AStela

Incep Lupta !

Postări Recomandate

AStela

Buna ziua!!! Incep lupta cu kaloriile , cu FOARTE MULTE KALORII !!! Nustiu daca are rost sa povestesc cum am ajuns la "tonajul '' acesta , dar sint sigura ca cea mai mare parte din vina o port eu , clar ca depresiile si nedorinta de a lupta se trage de la alta persoana ,DAR AJUNGE ATITA SA-MI PLING DE MILA , ca nu sint iubita si apreciata. De multe ori am tinut fel de fel de diete , dar clar ca la un moment se lasau miinile in jos si nu mai vroiam nimic , ma impacam cu gindul ca sint eu slaba sau grasa , oricum nu v-oi fi iubita. Dar cu vre-o jumatate de an in urma am dat peste o carte care mi-a fost propusa de o nana de a mea , care stia ca eu tin tot felul de diete fara nici un rezultat , am citit aceasta carte de 4ori , aceiasi propozitie de 10 ori , pina la un moment dat sa-mi dau seama ca eu tineam dieta , dar nu corect. Am inceput aceasta tema cu scopul de a primi de la voi sustinere , intelegere si poate clipe pozitive pe care nu prea am de unde le primi. Aceasta metoda e de lunga durata , dar sper sa pot sa reusesc , sint sigura ca v-oi putea , imi doresc foarte tare.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kometa

Почему вы не здесь открыли тему? http://mama.md/index.php?showforum=217

Там много подобных,где девочки делятся своими успехами :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Am hotarit ca in fiecare zi sa scriu prin ce emotii bune sau rele trec tinind aceasta dieta

ASTAZI ESTE PRIMA ZI

Primul lucrul care l-am facut dimineata- m-am cintarit , sint putin disperata , dar trebuie sa merg inainte

Dimineata , vazind rezultatul cintarului (eu stiam ca asa este) am inchis usa la bucatarie si am fugit in dormitor , n-am mincat nimic , acum la amiaza a inceput in burta mea cintecul broastelor am hotarit sa maninc

1) brinza degresata vre-o 3linguri si doua felii de sunca de gaina , apa 1pahar

Amiaza am trecut-o foarte usor , dar vine seara cind toti vin de la scoala si serviciu si trebuie sa-i hranesc pe toti cu bunataturi , merg sa-mi cumpar o gaina , sper sa n-o maninc pe toata

Почему вы не здесь открыли тему? http://mama.md/index.php?showforum=217

Там много подобных,где девочки делятся своими успехами :rolleyes:

m-am tot invirtit si nu stiam unde sa ma includ , am hotarit aici , daca este posibil sa trec ar fi bine , dar nu stiu cum s-o fac

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

Succes si sper sa va realizati dorinta cit mai curind

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Succes si sper sa va realizati dorinta cit mai curind

multumesc frumos pentru sustinere , dar nu v-a fi deloc repede

au venit copiii de la scoala , mincare nimic, nu ma pun impune sa intru in bucatarie , daca intru acolo , atunci in frigider ................................

gata , am rasuflat adinc , merg sa le fac copiilor mincare cu mullllllte kalorii , dar pentru mine o sa fierb o gaina

Partajează acest post

Link spre post
Natalia2008

Va doresc succes, stiu ca nu e usor, dar cine doreste, ajunge la scopul dorit ;-)

Partajează acest post

Link spre post
Радуга

Стела :bye: силы воли и успехов! :dance4:

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

Asa de bine Va inteleg, nici nu puteti sa Va inchipuiti. Eu tot nu mai stiu cum sa mai slabesc. Cit timp refuz de toate bunatatile si tin foame - slabesc, cum incep bine sa pap -nu mai incap in nimic. Va doresc tarie de caracter!

Partajează acest post

Link spre post
LissyFox

Stela, succese!

Daca ati hotarit, sigur se va primi.

Daca nu e secret, ce carte ati citit? Nu ceva de la Montignak?

P.S. Eu, ca sa ma pot abtine de la "gustat", imi pun alaturi un morcov, in timp ce gatesc. Si pina una-alta, rod din el :))))

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Va doresc succes, stiu ca nu e usor, dar cine doreste, ajunge la scopul dorit ;-)

multumesc , asta si e problema , nu prea am tarie de caracter , dar o sa reusesc

Partajează acest post

Link spre post
Tremon

Baftă să aveţi. E forate greu să lupţi pe două fronturi - pe de o parte sa ai grijă de copii ca să se alimenteze bine şi gustos - pe de altă parte să dai jos ceea ce te încurcă))) E greu primele 4-5 kg, apoi ai stimul! Voi fi alături, poate voi reuşi şi eu între timp să dau jos ca tarrrrre trebu' :blush:

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Стела :bye: силы воли и успехов! :dance4:

mersi pentru sustinere , de asta am nevoie ce-l mai mult

Asa de bine Va inteleg, nici nu puteti sa Va inchipuiti. Eu tot nu mai stiu cum sa mai slabesc. Cit timp refuz de toate bunatatile si tin foame - slabesc, cum incep bine sa pap -nu mai incap in nimic. Va doresc tarie de caracter!

am noroc de dieta asta ca pot minca carne pe care o iubesc mult

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Stela, succese!

Daca ati hotarit, sigur se va primi.

Daca nu e secret, ce carte ati citit? Nu ceva de la Montignak?

P.S. Eu, ca sa ma pot abtine de la "gustat", imi pun alaturi un morcov, in timp ce gatesc. Si pina una-alta, rod din el :))))

multumesc , eu am citit cartea «Я не умею худеть», Пьер Дюкан , am tinut multe diete dar asta imi pare cea mai buna si plus la toate e descris amanuntit toate etapele ce si cum trebuie sa faci si sa nu faci si cum sa le treci fara a inceta dieta sper sa ma ajute , da stiu e foarte greu si astazi este abia prima zi si imi pare ca o s-o fac , dar v-or trece citeva zile si incepe depresia , ca aceia nu se poate , da ea in frigider sta , numai deschide si ea. Chiar acum fac mincare pentru familie si stiu ca in frigider sta becon afumat si asa vreau dar nu se poate , m-am enarvat , am luat brinza si am intrat pe mama.md , brinza sta neatinsa , eu sint ocupata si de becon am uitat , macar ca se permite sa maninci cantitati nelimitate , doar produsele care se permit in prima etapa

«Я не умею худеть», Пьер Дюкан

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Baftă să aveţi. E forate greu să lupţi pe două fronturi - pe de o parte sa ai grijă de copii ca să se alimenteze bine şi gustos - pe de altă parte să dai jos ceea ce te încurcă))) E greu primele 4-5 kg, apoi ai stimul! Voi fi alături, poate voi reuşi şi eu între timp să dau jos ca tarrrrre trebu' :blush:

multumesc , citesc temele fetelor, care au de dat jos 10kg si ma ia invidia , eu am de aruncat 51kg (am scris si asa mi-i rusine) :blush: , dar asta e ultima sansa

Partajează acest post

Link spre post
AStela

ora 18.00 am mincat un piept de gaina fiert , pina cind totul e bine

P.S. fiul meu mai mic a zis ca si el tine dieta cu mine si o sa manince si el ce maninc eu si lui nu-i trebuie alta mincare , iata prin asa momente isi demonstreaza dragostea (il iubesc nespus de mult) , a mincat cu mine o pulpa de gaina fiarta si fara piine , clar ca nu-i de lunga durata , dar mi-i foarte placut

Partajează acest post

Link spre post
LYLYA

Salut, mult succes, eu lupta mea cu kilogramele in plus am inceput-o la mijlocul lunii ianuarie si pina acum am dat jos 8 kg, e forte greu, dar daca ai tarie se poate :dance4:

Partajează acest post

Link spre post
Tremon

Bravo!!! Ce băiat bun! Cred că m-aş topi de dragoste))

Partajează acest post

Link spre post
Moly

Salut Stela, iti doresc multa tarie si sa mergi inainte necatind la toate.

Eu nu prea am experienta cu dietele, insa din curiozitate citesc orice informatie ce-mi cade in miini. Asa ca iti recomand sa nu tii foame, ca faci mai rau organismului. Ca spuneai ca dimineata ai iesit de la bucatarie ca sa nu maninci.

Trebuie sa maninci ceva, mai ales dimineata, ca dupa sistema lui Mirimanova poti minca orice pina la 12.

Pentru a nu te gindi la baconul din frigider :), fa ceva care iti place si care sa-ti ocupe mult timp, asta desigur daca nu esti la servici. :)

Undeva am auzit ca Beyoncé spre exemplu pentru a nu se gindi la mincare, se apuca de pictat. :)

Oricum, voi incerca sa vin mai des pe aici si sa te sustin.

Succese!

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Salut, mult succes, eu lupta mea cu kilogramele in plus am inceput-o la mijlocul lunii ianuarie si pina acum am dat jos 8 kg, e forte greu, dar daca ai tarie se poate :dance4:

va doresc succes si tarie de caracter , 8kg e foarte bine , BRAVO :good:

Bravo!!! Ce băiat bun! Cred că m-aş topi de dragoste))

al ador foarte mult , eu tot ma jaluiam ca-s grasa si nu-s frumoasa da el tot zicea: mamica tu nu esti grasa , tu esti PUFOASA

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Salut Stela, iti doresc multa tarie si sa mergi inainte necatind la toate.

Eu nu prea am experienta cu dietele, insa din curiozitate citesc orice informatie ce-mi cade in miini. Asa ca iti recomand sa nu tii foame, ca faci mai rau organismului. Ca spuneai ca dimineata ai iesit de la bucatarie ca sa nu maninci.

Trebuie sa maninci ceva, mai ales dimineata, ca dupa sistema lui Mirimanova poti minca orice pina la 12.

Pentru a nu te gindi la baconul din frigider :), fa ceva care iti place si care sa-ti ocupe mult timp, asta desigur daca nu esti la servici. :)

Undeva am auzit ca Beyoncé spre exemplu pentru a nu se gindi la mincare, se apuca de pictat. :)

Oricum, voi incerca sa vin mai des pe aici si sa te sustin.

Succese!

Olguta , iti multumesc din tot sufletul , nici nu m-am gindit ca o sa am atita sustine , fetelor va multumesc inca odata , eu tin dieta lui Dukan , aici maninca cit incape in tine , doar produsele care sint pentru prima etapa , poti minca si carne , eu am fugit de la bucatarie ca am intrat in panica de asa tonaj , pentru ca la vedere nu par asa de grasa . Plus la toate prin cite diete am trecut pot sa nu manincziua intreaga , problema e seara cind vin de la serviciu , mincare nu-i da vrei sa maninci si bagi in gura ce-ti pica sub mina , apoi termini mincare si cum sa nu maninci daca toti maninca , cartofi , macaroane si alte bunataturi

Partajează acest post

Link spre post
AStela
:dash1: ora 20.40 , vreau sa maninc , organizmul abia a terminat de facut mincarea si asteapta sa manince , beau cafea fara zahar , daca la noapte n-o sa pot dormi , atunci termin gaina, sper ca nu!!!

Partajează acest post

Link spre post
AStela

am mai deschis odata cartea scrie: se poate de mincat si noaptea daca doriti , nu ma pot impaca cu gindul ca poti minca si dupa ora 18.00 , probabil mai maninc acus o bucatita, daca nu trece foamea

Partajează acest post

Link spre post
Moly

al ador foarte mult , eu tot ma jaluiam ca-s grasa si nu-s frumoasa da el tot zicea: mamica tu nu esti grasa , tu esti PUFOASA

Ce cavaler iti creste! :) Uite pina unde ajunge ingeniozitatea copiilor.

Referitor la Dunkan, am avut o colega de serviciu care a slabit cu 16 kg in jumatate de an. Eu gasesc aceasta dieta putin echilibrata la inceput, deoarece de fiecare data cind mergeam la masa, ea nu minca deloc salate, doar proteine, insa cu toate acestea a reusit si acum se mentine, asa ca SE POATE SLABI!

Seara o salata, 2-3 mere sau alte fructe, cu exceptia bananelor si a strugurilor si multa apa sau ceai ca sa te mentii, bea si 2 cesti de ceai daca e nevoie. Si nu uita ca dupa cum iti obisnuiesti organismul, asa si va functiona.

Daca obisnuiesti sa maninci mult seara si nimic dimineata, asa si va fi, trebuie sa-ti educi organismul tu singura. In cele din urma, incearca sa maninci mai bine la prinz, ca sa te poti mentine pina seara. Si totusi micul dejun tre sa fie pe ordinea zilei. :)

Partajează acest post

Link spre post
AStela

am baut cafeaua , foamea a trecut , dar pina ma voi culca inca e mult , trebuie sa ma deprind sa ma culc devreme , nu prea se primeste , ma culc pe la 1.00 si ma trezesc devreme

P.S. am urmat exemplul lui Dukan , daca ti-i foame dar nu vrei sa maninci bea apa , ceai sau cafea - nustiu de ce cind ma gindesc la gaina fiarta ma apuca greturile

Partajează acest post

Link spre post
AStela

Ce cavaler iti creste! :) Uite pina unde ajunge ingeniozitatea copiilor.

Referitor la Dunkan, am avut o colega de serviciu care a slabit cu 16 kg in jumatate de an. Eu gasesc aceasta dieta putin echilibrata la inceput, deoarece de fiecare data cind mergeam la masa, ea nu minca deloc salate, doar proteine, insa cu toate acestea a reusit si acum se mentine, asa ca SE POATE SLABI!

Seara o salata, 2-3 mere sau alte fructe, cu exceptia bananelor si a strugurilor si multa apa sau ceai ca sa te mentii, bea si 2 cesti de ceai daca e nevoie. Si nu uita ca dupa cum iti obisnuiesti organismul, asa si va functiona.

Daca obisnuiesti sa maninci mult seara si nimic dimineata, asa si va fi, trebuie sa-ti educi organismul tu singura. In cele din urma, incearca sa maninci mai bine la prinz, ca sa te poti mentine pina seara. Si totusi micul dejun tre sa fie pe ordinea zilei. :)

asta e si problema nu pot minca dimineata , cind trebuie sa hranesc copiii si sa-i trimit la scoala si sa ma pregatesc sa merg la serviciu nu-mi arde a mincare , dar la serviciu am parte de colege foarte bune , care aduc fel de fel de copturi si cum sa beai ceai sau cafea fara bunataturi , dar pina aici a mers trenul , sint deja avertizate nici sa nu-mi propuna , dimineata incep incetul cu incetul sa maninc , macar ceva , la amiaza e cam problematic , dar gasim iesire din situatie.

Da, dieta e de lunga durata de asta imi e frica , dar dietele care sint scurte si efectul e scurt , aici trebuie sa-mi schimb radical modul de alimentare , sotul zice ca poate incet si ei sa treaca la asa alimentare , dar eu nu prea vreau , oricum trebuie sa excluzi cartofii , pastele si toate fainoasele , dar pentru copii aste e energia , apropo pentru prima oara n-a facut glume pe seama mea cu dieta , s-a atirnat foarte serios . Marius , fiul cel mic , umbla dupa mine cu sticla de apa si ma impune sa beau si tot ma intreaba daca mai rezist , ma acuprinde si imi spune ca ma iubeste.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum