lumipupsic

Probleme Cu Nebulaizerul

Postări Recomandate

lumipupsic

Rog sa ma iertati daca intrebarea mea nu se refera la aceasta rubrica, dar iata care e problema: am un nebulaizer de tip compresor. Un timp in urma furtunul care uneste aparatul de paharul nebulaizer s-a umezit, apoi au aparut niste pete negre. Nu am stiut cum se repara situatia, crezind ca nu am fost eu destul de atenta cu el si am procurat alt furtun. Recent am observat pe furtun citeva bule de apa, cu toate ca il tin practic permanent in pozitie verticala la un loc bune aerisit. Va rog, spuneti-mi ce fac incorect ca transpira acest furtun si daca exista vreo metoda de a nu admite patrunderea ciupercilor in el (caci sint convinsa ca petele negre pe primul furtun anume ele erau). Va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Rog sa ma iertati daca intrebarea mea nu se refera la aceasta rubrica, dar iata care e problema: am un nebulaizer de tip compresor. Un timp in urma furtunul care uneste aparatul de paharul nebulaizer s-a umezit, apoi au aparut niste pete negre. Nu am stiut cum se repara situatia, crezind ca nu am fost eu destul de atenta cu el si am procurat alt furtun. Recent am observat pe furtun citeva bule de apa, cu toate ca il tin practic permanent in pozitie verticala la un loc bune aerisit. Va rog, spuneti-mi ce fac incorect ca transpira acest furtun si daca exista vreo metoda de a nu admite patrunderea ciupercilor in el (caci sint convinsa ca petele negre pe primul furtun anume ele erau). Va multumesc anticipat.

Aveti dreptate e mucegai. Dar imi vine greu sa va scriu ceva, trebuie sa vad acest nebulaiser. Adresati-va la serviciul reparatii utilaj medical. Stiu ca este in Chisinau mester care repara utilaje de acest gen. 069350990 Dl Nicolae.

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

multumesc mult!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum