Akmaya

Bilete Low Cost!

Postări Recomandate

Akmaya

Am cautat pe forum si n-am gasit nici o tema despre ele!

As vrea sa aflu cit mai multa info despre ele, cum de bronat mai usor, la ce anume sa trag atentia!Prin ce companii aeriene ati zburat? si de pe care site anume le-ati comandat!

Mersi!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Silver

incearca aici

Partajează acest post

Link spre post
Paraskevka

As vrea sa aflu cit mai multa info despre ele, cum de bronat mai usor, la ce anume sa trag atentia!Prin ce companii aeriene ati zburat? si de pe care site anume le-ati comandat!

Mersi!

на сайте а/к aeroswit есть билеты в Швецию, в оба конца 115 евро...14.06 туда и 20-21.06 обратно / Стокгольм из Киева...

на wizzair нашла Львов-Венеция-Львов за 85 евро...

из Бухареста в города Италии 20-50 евро можно в нете найти билеты...

из Кишинева туговато с low cost - очень редко когда что выскочит... в январе покупала билеты Киш-Стамбул-Киш 99 евро на туркише (у них акция была)..

Partajează acest post

Link spre post
Akmaya

incearca aici

Mersi, m-am uitat!Am vrut sa mentionez ca mai tare caut cu zbor din rominia(desigur ca as vrea mai tare sa zburam din Chisinau), ca de la noi ne iesa ff scump zborul pt toata familia dus si intors!

Iata aici am vazut multe oferte interesante, http://www.esky.ro/, a comandat cineva de la ei bilete?

Partajează acest post

Link spre post
Coria

Mersi, m-am uitat!Am vrut sa mentionez ca mai tare caut cu zbor din rominia(desigur ca as vrea mai tare sa zburam din Chisinau), ca de la noi ne iesa ff scump zborul pt toata familia dus si intors!

Iata aici am vazut multe oferte interesante, http://www.esky.ro/, a comandat cineva de la ei bilete?

Noi am luat bilete prin blueair.ro

Am zburat din Bacau.

Partajează acest post

Link spre post
ялошка

Veste buna pentru moldoveni! De la 15 iunie zburam low-cost! Cat vom plati pentru calatorie

http://www.protv.md/stiri/economie/veste-buna-pentru-moldoveni-de-la-15-iunie-zburam-low-cost-cat.html

на сайте Blue Air вообще нет направления Кишинев, а у Air Moldova цены не изменились. Посмотрим, что будет через пару дней, потому что если щас брать билеты в Италию, к примеру, то цены висят старые... Я эту новость тоже читала, решила проверить:)

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

а кто в курсе в какую компанию обратится по поводу этих билетов нужен билет на 17-18 июня хотелось бы воспользоваться

Partajează acest post

Link spre post
ялошка

а кто в курсе в какую компанию обратится по поводу этих билетов нужен билет на 17-18 июня хотелось бы воспользоваться

это Эйр Молдова должна ввести, туда и стоит звонить. Если Вам в Италию, то пока что самые низкие цены на июнь у Меридианы - в один конец около 80 евро

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

нет мне в Женеве, я пока не звонила но смотря на ихнем сайте пока цены теже

Partajează acest post

Link spre post
ялошка

нет мне в Женеве, я пока не звонила но смотря на ихнем сайте пока цены теже

вот вот...на сайте никаких изменений...может завтра обновят цены наконец! лучше звонить и спрашивать, чем переплачивать:)

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

да я позвоню когда определюсь с точной датой отьезда

Partajează acest post

Link spre post
Омежка

Мы купили билеты до Сочи неделю назад, на 13 июля уже не было дешевых! Пришлось брать на 18-е. Дешевые билеты оч быстро раскупают. Наши были не лоу-кост, но доступно.. 101 евро со скидкой для молодежи (до 27 лет -10%).

это Эйр Молдова должна ввести

Эт как ? И откуда будут летать ? В нашем аэропорту очень большие сборы.

Editat de Омежка

Partajează acest post

Link spre post
ялошка

Мы купили билеты до Сочи неделю назад, на 13 июля уже не было дешевых! Пришлось брать на 18-е. Дешевые билеты оч быстро раскупают. Наши были не лоу-кост, но доступно.. 101 евро со скидкой для молодежи (до 27 лет -10%).

Эт как ? И откуда будут летать ? В нашем аэропорту очень большие сборы.

Рай, Эйр Молдова на днях подписала контракт с румынской компанией лоу кост Блу Эйр. Летать будут (то есть пишут, что будут...) с Кишинева, насколько я поняла из новостей

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

звонила я сегодня в Аир Молдова они знают тоже что мы что подписали контракт но пока дешевых билетов нету

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

de ce sa sunati la Air Moldova? Asteptati cit va aparea reprezentanta Blue Air in Chisinau. Ei vor avea rute low-cost (cred ca prin Air Moldova). Cu toate ca in Romania avioanele lor sunt aparte. Iar Air Moldova nu va scadea preturile la rutele sale. Doar difera sa zbori cu low cost: nu ai mincare la bord, de obicei se folosesc de aeroporturi mai mici (respectiv mai ieftine) in tarile unde aterizeaza, orarul zborurilor nu este prea comod (de obicei dimineata foarte devreme, sau seara foarte tirziu)., etc

Asa ca nu credeti ca vor fi combinate zborurile obisnuite cu cele low cost..

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

eu personal am zburat o singura data cu Wizz Air in Roma (din Bucuresti) si mi-a placut foarte mult :)) Am platit 120 euro pentru 2 persoane tur-retur. Sora mea zboara mai des. In dependenta de perioada, a putut lua pentru familia ei (2 adulti si un copil de 3 ani) 40 euro tur-retur in Italia.

Unica incomoditate sunt bagajele. In acest pret poti lua DOAR O SINGURA geanta de persona (inclusiv cea mica de dama, adica trebuie sa ai doar o geanta) de 10 kg pe care o iai cu tine in salonul avionului. Clar ca depinde peste cine dai la verificare. Noi am putut trece cu 2 genti mari + notebook + geanta mea de mina. Dar fata de noi la aeroportul din Roma am vazut ca le-a cerut 60 euro pentru un ruczak mic, deoarece nu incapea in geanta cea mare. Dar in schimb scapi de dat bagaje, apoi sa stai in rind sa le primesti (in cazul ca nu se pierd :)

Dar daca ai nevoie de bagaj, platesti suplimentar la procurarea biletului. La cursa noastra costa in jur de 30 euro intr-o directie pentru o geanta de 30 kg (daca nu ma gresesc).

Editat de olnat-ka

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

de ce sa sunati la Air Moldova? Asteptati cit va aparea reprezentanta Blue Air in Chisinau. Ei vor avea rute low-cost (cred ca prin Air Moldova). Cu toate ca in Romania avioanele lor sunt aparte. Iar Air Moldova nu va scadea preturile la rutele sale. Doar difera sa zbori cu low cost: nu ai mincare la bord, de obicei se folosesc de aeroporturi mai mici (respectiv mai ieftine) in tarile unde aterizeaza, orarul zborurilor nu este prea comod (de obicei dimineata foarte devreme, sau seara foarte tirziu)., etc

Asa ca nu credeti ca vor fi combinate zborurile obisnuite cu cele low cost..

sunam la air Moldova deoarece in anunt s-a spus ca Blue Air a incheiat contract cu operatorul aerian de stat

dar azi am sunat iar sa intreb de bilete si mi s-a raspuns agresiv ca ei sunt Air Moldova si nu vind bilete low cost, asa ca iar sunt in cautare cum sa profit de un asemenea bilet

Partajează acest post

Link spre post
Aries

на esky.ro нашла на ноябрь билет до Лондона за 19 евро)) Смешная цена. Где бы найти на август месяц по таким смешным ценам? :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
Lady

на esky.ro нашла на ноябрь билет до Лондона за 19 евро)) Смешная цена. Где бы найти на август месяц по таким смешным ценам? :poka1:

+налоги=90€

Partajează acest post

Link spre post
Aries

19 EUR Preţul final al biletului cu taxele de aeroport incluse :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

эх, цивилизация, понимаешь...

Partajează acest post

Link spre post
АляЛька

но там же без багажа ))

но цена, конечно, сказочная

Partajează acest post

Link spre post
Aerluxagency

Mersi!

www.aerlux.md

Agentie de bilete avia,

Partener low cost Blue Air, Wizzair, Meridiana s.m.a

Partajează acest post

Link spre post
Veronelle

www.aerlux.md

Agentie de bilete avia,

Partener low cost Blue Air, Wizzair, Meridiana s.m.a

Ar trebui pe site sa fie butonul "vezi zborurile" in lok de "trimite pe mail" Ar fi mult mai informativ site-ul. :poka1:

Editat de veronicacodrean

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum