lumipupsic

Nu Pot Picura Ochii Copilului...

Postări Recomandate

lumipupsic

Buna ziua! Baiatul meu are 2,8 ani, a contactat o conjuctivita. Medicul ne-a indicat pic. Tobrex si ung. Floximed. Si daca unguentul cumva- cumva il mai pot aplica, apoi cu picaturile e o adevarata problema - inchide strins de tot ochisorii si este practic imposibil sa-i deschid pleoapele, ma tem sa fortez prea tare ca sa nu traumez ochii. Dati-mi, Va rog foarte mult, un sfat - CUM SA PICURAM OCHII in asa caz, poate exista vreo metoda sau trebuie sa renunt la picaturi? Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Микрохирургия глаза

Buna ziua! Baiatul meu are 2,8 ani, a contactat o conjuctivita. Medicul ne-a indicat pic. Tobrex si ung. Floximed. Si daca unguentul cumva- cumva il mai pot aplica, apoi cu picaturile e o adevarata problema - inchide strins de tot ochisorii si este practic imposibil sa-i deschid pleoapele, ma tem sa fortez prea tare ca sa nu traumez ochii. Dati-mi, Va rog foarte mult, un sfat - CUM SA PICURAM OCHII in asa caz, poate exista vreo metoda sau trebuie sa renunt la picaturi? Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Добрый день

Попробуйте объяснить ребенку, что ему то необходимо, если не понимает, то наверное, кроме как держать его и раскрыть глаза принудительно другого выхода нет.

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Добрый день

Попробуйте объяснить ребенку, что ему то необходимо, если не понимает, то наверное, кроме как держать его и раскрыть глаза принудительно другого выхода нет.

Da, incerc anume asa. El, sarmanelul, deja sta cuminte, nu se zbate, dar ochii oricum nu-i deschide, sint nevoita sa-i deschi pleoapele cu forta. Am vrut sa intreb daca in loc de 4 ori picaturi si 2 ori unguent voi aplica de 2 ori picaturi (ca oricum nu nimeresc unde e necesar si nu se tin acolo) si de 3 ori unguent (ca mi se pare ca se tine mai bine) tratamentul va avea efect? Ca, cred eu, unguentul aplicat pe ochiul inchis si masat bine oricum patrunde in ochi sau nu e adevarat? mersi.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum