sabina1702

USG Modus Vivendi

Postări Recomandate

sabina1702

Salut

Vreau sa intreb mamicile care au facut USG in timpul sarcinii la aceasta clinica, cit ati ramas de multumite? calitatea serviciilor? cine e medicul?

multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ircat7

Salut

Vreau sa intreb mamicile care au facut USG in timpul sarcinii la aceasta clinica, cit ati ramas de multumite? calitatea serviciilor? cine e medicul?

multumesc

Salut, chiar ieri am fost la modus. M-am inscris pe telefon, ieri cind am ajuns nu eram in lista, dar si asa am trecut. Erau multe gravide, tre sa vii la timp, utilajul e super, monitoare destule ca sa vezi totul. Am fost la 13 sapt special acolo ca sa pot intra cu sotul sa vada si el. Medic-Cotorcea a spus ceva sub nas dupa care mi-a spus ca totul e ok, ceea ce m-a bucurat. I-am zis sa-mi faca foto, el a facut citeva, iar sora mi-a scos la printer pe A4 doar o singura foto si cea neclara, dar poate ca din cauza ca e prea mic inca. M-a costat 170+25lei. La general, nimic deosebit, repede. Despre medic nu pot zice ca nu mi-a placut, e ok. Principalul ca mi-am vazut beibicul foarte bine si am inteles tot ce spunea uzistul.

Editat de ircat7

Partajează acest post

Link spre post
sabina1702

la prima sarcina mergeam si eu la cotorcea la centrul german, nu m-am asteptat ca si aici la fel el primeste. eu tot am fost multumita de el atunci. acum la german costa 400 lei, iar aici pe saitul lor am vazut 230 lei. de aceea si am hotarit sa intreb 

tie iti doresc sarcina usoara, si sa fie toti copilasii sanatosi. sanatate

Partajează acest post

Link spre post
Ghera

toata sarcina am fost doal la el la modus vivendi, am fost foarte multumita chiar daca unlele mamici spun ca vor sa li se povesteasca mai mult desp[re ceia ce vede el acolo. Mereu spunea atita de cit avema nevoie, repede si calitativ

Partajează acest post

Link spre post
leto

La MOdus Vivendi primeste d-ul Cotorcea V., ne-a f[cut si fotografii :). Mi-a placut, e calitativ si rapid, poti sa te programezi cu 1-2 zile inainte, de exemplu la d-ul Bejan, la Sanatate, e nevoie sa suni cu o luna inainte, dar aici e mai usor.

Partajează acest post

Link spre post
LudmilaSt

Salut, am fost azi la Modus Videndi.. mam inscris la telefon- iam zis ca vreau uzi 3D si video pe disc, pretul mia spus 440 pentru uzi cu dopler + 120 disc + 25lei pozele! cind am ajuns  mia facut simplu 2D -440lei ( care il am fac si la spilalul unde stau la evidenta - gratis!) nici nu mia zis la inceput ca nau de gind sa faca 3D si video! Am ramas socata!! plus la asta nimic nu mia zis de copilas, doar cai sanatos si atit! mam dus acasa plingind fiindca foarte mult am vrut sa am discul cu video la copilas si ca am platit bani in vint!!! nu recomant la nimeni acest centru!!!

Partajează acest post

Link spre post
Andreea28072013

Salut, am fost azi la Modus Videndi.. mam inscris la telefon- iam zis ca vreau uzi 3D si video pe disc, pretul mia spus 440 pentru uzi cu dopler + 120 disc + 25lei pozele! cind am ajuns  mia facut simplu 2D -440lei ( care il am fac si la spilalul unde stau la evidenta - gratis!) nici nu mia zis la inceput ca nau de gind sa faca 3D si video! Am ramas socata!! plus la asta nimic nu mia zis de copilas, doar cai sanatos si atit! mam dus acasa plingind fiindca foarte mult am vrut sa am discul cu video la copilas si ca am platit bani in vint!!! nu recomant la nimeni acest centru!!!

O prietena de a mea a mers la Ecografie si i s-a zis ca cu fetitele e totul bine, iar a doua zi  a ajuns in stare grava la spital cu o diagnoza nebuna! 

Partajează acest post

Link spre post
shamorik

я тоже делала пару раз в Модус Вивенди у Которчи Виталия, в целом неплохо, но больше у Пую понравилось

Которча примерно за 5 мин осмотрел....как-то несоразмерно за минуты такие деньги отдавать

Editat de shamorik

Partajează acest post

Link spre post
dancelady

:) minute, ore... importan ca e un medic cu experienta si iti spune mereu ce trebuie sa stii, daca sunt probleme iti spune, daca insa totule  bine el asa si zice, sarcina in evolutie :) ce mai aveti nevoie el dicteaza asistentei si ea inseamna totul... nu stiu... am fost in viata mea la 5 medici, cotorcea, Bejan, Puiu fiul , si la Domnul de la spitalul nr 1 (am uitat numele) si la o Doamna la centrul constructorul care m-a privit 15 min si nu-mi putea spune nimic clar... Concluzia Experienta le bate pe toate Respect Domnilor Cotorcea, Bejan si Dnul de la spitalul nr 1, ceilalti doi mai au de invatat multe... 

cit despre centrul Modus vivendi nu am cele mai bune impresii fiindca mereu sunt in intirziere cu progrmarile, de cite ori am fost am stat sub usa pina la 1 ora chiar deca veneam exact la timp... asta fiindca sora medicala face programari pina in ultimul moment si primesc persoane care nu au programare chiar, stiti ceva de genul "de urgenta", ceea ce nu e chiar rau, dat fiind faptul ca uneori ai nevoie urgent de uzi si acolo poti sa treci si inca la un medic bun. 

Partajează acest post

Link spre post
Veronelle

Fetelor,am facut 3 uzi la modus vivendi,ultimul la 20 sapt si 4 zile si nu m-au intrebat nici odata daca facem cu doppler sau fara,acum trebuie sa fac la 32 saptamini si retraiesc de ce pina acum nu mi-au facut cu doppler.De fiecare data D-nul Cotorcea spune aca e totul in regula,dar totusi la doppler iti spune mai amanuntit totul.

Partajează acest post

Link spre post
inusik

Fetelor,am facut 3 uzi la modus vivendi,ultimul la 20 sapt si 4 zile si nu m-au intrebat nici odata daca facem cu doppler sau fara,acum trebuie sa fac la 32 saptamini si retraiesc de ce pina acum nu mi-au facut cu doppler.De fiecare data D-nul Cotorcea spune aca e totul in regula,dar totusi la doppler iti spune mai amanuntit totul.

Acum nu e ca inaite, sa faci obligatoriu usg cu dopler pe la 30-32 saptamini. Dupa cum mi-a spus medicul mei ginecolog, dopler se face doar daca e indicat de med ginecolog la care duci evidenta si daca ea dupa ce asculta fatul ii pare ca ceva nu e in regula, atunci te indreapta sa faci dopler.

Partajează acest post

Link spre post
cristyna

am facut programare prin telefon, la d-mna Irina Frunza, am telefonat a doua oara si am concretizat ca sunt gravida trimestru II insa cind a venit timpul sa intru mi sa spus ca doamna face usg pina la 20 saptamini, sa uitat numai pe deasupra la copilas si ma trimis la centrul mamei si copilului la Elena Besliu, acolo totusi sau uitat mai bine si la copil si la mine. Am ramas nesatisfacuta de modus vivendi, poate ca aveam indreptare gratis de la policlinica de aceea nu au vrut sa ma primeasca,sau trebuia la alt medic sa ma inscriu

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum