davidutza

Grădiniţa Nr.52 Str. Drumul Crucii,99/1

Postări Recomandate

davidutza

Tot ce se intimpla in aceasta gradinita!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
davidutza

Am deschia acest topic pentru ca imi duc copilul la aceasta Gradinita si as vrea sa discutam despre gradinita si grupa Bobocel. Si nu in ultimul rind despre educatori, dadaca .

Despre Directoare pot spune ca mi-a facut o impresie buna. E calma vb frumos si imi pare chiar prea buna cu personalul gradinitei. Asta cam e tot ce as pute spune de personal. De gradinita- e bunisoara in comparatie cu alte gradinite din centrul capitalei si din cite stiu cea mai Buna de pe Calea Iesilor. Imi place ca e amplasata departe de strada unde se circula cu intensitate.salile de joaca si dormit sunt aparte cea ce m-a facut sa aleg aceasta gradinita, si faptul ca initial a fost construita ca gradinita. In grupa Bobocel sunt 2 educatoare Aliona si Oxana, dadaca Larisa. Si despre ele as vrea sa aflu opinii, de fapt pe mine ma intereseaza mai mult comportamentul personalului decit conditiile. asa ca astept ....

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

ce nimeni nu-i care sa-mi spuna macar ceva?

Partajează acest post

Link spre post
Energia V

Si noi am fregventat grupa cresa cu aceste educatoare si dadace ,mi s-au parut amabile insa nu pot sa spun ca mi-a placut foarte de personal.Cel mai mult ma nemultumit ca copiii din prima zi trebuie sa intre in grupa fara parinti si aceasta este un stres foare mare pentru ei.Macar prima zi sa le dea voie parintilo s stea cu copiii.Pot sa mai zic de de educatoarea Oxana la copii mai mul le-a placut si chiar am observat ca copiii nu plingeu la ea.Insa cealalta e vorbareata si striga la copii , insa orcine arputea sa se inerveze cu un asa numar mare de copii,tii jale de copii ei se sperie cu tipetele lor .

Partajează acest post

Link spre post
radulets

si baiatul meu va fregventa din iulie aceasta grupa....educatoarele mi-au parut ok, initial din citeva discutii,

am fost intro zi si am stat vreo 2 ore, am stat si eu cu el...

ceea m-a pus pe ginduri sunt paturile....asa inalte , ca tare ma tem sa nu cada de pe el, ca piciul meu doarme ca un virtej, un dormitor intreg nui ajunge...si camm stau cu grija, chiar ma tem din acest punct de vedere,

si mi sa parut ca este mare umezeala in dormitor, pernele...mamamia in ce stare sunt....numaidecit ar trebui de luat altele noi....

deja cind va incepe a frecventa zi de zi....imi voi face pareri mai corecte.

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

Si noi am fregventat grupa cresa cu aceste educatoare si dadace ,mi s-au parut amabile insa nu pot sa spun ca mi-a placut foarte de personal.Cel mai mult ma nemultumit ca copiii din prima zi trebuie sa intre in grupa fara parinti si aceasta este un stres foare mare pentru ei.Macar prima zi sa le dea voie parintilo s stea cu copiii.Pot sa mai zic de de educatoarea Oxana la copii mai mul le-a placut si chiar am observat ca copiii nu plingeu la ea.Insa cealalta e vorbareata si striga la copii , insa orcine arputea sa se inerveze cu un asa numar mare de copii,tii jale de copii ei se sperie cu tipetele lor .

Dar ce s-a intimplat? de ce nu mai fregventati?

si baiatul meu va fregventa din iulie aceasta grupa....educatoarele mi-au parut ok, initial din citeva discutii,

am fost intro zi si am stat vreo 2 ore, am stat si eu cu el...

ceea m-a pus pe ginduri sunt paturile....asa inalte , ca tare ma tem sa nu cada de pe el, ca piciul meu doarme ca un virtej, un dormitor intreg nui ajunge...si camm stau cu grija, chiar ma tem din acest punct de vedere,

si mi sa parut ca este mare umezeala in dormitor, pernele...mamamia in ce stare sunt....numaidecit ar trebui de luat altele noi....

deja cind va incepe a frecventa zi de zi....imi voi face pareri mai corecte.

Ati mers vreo zi la gradinita? daca da cum vi s-a parut?

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

Nu sunt de acord cu "insa orcine arputea sa se se inerveze cu un asa numar mare de copii" eu cred ca tre sa munceasca cu copii doar acel care poate si care are o psihica puternica!! dar daca nu poti face fata atunci cred ca nu tre sa te chinui singur pe tine, ci tre sa-ti cauti ceva de munca care iti face placere sau cel putin nu te inerveaza. Sunt muuulti doritori care ar dori sa munceasca si fara sa se inerveze.

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

Da despre educatoare la fel aceleasi impresii!!

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

Da despre educatoare la fel aceleasi impresii!! D-na Aliona si glasul il are cam pitigaiat, poate si nu striga dar asa pare. dar sunt momente ca chiar striga!Asta ma cam pune in garda!

si mai astept mamici a caror copii fregventeaza aceasta gradinita sa se mai impartase cu impresiile!

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

Partajează acest post

Link spre post
Energia V

N0i acum suntem transferati in alta grupa.Acolo educatoarele si dadaca sunt foarte bune.mie i-mi place acolo , se ocupa cu copiii si copiilor le place s-au adaptat repede. Am auzit ca multi doresc sa fie in grupa aceasta, ma refer la parintii copiilor.Una din educatoare e putin severa insa ea se ocupa cel mai mult cu copiii.

Partajează acest post

Link spre post
davidutza

A trecut ceva timp de cind nu am scris nimk pe aici. Si mi-i de mirare de ce alti parinti nu se impart cu impresiile. Noi deja ne-am acomodat aici la gradinita. Acum deja ne simtim bine in aceasta gradinita. Il duc linistita, cunosc de ce sunt capabili Educatorii. Sunt cit de cit multamita.

Partajează acest post

Link spre post
NataliaD

Salutare mamicilor,

intentionez si eu pe viitor sa-mi dau copilasul aici ca e mai aproape de noi, dar vreau sa stiu daca se merita totusi, paturile la fel inalte sunt? ca el cind doarme se rasuceste permament... poate are cineva poze cu incaperile gradinitei?

Ms mult!

Partajează acest post

Link spre post
GurduzaOleg

Salut, cum se poate de dat (aranjat) băiatul nostu la gradiniţa acesta, avem îndreptare de la RONO însa directoarea ne refuză să ne ia fiindcă şi aşa sunt mulţi. Copilul e din anul 2009, directoarea zice că şi asa sunt 36 de copiii. Sotia zicea ca mai nu plîngea cînd a eşit de la ea. Zicea de ce nu vaţi pus la rind de la 1 an. Mai avem un copil care la anul împlineşte 3 ani de aceia trebuie să ştiu la care gradiniţă vom merge. Cine poate să mă ajute.

Editat de GurduzaOleg

Partajează acest post

Link spre post
percik

Олег если вам дали направление в РОНО и тем более что ребенку уже 4 года, зав сада не может вам отказать....жалуйтесь в РОНО

Partajează acest post

Link spre post
GurduzaOleg

Спасибо за ответ, вторник иду туда.

Partajează acest post

Link spre post
percik

удачи! насколько я знаю до 3 лет детей берут если есть места, в 3 года по мере очереди, а в 4 года они просто обязаны найти место. Заведующая может попробовать дать Вам отказ..так сказать авось проканает....

деток сейчас и в правду очень много, у нас в группе 4-5 лет 41 ребенок по списку :girl_impossible: (215сад)

но если есть направление то Вам не могут отказать.

Partajează acest post

Link spre post
collibri

Здравствуйте. И мы стоим в очереди в этот садик.

Присоединяюсь к вопросу NataliaD, где дети спят, играют, едят, раздевалка и т.д.

На сколько слышала ремонт там не очень, то есть его просто нет. Может что то поменялось?

Partajează acest post

Link spre post
LiusiKline

Добрый вечер! мы ходим в этот сад и нам очень нравится! По начало очень тяжело привыкали, не хотел идти в каждое утро истерика, а потом домой незатащиш. Воспитательница очень нравится и нянечка тоже, когда надо быть строгой то строгая когда нежной то они нежные и понимающие. Вопрос насчет группы???: сначала идет коридор (раздевалка), где детки переодеваются после улицы или на улицу, после сна. потом большая комната где детки занимаются, играю, кушают! Туалет/ванная (где детки делают свои дела и моют руки после прогулки или как покушают...). И конечно же спальня где наши малыши оды хают в обед, кровати не сказала бы что сильно высокие! может зависит от группы? у нас нормальные! вот все что могу вам рассказать! Второго своего малыша тоже отдам в этот садик! Удачи! 

Partajează acest post

Link spre post
irinaborovskaea

мы тоже стоим в очереди на 2015 в это садик.в роно нам дали эту маленькую бумажку и номер какие мы там по счету(53).хочется чтобы в 3 года наш лед тронулся.переживаю за то ,что ребенок у меня русскоязычный.как к ней будут относиться и не хочется воспитательницу ,нянечку прорумынку где обзывают русских и издеваются над детьми.
выбрали этот садик потому что он от нас через дом находится.не буду я маленького ребенка таскать через всю скулянку  в ближайший русский садик по месту жительства в районе "Флакэра".пока маленькая-пусть учит язык.в школе пригодится,а с акцентом будем бороться.чтобы не было:тареЛЬка,виЛЬка,слоеНЬка.
не понравилось мне другое.соседка хотела своего ребенка тоже туда отдать ,но заведующая сказала что "РУССКИМ В Ее САДИКЕ ДЕЛАТЬ НЕЧЕГО"  и еще сказали что она берет денежку неплохую чтобы ребенок пошел в сад,даже если пришло его время.при чем оценивает она по внешнему виду с кого сколько взять.так сказать,в добровольно-принудительном порядке.я мать-одиночка и не считаю нужным платить за то,что нам положено по закону.мне до 1,5 государство выплачивало на ребенка деньги,а дальше сама как хошь разбирайся... и я еще потом кому-то что-то должна?

Partajează acest post

Link spre post
Dika

воспитательницу ,нянечку прорумынку где обзывают русских и издеваются над детьми.

sincer nu am auzit sa fie copii maltratati pe motiv etnic. depinde de om si nicidecum de etnie.

акцентом будем бороться.чтобы не было:тареЛЬка,виЛЬка,слоеНЬка.

eu sunt din familie vorbitoare de romana dar am fregventat gradinita si scoala rusa. credeti-ma nu am accent nici intr-o limba)

ce tine de bani...intreg sistemul e putred desi sunt si oameni de treaba...ca peste tot, de altfel.

Partajează acest post

Link spre post
irinaborovskaea

sincer nu am auzit sa fie copii maltratati pe motiv etnic. depinde de om si nicidecum de etnie.

eu sunt din familie vorbitoare de romana dar am fregventat gradinita si scoala rusa. credeti-ma nu am accent nici intr-o limba)

ce tine de bani...intreg sistemul e putred desi sunt si oameni de treaba...ca peste tot, de altfel.

спасибо вам за ответ :val14: .будем надеяться на  лучшее :sun_bespectacled:

спасибо вам за ответ.будем надеяться на  лучшее

Partajează acest post

Link spre post
Kamfetka

Подскажите пожалуйста,есть ли коммерческие группы в этом саду.Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
Dika

Подскажите пожалуйста,есть ли коммерческие группы в этом саду.Спасибо

nu sunt grupe private in gradinita, din cate stiu.

da eu am o intrebare pentru cei ce deja frecventeaza gradinita. cine cunoaste educatoarele din grupele mici, puteti recomanda pe cineva? voi fi recunoscatoare pentru orice opinie.

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

Copii 2015!!! Cine pleaca la gradinita anul asta si cine duce copii deja la gradinita asta. Ce pareri, ce noutati??? Haideti sa punem la discutii!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum