leto

Nalcrom Pentru Copii Alergici

Postări Recomandate

leto

Medicul ne-a prescris acest preparat, in MOldova nu este, l-am comandat din Italia. Cind am mers la consultatie, doamna m-a intrebat daca am adus medicamentul cu mine, eu am zis ca nu, la care mi-a rapuns ca ea nu poate prescrie tratamentul daca nu are instructia .... Asta m-a pus putin pe ginduri. Doar cind mergi la orice alt medic, el iti scrie tratamentul fara a avea intructia in fata. Avem programare in timpul apropiat, am sa iau si medicamentul cu mine....vom vedea.....

Fetelor ati tratat cineva alergia la copil cu acest medicament ? Ati obtinut rezultatul dorit ? Copilasul a avut careva efecte adverse ?

Va multumesc tuturor.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
leto

:scratch_one-s_head: nimeni nu a primit acest preparat ????

Atunci, voi scrie, mai tirziu, rezultatul tratamentului alergiei cu acest preparat, poate va fi de ajutor cuiva.

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

Мы принимаем Налкром, я очень довольна этим препаратом.

Он действует именно от пищевой аллергии, у нас она была и есть сейчас, но в ремиссии. Такую аллергию как у нас полностью вылечить нельзя, надо только ждать когда ребёнок "перерастёт", а вернее когда дозреют его иммунная и пищеварительная системы.

Назначила нам его аллерголог Щит, когда дочке было пол года и у нас была ужасная аллергия, высыпания на лице(((. Нам его тоже прислали из Италии, пропили курс тогда, результат был потрясающий, буквально за 5-7 дней всё сошло, хотя на лице были прямо мокнущие раны, чем только не лечили и не мазали, ничего не помогло, кроме Налкрома. Потом через три месяца повторили курс, сейчас принимаем эпизодически, когда дочь съест что-нибудь и её опять обсыпет, даю в таких случаях 3-4 дня лекарство и всё возвращается в норму.

Partajează acest post

Link spre post
leto

Noi tot la meidcul Sit am fost. Doamna mi-a spus ca va trebui sa-l primim mult timp, minim o luna de zile. Azi l-am luat pentru prima data. Multumesc pentru rapuns, sper sa fie eficient.

Rezultatul ce il vom obtine il scriu peste o luna.

Am vrut sa va intreb, copilul ce fel de laptic papa ? Doamna Susanna insista sa trec copilul pe NAn fara lactoza, dar e asa de hm,, nu gustos si copilul nu vrea sa-l pape. Acum mincam lapte praf nany. VOi cum procedati cu produsele lactate ?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum