Vizitator Inna

Copiii Prematuri-Sectia D.mogulceac De La Cmc

Postări Recomandate

Vizitator Inna

Buna Ziua la toate mamicile!Si noi avem o istorie din pacate foarte dureroasa....ne-am nascut prematur de 890gr,am stat mai intii 7 zile la doamna Corcinscaia la CMC in sectie-dumneaei nea transferat la Mogulceac CMC zicindumi ca mai stam o luna ,doua sa adaugam in kilograme si plecam acasa.....insa cum am ajuns la dumnealui in sectie sau inceput problemele-nea conectat la oxigen cu toate ca ca copilu respira singur,si am stat 3 luni numai sub picuratori copil de 890gr fara sa caute esire din situatie sa incepem sa adaugam in kilograme nu doar sa ne mentina in viata,dar intr-o buna zi dupa trei luni de cosmar a venit un control cu d.Dorina trimisi de D.Stratulat de la CMC si mai in scurt datorita Dumneaei noi azi sintem in viata,deoarece D.Mogulceac im ziecea in fiecare zi ca nu stie ce sa ne faca.Copilu meu o inceput sa adauge in kilograme dar dupa acestea trei luni de picuratori a avut urmari grave,a fost infectat de osteomelita o boala foarte grea care nea afectat piciorusele si acum la 2,5 anisori noi inca nu mergem,ne trebuie o operatie foarte complicata la un piciorus ,avem diagnosul Luxatie coxofemurala in urma osteomelitei ,Epifizarea capului osului....dragi mamici,va rugam din suflet poate cunoaste cineva de acest diagnoz,poate ne spune unde sa tratat,la noi in tara sau peste hotare,o sa fim foarte recunoscatori......

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum