Vizitator service

Unde Sa Ma Adresez Daca N-Am Primit Salariul?

Postări Recomandate

Vizitator service

O zi buna tuturor!

Am nimerit intr-o situatie foarte neplacuta si de-a dreptul necinstita.In decembrie 2012 am incheiat contractul cu o firma din Chisinau,o noua agentie ce presteaza servicii de traducere, notariale etc. Totul parea corect ( pe hartie),dar dupa ce am realizat traducerea propusa de angajat, nu mi s-a achitat nimic. Seful tot timpul raspundea amabil ca iata-iata plateste, dar n-a mai platit nimic. Fie ca nu raspundea la telefon, sau spunea niste minciuni .Peste un timp am mai sunat la juristul agentiei, care mi-a spus ca urmeaza sa-mi achite 1600 lei, dar n-o poate face fara sef. Tot sunam si nu-mi raspundea, atunci am sunat pe alt numar , mi-a raspuns si a zis ca vine in curind la Chisinau si-mi achita salariul.I-am propus sa-l achite prin juristul sau, daca tot lipseste. Peste un timp juristul mi-a spus ca nu mai lucreaza la agentie si n-au nici sediu etc., dar eu stiu ca-i minciuna. La sediul lor n-are sens sa merg , fiiundca inchiriaza un cabinet si acolo nimeni nu-i. La telefon nu-mi raspunde , nici nu stiu ce sa mai fac ca sa-mi achite banii si sa rupem contractul.

Voi fi multumita pentru orice sfat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum