ecaterina

Cooking Spray...

Postări Recomandate

ecaterina

Recent am privit niste recete a unei englezoaice...si totul ce pregatea, facea cu cooking spray...nu-i ulei dar are proprietatea uleiului, nu contine grasimi...

De fapt care e intrebarea...unde putem gasi asa ceva? oare la noi in Moldovase gaseste?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
amethyst

Stiu despre ce vorbiti. De obicei ei folosesc cam asa ceva: a4cdbd27900c.gif.

Sincer nu am incredere in asa ceva, uitati-va ce contine, in altele se contine si oxid nitric, oxid de carbon. Mai bine cumpar spray de la Tescoma pu ulei si otet si folosesc uleiuri de nuca, de rapita, de seminta de struguri, etc, care la noi se afla in vinzare.

sau am gasit si asa ceva, daca stiti engleza : It couldn't be easier, according to Tracey McBride, author of Frugal Luxuries: Simple Pleasures to Enhance Your Life and Comfort Your Soul (1997, Bantam). Simply combine equal parts organic vegetable oil and liquid lecithin-a natural emulsifier available at most health food stores and some drugstores-in a clean pump bottle. Slap on a label and shake the bottle well before use, and you'll never know the difference.

Adica combinam in parti egale ulei vegetal organic si lecitina lichida, turnam in sticla cu spray si agitam bine inainte de fiecare uz si niciodata nu vom simti diferenta!

Editat de amethyst

Partajează acest post

Link spre post
ecaterina

poti sa-mi unde gasesc spray de la tescoma? si uleiurile de care ai vb...si la ce le folosesti pe fiecare in parte?

ulei vegetal organic si lecitina? sticla cu spray? unde le gasesc...

mersi anticipat...

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

tescoma -oriunde..... in mall, jumbo, sun sity. ulei de nuca, rapita, seminta de struguri - eu am vazut in fidesco la telecentru. astea si sunt organice. trebuie sa mai fie ceva si la polita de produse bio din nr 1. lecitina cindva tot prin supermarchete am vazut scria lecitina de soia. sticla cu spray si este de aia de la tescoma. acum eu nu folosesc chestiile astea. ulei de masline si gata. cu placere, sa-ti fie de folos.

daca ai pe cineva peste hotare , roaga sa-ti trimita citeva sticle de PAM.

Partajează acest post

Link spre post
ecaterina

ok mersi pentru raspuns...dar de ce nu mai folosesti?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.