cristirbu

Codarea De La Fumat, Exista?

Postări Recomandate

cristirbu

Buna ziua,

sotul meu este fumator inca de la varsta de 7 ani, si chiar daca isi doreste sa se lase de fumat, nu poate. uneori ultimii bani din casa ii cheltuie pe tigari, in loc sa cumpere un pachet de lapte. eu m-am gandit ca o multime de alcoolici sunt tratati prin codare, si ma gandeam daca este posibila aceasta procedura si pentru cei dependenti de fumat?

Poate ca nu cunoasteti raspunsul la acesta intrebare, dar un numar de telefon al unui centru medical care se ocupa cu codarea alcoolicilor cunoaste cineva? as suna si as intreba daca ei codeaza si fumatorii.

Va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
veroni4ca

Buna ziua,

sotul meu este fumator inca de la varsta de 7 ani, si chiar daca isi doreste sa se lase de fumat, nu poate. uneori ultimii bani din casa ii cheltuie pe tigari, in loc sa cumpere un pachet de lapte. eu m-am gandit ca o multime de alcoolici sunt tratati prin codare, si ma gandeam daca este posibila aceasta procedura si pentru cei dependenti de fumat?

Poate ca nu cunoasteti raspunsul la acesta intrebare, dar un numar de telefon al unui centru medical care se ocupa cu codarea alcoolicilor cunoaste cineva? as suna si as intreba daca ei codeaza si fumatorii.

Va multumesc anticipat.

La Incredere codeaza, sotul s-a codat si peste 3 zile s-a apucat de fumat. Aici trebuie sa vreie sotul in primul rind, altfel nici o codare nu o sa il ajute.

Partajează acest post

Link spre post
Lucky2011

La Incredere codeaza, sotul s-a codat si peste 3 zile s-a apucat de fumat. Aici trebuie sa vreie sotul in primul rind, altfel nici o codare nu o sa il ajute.

Жаль...

А может кто-то знает хорошего гипнотизёра, который помог заядлому курильщику?

Partajează acest post

Link spre post
geva

слышала про наклейки , но не знаю если они у нас в МД есть.даже хотела открыть тему по этому поводу, хочу для мужа приобрести.

клеют на плечо и курить желание пропадают.

Знакомому в Канаде такие бесплатно выдают на работе, говорит помогает.

есть еще видео которое на долго , а может и навсегда отбить желание курить, есть" живые" примеры, не помню название и автора. но если погуглить, то легко находится,это психология, там дядечка очень интересно рассказывает.

моей маме хватило ровно на 6 мес.- не курила .

знакомая бросила.

Partajează acest post

Link spre post
veroni4ca

Есть книга Аленна Карр, Легкий способ бросить курить тоже говорят что помогает. Но я считаю что человек сам должен очень сильно этого хотеть, а всякие пластыри и книжки могут только помочь но все равно для того чтобы бросить курить нужна сила воли а не думать что кодирование это сделает для тебя и это будет легко.

Partajează acest post

Link spre post
geva

. Но я считаю что человек сам должен очень сильно этого хотеть, а всякие пластыри и книжки могут только помочь но все равно для того чтобы бросить курить нужна сила воли а не думать что кодирование это сделает для тебя и это будет легко.

согласна, пока сам сильно этого не захочешь, никакие пластыри, книги тебе не помогут,

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

существует лазерная терапия, медицинских подробностей не знаю, но суть в воздействии лазером на определённые точки в ухе

правда не знаю, есть ли у нас такое

выглядит так:

mesti_rukyti_su_lazerio_terapija.jpg

по статистике около 70% избавляются от курения с первой процедуры, и 30% возвращаются по гарантии

из этих 30% около половины избавляются со второй процедуры

процедура убирает физическую зависимость, ну как правило идут на такое те, кому оно на самом деле надо, так как стоит немало

дальше курить - это сознательный выбор человека, а не физическое влечение которому сложно противостоять

Partajează acest post

Link spre post
Florista

noi am incercat cu tabex sunt pastile destul de puternuce si au si reactii somnolenta primele zile dormi din picioare si voma. perioada cit a baut sotul a inceput incetul cu incetul sal lese dar na terminat cursul intreg a lasat pastilele peste 3 saptamini si din noi fumeaza. de tigari electronice sau cum se mai cheama ele -contin smoala sunt toxice si bani in vint asa ca acuma as procura si eu niste plasturi daca ar fi la noi. a tare serioasa treaba provoaca tuse si bronsita cronica si multe alte, dar e greu sa le bagi mintea in cap

Partajează acest post

Link spre post
cristirbu

Multumesc, fetelor pentru informatii...

O sa mergem neaparat la Incredere intr-o zi...

Partajează acest post

Link spre post
Iao

Есть книга. Автор Аллен Карр (как выше было сказанно), называется "Легкий способ бросить курить". И фильм, снятый по этой книге, с одноименным названием.

Книга и фильм очень интересные и познавательные. Могут смотреть и читать и те, кто не курит (чтоб не начали) :-)

Partajează acest post

Link spre post
Springrain

Физическое недомогание (сонливость и раздражительность) при отказе от курения длится 2-3 дня, легкая раздражительность - 2 недели. Далее все дело настроя и желания. Тогда зачем тратить деньги на дорогостоящие таблетки и процедуры (если будет то же недомогание):)?

P.S. Книга Аллена Карра действительно замечательная, помогает создать хороший настрой.

Partajează acest post

Link spre post
Iao

На мой взгляд, если человек действительно настроен завязать с этим наркотиком, он завяжет и будет радоваться, что ему удалось избавиться от этой напасти. И у него будут только хорошие чувства, а не раздрожительность...

Partajează acest post

Link spre post
harmony

Муж мой завтра идет на процедуру кодирования. Стоит сие удовольствие 1200 лей, длится полдня. Сутки до этого нельзя курить. Потом отпишусь о результатах.

Решились на кодирование, потому что А.Карр уже не помогает. Когда-то много лет назад муж бросил курить благодаря этому автору, но спустя какое-то время снова начал, так что его книги и видео на него уже не действуют.

Partajează acest post

Link spre post
anailin

Sotul meu tot era dependent de tutun, dar iata de 17 ani nu mai fumeaza, procedura care l-a ajutat nu consta in codare nici ghepnoza si nici cititul cartelor. Daca va intereseaza scriete-mi in link ca sa va pot explica si sa nu fie ca publicitate.

Partajează acest post

Link spre post
BreeVanDeKamp

Муж мой завтра идет на процедуру кодирования. Стоит сие удовольствие 1200 лей, длится полдня. Сутки до этого нельзя курить. Потом отпишусь о результатах.

Решились на кодирование, потому что А.Карр уже не помогает. Когда-то много лет назад муж бросил курить благодаря этому автору, но спустя какое-то время снова начал, так что его книги и видео на него уже не действуют.

Ati putea sa imi scrieti detalii?? Unde isi face codarea ? Cum a mers?

Partajează acest post

Link spre post
harmony

деньги были потрачены впустую((( через 3 дня снова закурил. Была очень нервная обстановка и он не выдержал((( жалко денег((( про разочарование вообще молчу, очень надеялась, что бросит.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum