целый день и 150 пол дня( ре там обедает). если есть пропуски делают перерасчет но как уже не помню. точно помню что какой-то процент удерживают.

соседка осенью водила 2-летку и забрала в скором времени т.к. приводили больных деток. это со слов соседки)

Муж смог бы отвозить его. 

Я еще не узнавала и не звонила сама,решила сначала тут послушать, что скажут )))

Partajează acest post

Link spre post
lita

m-ar interesa cu ce-i hranesc pe pici, daca cei care frecventeaza ar putea scrie

daca copilul este la dieta cum procedeaza?

Partajează acest post

Link spre post
Vasilisa

Partajează acest post

Link spre post
Vasilisa

Я водила ребенка в этот сад. Забрала оттуда, если у вас русскоговорящий ребенок не стоит туда отдавать.

Да и владеющего национальным языком тоже.

Моего ребенка там затравили.

Я очень разочарована садом, лишний раз убеждаюсь, что дорого и частно не значит хорошо.

Сейчас ре ходит в государственный и все отлично.

Partajează acest post

Link spre post
Vasilisa

Возмущена до предела.

Сегодня, по дороге в школу, моя дось первоклашка вдруг мне сказала:" А когда мы были в грэдиница АВС, нам воспитатели наклеивания на лоб двойку на танцах если мы танцевали плохо.

А если 8 или 9, то писали на руке....

Я в шоке, говорю, доча, а почему ты мне раньше не говорила?

Она мне:"Я думала, это везде так и это нормально..."

Если кто- то из администрации просматривает сайт, объясните пожалуйста, что означают наклейки на лбу ребенка?

Я бы подошла лично спросить, но мы за пределами страны.

Еще пожелание, наклейте себе на лоб наклейки :" Мы любим унижать ваших детей!"

От всей души вам желаю, чтоб ваши дети встречали в учебных и дошкольных заведениях таких же " педагогов" как и вы.

Partajează acest post

Link spre post
Flamingo

Spuneti-mi, va rog, gradinita Evrica si gradinita ABC - e una si aceeasi gradinita? Au aceeasi adresa Calea Iesilor 19/2.

Au grupe cu predare in limba romana si grupe cu predare in limba rusa?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum