Vizitator Maria

Insarcinata? Oare E Posibil?

Postări Recomandate

Vizitator Maria

Imi intirzie ciclu, cu o saptamina deja. De cind ma tin minte nu mi-a intirziat niciodata, nici macar in adolescenta. Nu am intretinut relatii sexuale de mai bine de 2 luni, apoape 3.... dupa care mi-a venit ciclu de ori la timpul potrivit, doar ca ultima data nu a durat 7 zile ca deobicei ci doar 5. Iar luna asta nici urma de ciclu menstrual. Ma ingrijoreaza destul de mult faptul dat. E posibil sa fiu insarcinata si sa avut ciclu peste sarcina ultimele 2 luni (am auzit ca e posibil si asa ceva, dar nu stiu cit e de real) sau e ceva mai grav si sa ma adresez unui medic???

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LILLIA

Imi intirzie ciclu, cu o saptamina deja. De cind ma tin minte nu mi-a intirziat niciodata, nici macar in adolescenta. Nu am intretinut relatii sexuale de mai bine de 2 luni, apoape 3.... dupa care mi-a venit ciclu de ori la timpul potrivit, doar ca ultima data nu a durat 7 zile ca deobicei ci doar 5. Iar luna asta nici urma de ciclu menstrual. Ma ingrijoreaza destul de mult faptul dat. E posibil sa fiu insarcinata si sa avut ciclu peste sarcina ultimele 2 luni (am auzit ca e posibil si asa ceva, dar nu stiu cit e de real) sau e ceva mai grav si sa ma adresez unui medic???

1. Faceti un test de sarcina de la farmacie

2. Mergeti la genicolog.

Partajează acest post

Link spre post
tasham

luati un test de sarcina - in primul rind, iar dupa week-end - fuga la medic - asa e cel mai sigur!

Partajează acest post

Link spre post
KoZeRoJkA

В чем проблема? Неужели проще написать на форум и ждать ответов, чем по дороге домой купить тест и точно определить беременна или нет?.....

Partajează acest post

Link spre post
greeneyes

Citeodata testele nu dau un raspuns corect , mai veridic este sa faceti analiza singelui sa vedeti cantitatea de HGC in el , adica sa consultati un doctor .

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

не беременна. но обратись к гинекологу. могут быть другие проблемы. может проблемы на гормональном фоне.

Partajează acest post

Link spre post
Rost

Узи-покажет

Partajează acest post

Link spre post
Dushe4ka

ну когда же модераторы буду запрещать писать такие темы....сюда пишут анонимно что-то что нельзя доверить близким или нужно услышать мнения людей со стороны...зачем же создавать такие темы? не проще ли пойти к врачу? вот мы вам скажем что вы беременны,а в действительности у вас буду проблемы со здоровьем или наоборот..."у меня понос серого цвета,что со мной?" "у меня уже неделю нет месячных-беременна ли я?"-ну сколько можно???

Partajează acest post

Link spre post
mersedes

ну когда же модераторы буду запрещать писать такие темы....сюда пишут анонимно что-то что нельзя доверить близким или нужно услышать мнения людей со стороны...зачем же создавать такие темы? не проще ли пойти к врачу? вот мы вам скажем что вы беременны,а в действительности у вас буду проблемы со здоровьем или наоборот..."у меня понос серого цвета,что со мной?" "у меня уже неделю нет месячных-беременна ли я?"-ну сколько можно???

у каждого свои проблемы которые он адресуют тому ресурсу который есть рядом, под рукой. . И не всегда он соостветсвуют вашим желаниям. и если вам не нравится можете не читать.

Partajează acest post

Link spre post
larisa

-ну сколько можно???

Не заглядывайте в эту рубрику , не читайте бестолковых по вашему мнению тем . Вот и все . Зачем страдать ?

Partajează acest post

Link spre post
amalica

у каждого свои проблемы которые он адресуют тому ресурсу который есть рядом, под рукой. . И не всегда он соостветсвуют вашим желаниям. и если вам не нравится можете не читать.

100 % мало ли кто рядом сейчас с девушкой и не всегда обо всем поговоришь с близкими.

Pentru autoare: posibil sa fie si o problema hormonala oricum mergeti la ginecolog daca inca n-ati facut-o.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator vreau sa fiu insarcinata

Ca sa nu deschid o alta tema, mai bine scriu aici.

La o saptamina de la presupusa conceptie am avut foarte putine eliminari de culoarea roz pal. Am crezut ca vine menstr. inainte de vreme, mai ales pentru ca am avut in ajun acele dureri de cap prevestitoare. Aceste eliminari (neinsemnate la cantitate) continua a patra zi. Am facut doua teste de sarcina, dar a doua liniuta e foarte-foarte slab vizibila. Pe test este aratat ca daca a doua liniuta e mai slaba decit prima - inseamna ca rezultatul e negativ.

Inteleg ca trebuie pur si simplu sa ma inarmez cu rabdare si peste citeva zile sa repet testul, dar stiti cum e nerabdarea asta vis-a-vis de un asa eveniment important, greu s-o neglijezi.

S-au intimplat la cineva din voi asa simptome? Si anume cu eliminari roz ... Daca erau rosii sau maro parca as fi fost mai sigura, dar asa ... parca e ceva, parca nu e.

Partajează acest post

Link spre post
Xoxma

Ca sa nu deschid o alta tema, mai bine scriu aici.

La o saptamina de la presupusa conceptie am avut foarte putine eliminari de culoarea roz pal. Am crezut ca vine menstr. inainte de vreme, mai ales pentru ca am avut in ajun acele dureri de cap prevestitoare. Aceste eliminari (neinsemnate la cantitate) continua a patra zi. Am facut doua teste de sarcina, dar a doua liniuta e foarte-foarte slab vizibila. Pe test este aratat ca daca a doua liniuta e mai slaba decit prima - inseamna ca rezultatul e negativ.

Inteleg ca trebuie pur si simplu sa ma inarmez cu rabdare si peste citeva zile sa repet testul, dar stiti cum e nerabdarea asta vis-a-vis de un asa eveniment important, greu s-o neglijezi.

S-au intimplat la cineva din voi asa simptome? Si anume cu eliminari roz ... Daca erau rosii sau maro parca as fi fost mai sigura, dar asa ... parca e ceva, parca nu e.

У меня вторая полосочка первые дни задержки была ооочень слабая. Но это была беременность)) Что касаемо выделений... Это может быть просто эмбрион прикрепился к стенке матки - иногда при этом возможны незначительные кровянистые выделения. Однако лучше обратиться к врачу. На форуме не поставят диагноз. Вдруг у Вас угроза выкидыша? Врач пропишет препарат, чтобы сохранить беременность. Поэтому лучше к специалисту, как можно скорее

Partajează acest post

Link spre post
ircat7

da, aceste eliminari pot fi din cauza implantarii, dar oricum, patru zile, ii cam mult. Daca nu aveti alte simtome, ca dureri de burta, de cap sau ameteli, poate ca shi nu tre sa va alarmati. Da oricum, tre sa va adresati la medic, faceti mai putin efort, nu consumati cofeina, piparat, produse care pot duce la avort. Dar nu va alarmati inainte de timp, incetisor mergeti la ginecolog si intrebati care-i cauza, poate va fi destul ca sa va linishteasca, sa va spuna samergeti acasa si totul o sa fie bine. Da daca e implantarea, atunci testul si tre sa aiba o liniuta slaba.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Maria

Test de sarcina am facut si a dat negativ. Menstruatia mi-a venit cu 2 saptamini intirziere, cred ca din cauza stresului si alimnetatiei incorecte. Multumesc tuturor pt raspunsuri.

Partajează acest post

Link spre post
Karapuz

cel mai bine mergeti la un medic ginecolog,dati analiza la hormoni...

eu pina a naste primul copil am avut dereglari hormonale, uneori aveam ciclu o data la doua luni si dupa ce am nascut s-a regulat ciclul

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator geta

am si eu o intrebare, sunt insarcinata in 11 saptamini, de 2 zile am niste eliminari cafenii, putin roz, nu sunt dese insa imi fac griji pentru sarcina..este ceva normal, sau ar trebui sami fac griji?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator geta

am si eu o intrebare, sunt insarcinata in 11 saptamini, de 2 zile am niste eliminari cafenii, putin roz, nu sunt dese insa imi fac griji pentru sarcina..este ceva normal, sau ar trebui sami fac griji?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator svetlana

am si eu o intrebare imi doresk foarte mult un bebelus dar nu se prea primeste si imi fac griji luna aceasta am incercat ku partenerul sa vedem ce o sa se primeasca dar mea venit ciklu ku o saptamina innainte este posibi sa nu fiu insarcinata?va rog astept un raspuns

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Linda

Am si eu asa o problema,ma ajuta cineva?????

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Lincik

Am si eu o intrebare,am avut CM pe 24 februarie,iar pe 11 martie o picatura de singe roz si pe 16 martie am avut niste eliminari de culoare cafenie pe parcursul a doua zile,fara dureri......ce poate fi?????

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Sokata

Sunt socata. Fetelor treziti-va si ginditi-va la propria sanatate, si in loc sa pierdeti timp scriind pe forum mai bine consultati medicul. Ori va pare ca aici numai medici stau si ofera consultatii online?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator si eu shocata

Am si eu o intrebare,am avut CM pe 24 februarie,iar pe 11 martie o picatura de singe roz si pe 16 martie am avut niste eliminari de culoare cafenie pe parcursul a doua zile,fara dureri......ce poate fi?????

Multe ce pot fi,dar decit sa incep eu a enumera ce poate fi,mai bine mergi dumitale la un ginecolog.

P.S.Si fetelor nu va mai jucati de alba-neagra,caci e vorba de sanatatea voastra!

Sanatate!!!

Partajează acest post

Link spre post
stela4ka

salut fetelor, 5 zile in urma am facut teste de sarcina fiind poziti usor vizibil, am facut si ieri un test care e mai vizibil ca cel de data trecuta, si seara repede am fost la sisniteanu i. si am facut uzi si a spus ca nu e sarcina. ce poate fi oare asta? chiar daca am mai multe simptome ca temperatura ridicata, greata, dureri in burta si ku kiteva zilein urma am avut asa o eliminare putin cafenie, si am facut si dupa asta test. deci cum poate sa fie asa ceva? si ma simt insarcinata si sinii ma dor, parca am o kaldura in burta, sau poate sa fie prea devreme ca sa se vada la uzi intravaginal? raspundeti-mi va rog cineva.

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

просто задержка...а на Узи не увидели никаких воспалений?боль в животе и темные межменструальные выделения бывают при эндометрите

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum