albinutza

Copiii Mei - Averea Mea!

Postări Recomandate

albinutza

Aici as vrea sa va povestesc cum am dus ambele sarcini si cum au venit pe lume cei mai scumpi ingerasi pe care ai am eu si care isi doreste fiecare mama.

Prin acest mesaj as vrea sa dau curaj tuturor fetelor ce planifica copii si puterile lor sant la limita, nu disperati aveti incredere in fortele proprii, iar daca mai aveti si sprijinul moral al sotului atunci la sigur ambii veti reusi...

Santem casatoriti cu sotul din 2001, ca orice familie am inceput a ne gandi la copii, dar... anii treceau... eu pe la medici, nimeni concret nu-mi spune, dadeam analize dar aveam impresia ca totul faceam dejeaba, nimic concret... pina intr-o zi in 2003 un medic (genecolog) ma indreapta sa fac renghen la uter, iata de aici s-a inceput cel mai vesel, (inca si pina acum pastrez poza :scratch_one-s_head: ), am depistat ca am un uter cu doua coarne (uter bicorn), cu rezultatele m-am dus la dl Gladun E (sper ca nu gresesc) el s-au uitat la mine si mi-a spus ca ar fi bine sa facem interventie chirurgicala ca nu numai uterul e bicorn dar si "загиб" are si f putine sanse am sa raman insarcinata si imi da nr de telefon al fiicei sale dn Misin A si imi spune ca ea ma va opera, bun, operatia a decurs normal, cursul de lecuire a decurs normal, dar... insarcinata nu raman, plansete in fiecare zi, ma rugam la D-zeu si ma intrebam intruna de ce eu?, in 2005 iar am duc la Misina ea imi propune sa facem laparoscopile sa vedem ce e cu trompele, am acceptat, deja eram gata la orice numai sa stiu ca candva voi vedea si eu pe test acele doua liniuti... in urma laparoscopiei s-a depistat ca trompa stanga nu era trecatoare iar dreapta era putin trecatoare

Dna Misin imi recomanda un medic genelolog de la Centru de planificare a familie pe Spinei Ala si imi spune ca degraba te astept cu noutati... aha, noutati,

s-au inceput analize, tratamente, USG, nimic bun... folicul parca era dar cand ma duceam peste cateva zile din nou la USG foliculul nu plesneste, gata, eram la limita rabdarilor, intr-o zi m-a dus la dna Ala si i-am spus ca vreau o mica pauza, asta era in iunie, i-am spus ca ma voi duce la odihna, organismul meu se va odihni un pic si in toamna reluam tratamentele

in timpul asta mama mea a auzit de un Chinez care face punctie (acupunctura) si insistent mi-a dus la el, mie imi era deja indiferent, m-a gandeam ca sa incerc si metoda asta (trei luni de zile a durat cursul)

in toamna ceea noi am cununat, ma gandeam ca acum la moment nu mai incep iar cu medicii am sa scapam de asta si dupa anul nou din nou la treaba...

in ziua de craciun pe nou pe 25.12 eram la serviciu taaaaaaaare somnoroasa, un coleg de birou imi spune "Мариана чет ты сонная какая то ходишь, ты случайно не беременна... :girl_crazy: " eu doar m-am uitat la el si i-am spus sa nu vorbeasca prostii, dar pe de alta parte vorbele lui m-au pus pe ganduri, plus la asta taaaaaaaaare m-ai vroiam bomboane (au dat cadouri la lucratorii nostri care au copii) si eu nu mai puteam de tare ce mai vroiam si eu macar cineva sa ma serveasca cu o bombonica :blush: , s-a gasit o dna care mi-a spus ca pot sa iau din cadou de care doresc.., nici nu va pot descri fetelor cata bucurie am avut eu de la bomboana ceea,

in drum spre casa m-am oprit la farmacie, m-am hotarat eu totusi sa-mi cumpar un test, cer de la dna sa-mi dea unul - ea ma intreaba de care doriti? avem de 24 lei si de 8 lei si banuti, eu scotocesc prin buzunare, am doar 6 lei... incep ai da si banuti, am dat toti banii :blush: s-a uitat ea la mine tare straniu, si asa mi-a dat testul cela de parca eu i l-am cerut gratis.. :girl_wacko:

pe drum ma gandeam sa fac testul dimineata sau seara, aha dimineata, n-am sa am rabdare al fac acum.. si... ce vad..II, am inceput a tremura toata credeam ca visez, intru in camera si ai spun sotului ca am o surpriza pentru el si ai arat testul... el a inpietrit... nici nu stia ce sa-mi spuna, doar imbla dintr-un colt al camerei in altul ca eu deja ametisem sa-l privesc :girl_wacko: si spunea - dar e drept, e precis, asta e testul tau?? :girl_impossible: , nu l-am imprumutat de la fina :scare: (ca aflasem ca si ea astepta un bebe)

La USG mi s-a confirmat sarcina, plus la asta eu am ramas insarcinata in trompa care nu era permisibila, daaaaaaa...

la 8-9 saptamani am nimerit in spital cu eminenta de avort spontan (aveam eliminari), dar cu ajutorul lui D-zeu totul a decurs normal, in rest probleme cu sarcina nu am avut, deja stiam la ce medic voi naste, mergeam cu regularitate, la USG totul imi arata normal, doar cu mici exceptii, asteptam doar momentul intalnirii mele cu bebe

la 20 saptamani m-am dus la un USG la dl Sisnitanu mi-a spus ca doar placenta e situata jos (nu stiu daca corect am scris) dar in rest totul e bine, si al intreaba pe sot, ce doriti,? ce asteptati?, sotul spune vrem fetita.. :blush: aha, data viitoare o sa aveti fetita, acum aveti baietel :blum: ,

ultimul USG l-am facut la dl Bejan, el mi-a spus ca totul este in ordine ca copilul sta cu capusorul in jos si pot sa ma duc sa nasc linistita SINGURA, eu ma uit la el si-i spun ca la mine e cezariana planificata din cauza ca am plastir de uter, el se uita la mine si ma intreaba la ce medic vei naste - eu ai raspund, el - ei daca asa a hotarat dna doctor :umnik2:

iata a venit si ziua mult asteptata, luni m-ai internat, marti mi-am facut toate analizele si mercuri pe 22.07.2007 am nascut prin cezariana un baietel de 3,500 si 53cm - Dragos, la externare, dna Dodu imi spune te astept peste 3 ani :girl_crazy: , eu ma uit la ea si ai spun - eu ai multumesc lui D-zeu ca am deja un copil, ca medicii mi-au spus ca e posibil doar unul sa am :sorry: , da da asculta-i pe unii...

anii treceau baiatul crestea mare, l-am dat la gradinita la 1,10 ani si eu am iesit la lucru,

in noiembrie asteptam ca de obicei ciclu, nu vine, nu vine, sotul imi spune - fa un test, poate esti insarcinata? :pardon:

da de unde... doar stii ca nu e real asa ceva... ei dar ca sa-l linistesc ma duc la farmacie in drum spre lucru si ai spun dnei dati-mi un test, ea se uita la mine de care? ca avem de 24 de 3 lei si ceva, eu deja dupa experienta cu primul test ma uit la ea si-i spun dati-mi cel mai ieftin ca daca are de arata o sa arate si cu asta :lol:

am facut testul la serviciu, si ce vad... II, nu-mi vine a crede, ai sun sotului si in loc sa ma bucur eu plang :fool: nu stiu de bucurie sau de frica...

iata sarcina aceasta la mine a fost toata cu probleme,

la 7-8 saptamani am avut si eu si baiatul febra 39, chiar in seara de anul nou, nici nu stiam ce sa fac, ne-a pus sotul cate o injectie, si parca era mai bine, m-am pus la evidenta, sarcina decurgea cat de cat normal

la 18 saptamani ma duc la USG si imi spune ca am ape putine si ca am infectie si ca rinichii nu se vad la copil, si ca are grame mai putine decat trebuie, eram singura, tin minte ca doar am intrebat dar macar ce se vede ca va fi - dna imi spune ca fetita

ai sun sotului, aveam impresia ca mi se duce pamantul de sub picioare, nu vedeam si nu auzeam pe nimeni, cand si cum a ajuns sotul de la servicu la mine nu stiu, tin minte doar ca eram in cabinet la medicul de familie si ea imi spune ca sa nu ma dau batuta si ca sa ma duc sa mai fac inca un USG, ca prin ceata tin minte ca am ajuns la dn Sisnitanu, el NU a vrut nimic sa-mi spuna, nu stiu ce ia spus acolo la ureche sotul, dar el doar mi-a spus ca sa vin peste cateva saptamani ca lui nu-i clar anumite lucruri

ne-am dus la dna Dodu, ea incerca sa ma calmeze, mi- aspus sa mai astept vre-o doau saptamani si pe urma mai repetam USG si vom decide ce si cum, eu doar am auzit ca sotul i-a spus ca el merge pina la capat, o sa miste si muntii dar eu o sa nasc o fetita sanatoasa

intre timp dau toate analizele la infectii

peste doua saptamani repet USG la dl Cotorcea care imi confirma ape putine si plus la asta imi spune ca el vede careva dereglari la inimioara, :swoon: dar sa vin peste 3 zile, credeam ca lesin in momentul cela, inca cateva zile de suspans, vin eu peste 3 zile, Corcea imi spune ca tot normal e la inimioara, dar sa urmez tratament referitor la infectie si apele putine, si plus la asta fetita cantarea mai putin decat trebuie :girl_impossible:

am fost internata in spital, am primit antibiotice, picuratori, din nou USG, acelasi rezultat :girl_cry2:

o data in luna era obligatoriu USG, eram inca si la evidenta (nu tin minte cum se numeste, dar pe linga spitalul nr.1 in blocul vechi), doamna de acolo permanent imi spunea ca nu stie ce sa faca cu mine ca desi urmez tratament ea rezultate nu vede si ar trebui in genere toata sarcina sa stau in spital daca vrea sa nasc un copil sanatos :smoke:

iata ca am implinit 29 de saptamani era intr-o zi de luni toata ziua am fost in miscare, seara m-am dus dupa baiat la gradinita, venind acasa simteam ca deja nu mai pot merge, ca prea des mi se incordeaza uterul... sun pediatrul meu si printre altele ai spun ca nu stiu ce la mine prea des se incordeaza burta, ea ma intreaba intervalul, eu socot, 7 min, 5 min, ea imi spune CHEAMA SALVAREA, tu ai contractii, eu nici nu puteam vorbi, care salvare, eu doar am abea 29 saptamani...

sotul a chemat salvarea, dna imi spune nu intelege pentru ce ne mai ducem la spital, trebuia sa beai niste valeriana si sa te linistesti :fool:

daaaaaaaa, mai era un baiat in masina si ma tot intreba cum ma simt, si sa fixez contractiile, cand ai spuneam ca eu deja nu mai pot duce contul de durere, aveam impresia ca zburam cu salvarea, toata ma scutura, (cine a mers cu salvarile noastre stie la ce eu ma refer), plingeam si ma rugam sa-mi pastreze D-zeu fetita

am ajuns, m-au controlat, m-au urcat in sala de NASTERE, pentru ce.... bine ca macar deschidere nu aveam inca, dna de la sectia de nastere ma intreaba - unde-s hainutele copilului? care hainute dna, eu doar am deabea 29 saptamani, ea se uita mirata la mine si-mi spune - toate femeile care vin incoace vin sa nasca, tu la ce ai venit?, ei ce sa va spun fetelor... cred eu ca va imaginati starea mea..., in sfarsit a venit o dna cum se cade si le-a laurit la toate ca eu nu nasc inca si ca eu trebuie sa stau numai culcata si mi-a dat sa beau o pastila si mi-a spus ca peste doua ore sa mai beau una si tot asa pana ea nu va veni la mine

noaptea ceea imi parea un cosmar, acolo fetele nasteau, care striga, care gemea, dar eu plingeam si ma rugam

in sfarsit s-a facut dimineata, si m-au mutat in salon obisnuit

dimineata a venit dna Dodu si mi-a spus sa incep a bea Ghenipral din sase in sase ore cate 1/4 iar inainte de asta inca ceva special pentru inima, am stat o saptamana in stationar, deoarece in blocul nou se inchidea la reparatie ne-au mutat in blocul vechi, spre seara eu din nou incep sa ma simt rau, din nou contractiile astea, chem medicul de serviciu el imi spune ca eu m-am supraobosit azi si-mi da valeriana :smoke:

dimineata vine dna Dodu si imi spune tu vreai sa ducem sarcina pina la sfarsit sa hranesti copilul cu sin, sau vreai sa nasti acum si sa hranesti copilul cu pipetca plingand deasupra lui..., i-am spus ca faceti ce doriti dar sa nu nasc acum, ea mi-a zis ca doua zile voi sta sub picuratoare cate 8 ore imi va fi greu dar alta solutie nu avem

prima zi inca am mai rabdat eu, dar a doua deja nu mai puteam - imi puneau picuratoarea la 10 si mi-o scoteau la 18, aveam impresia ca totul ma mananca ca totul ma deranjeaza, dar in sfarsit am scapat, am mai stat cateva zile in spital, sotul din cate am inteles de la dna Dodu acasa nu ma astepta :ohmy: , ia spus ei ca sa ma tie acolo atat cat este nevoie ca el nu e impotriva,

mi-au dat drumul acasa, dar... sa beau in continuare Ghenipral si odata in luna USG, si numai CULCATA, aha cu asa un titirez cum e baiatul meu ai sa stai.. oricum ma staruiam sa ma odihnesc cat mai mult, sotul ducea si aducea baiatul de la gradinita, tot el facea manacare, eu doar puneam la spalat, el le insirea, drept ca nu chiar pe placul meu, dar...mergea si asa

pe 1 iunie deoarece era o zi frumoasa am hotarat eu sa ma duc de o plimbare dupa baiat, deja eram satula de atat pat si odihna

si ce credeti, nazbatiosul meu vrea sa fuga la drum, eu incerc sa-l trag la mine din fuga si am cazut jos pe o parte, am inceput a tremura toata, sotului nici nu i-am sunat am ajuns acasa si m-am intins in pat, abea dupa ce am simtit din nou miscarile fetei mi-am revenit... a fost ultima data cand m-am dus la plimbare

saptamanile treceau eu primeam antibiotice si faceam in fiecare luna USG, ultima data cand am facut... ce bucurie mi-a disparut infectia, apele sant in norma, doar ca fata cantarea putin, si era cu poponeata in jos, dar asta deja nu ma mai deranja

in sfarsit am ajuns la 38 saptamani, am terminat si Ghenipralul de baut, o sun pe Dna Dodu care recent s-a intors din concediu si ai spun ca eu deja nu mai pot ca contractiile sant din ce in ce mai pronuntate si ca tare ma trage burta in jos, ea imi spune sa ma duc dupa indreptare la medicul de familie (pentru cezariana) si sa vin la ea. Duminica am decis sa ma duc la Biserica si sa ma impartasesc si sa ma duc la nastere cu inima impacata

m-am internat luni, eram obosita foarte tare, statusem mult in picioare, dna de la sectie unde m-am internat a inceput a se revolta ca cel fel de cezariana a doua zi, ca eu trebuie sa dau analizele, ca nu stiu ce, aha, ma uitam si eu la ea si numai nu-i ziceam sa ajung eu pana mane, ca aveam impresia ca nasc in momentul cela asa ma simteam de obosita

seara vine din nou dna Dodu si-mi face cunostinta cu dl care trebuia sa-mi faca anestezia, el ma intreaba de care facem, eu - totala, dna Dodu la mine - NICI UN FEL DE TOTALA, LOCALA, noi doar nu stim ce e acolo la tine, iti dai seama tu doar ai cicatrice pe uter, si inca o cezariana inainte de asta...

eu nu stiam ce sa zic, deja imi era indiferent, am spus doar cum spune dna Dodu asa facem, cezariana era programata pentru 7 dimineata

noapte pe la 1 am simtit ca mi se scurg apele - curate, o sun pe dna Dodu ea imi spune ca vine imediat, ma controleaza moasa care era de serviciu si-mi spune ca la mine deschiderea e de 1 cm, si sa ma duc in sala de nastere, ca dna Dodu va veni acolo, fetele cu care am stat in salon cu mine nici ele nu au mai dormit

m-au dus in sala de nastere, anesteziologul incerca sa-mi puie anestezia, dar cum daca eu am contractiile, pina la urma a reusit, eu in gind repetam Tatal Nostru si ma rugam ca D-zeu sa aiba grija de mine si de fetita mea, spre mirarea mea si a tuturor care erau in sala de nastere anestezia nu ma lua, puteam inca foarte bine sa misc un picior, asistenta anesteziologului le arata ceva la monitor medicilor, dar anesteziologul le tot repeta, mai asteptam mai asteptam un pic, dar anestezia asa si nu m-a luat, mi-a facut pina la urma totala :lol:

fata mea Andreea s-a nascut de 2,700 si de 49 cm la ora 4.20 dimineata pe data de 20.07.2010 in ziua cand noi cu sotul am implinit 10 ani de la logodna (de cand m-a dus mireasa acasa la el)

Dimineata cand a venit dna Dodu in salon la mine, amandoua am inceput a plinge, mi-a spus ca nici nu s-a asteptat ca dupa atatea prin cate am trecut eu, voi naste asa de repede fara complicatii, si o fata sanatoasa.

Prin acest mesaj vreau sa le multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine, sotulul meu si dne Dodu care desi aveam o sarcina complicata mereu a fost alaturi de mine :val14:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marinicaa

Felicitari.

O istorie cu happy end sa va fie copii sanatosi si sa va bucurati de ei. :poka1:

Partajează acest post

Link spre post
HappyEnd

Mariana multa sanatate tie si familiei tale - ati meritato din plin. :val17:

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Mariana multa sanatate tie si familiei tale - ati meritato din plin. :val17:

Felicitari.

O istorie cu happy end sa va fie copii sanatosi si sa va bucurati de ei. :poka1:

Multumesc mult fetelor :mail:

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Sa va creasca copiii sanatosi! prin ce incercari ati trecut, cred ca v-a fost foarte greu! Bine ca ati avut sustinerea sotului si al medicului care au crezut in Dvs!

Partajează acest post

Link spre post
Lyubasha

Mariana sa fiti sanatoasa si iepurasii dvs tot. Sunteti bravo. Sotului un mare respect.

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Mariana sa fiti sanatoasa si iepurasii dvs tot. Sunteti bravo. Sotului un mare respect.

Sa va creasca copiii sanatosi! prin ce incercari ati trecut, cred ca v-a fost foarte greu! Bine ca ati avut sustinerea sotului si al medicului care au crezut in Dvs!

Multumesc

cand imi vad copii cum dorm acuprinsi amandoi, sau cum ai sar in gat sotului cand vine de la serviciu, iti dai seama ca copii sant tot ce avem mai scump pe lume

Editat de albinutza

Partajează acest post

Link spre post
Ева 07

Умничка! желаю и тебе и деткам здоровья!))))

самое главное что всё закончилось благополучно))

Partajează acest post

Link spre post
AnnaZ

Citeam, si imi curgeau lacrimi pe ochi de bucurie,sa va creasca copilasii sanatosii, si frumusei, sa aveti tot timpul asa o familie trainica si un sot iubitor...

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Citeam, si imi curgeau lacrimi pe ochi de bucurie,sa va creasca copilasii sanatosii, si frumusei, sa aveti tot timpul asa o familie trainica si un sot iubitor...

Multumesc de urari! Sa dea Dumnezeu

Умничка! желаю и тебе и деткам здоровья!))))

самое главное что всё закончилось благополучно))

Спасибо Женя, Вам также :kiss1:

Partajează acest post

Link spre post
Karapuz

mercuri pe 22.07.2007 am nascut prin cezariana un baietel de 3,500 si 53cm - Dragos,

Nanica,nanica de emotii ai si incurcat ziua nastreii lui Dragos cu ziua Adelei :wink2::sarcastic: Aduta e pe 22.07.2007 inca Danu zicea sa mai rabd pina pe 27.07.2007 dar mi s-au rupt apele pe 21.07.2007 :whistle3: si asa erau deja 40 saptamini si 2 zile

Hi Hi Hi,parca vad si acum ziua ceea cind mi-ai zis ca ai nascut pe 22.08 de ziua mea :sarcastic::blum: ... si cu Andriuta cind mi-ai zis ca termenul sa nasti e de ziua Adutei si inca eu te-am rugat sa nasti cu o zi mai devreme s-au mai tirziu mdaaaa... ea mai trece timpul parca mai ieri era :girl_wacko::scratch_one-s_head:

Citind tot ce-ai scris am si lacrimat :girl_cry: chiar daca stiu toata istoria,dar totusi cind citesti traiesti acele clipe prin care trece autorul... :kiss:

Partajează acest post

Link spre post
Danciu

Felicitari! Sa fie astea cele mai grele momente prin care ati trecut in viata si mai departe sa aveti parte numai de fericire! Multa sanatate! Frumoasa istorie! :)

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Nanica,nanica de emotii ai si incurcat ziua nastreii lui Dragos cu ziua Adelei :wink2::sarcastic: Aduta e pe 22.07.2007 inca Danu zicea sa mai rabd pina pe 27.07.2007 dar mi s-au rupt apele pe 21.07.2007 :whistle3: si asa erau deja 40 saptamini si 2 zile

Hi Hi Hi,parca vad si acum ziua ceea cind mi-ai zis ca ai nascut pe 22.08 de ziua mea :sarcastic::blum: ... si cu Andriuta cind mi-ai zis ca termenul sa nasti e de ziua Adutei si inca eu te-am rugat sa nasti cu o zi mai devreme s-au mai tirziu mdaaaa... ea mai trece timpul parca mai ieri era :girl_wacko::scratch_one-s_head:

Citind tot ce-ai scris am si lacrimat :girl_cry: chiar daca stiu toata istoria,dar totusi cind citesti traiesti acele clipe prin care trece autorul... :kiss:

:crazy::lol:

l-am facut mai tanar cu o luna

corectez, Dragos s-a nascut pe 22.08.2007

pe al treilea copil am sa-l planific in asa fel sa fie inr-o zi cu Cristinica :girl_haha: :girl_crazy:

Felicitari! Sa fie astea cele mai grele momente prin care ati trecut in viata si mai departe sa aveti parte numai de fericire! Multa sanatate! Frumoasa istorie! :)

multumesc din suflet!!!

Editat de albinutza

Partajează acest post

Link spre post
Karapuz

pe al treilea copil am sa-l planific in asa fel sa fie inr-o zi cu Cristinica :girl_haha: :girl_crazy:

:girl_crazy::lol: hai hai asteptam... sa faci asa :yes: eu am nascut pe 11.11.11 iar tu sa nasti deja pe 12.12.12 :dance3::sarcastic:

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Mariana, bravo esti ca ai luptat pentru copilasii tai. Intradevar ei sunt sensul vetii. Sa va creasca puii sanatosei si sa-si bucure parintii!

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

:girl_crazy::lol: hai hai asteptam... sa faci asa :yes: eu am nascut pe 11.11.11 iar tu sa nasti deja pe 12.12.12 :dance3::sarcastic:

aha iaca trebuie sa calculez cand :val19: sa se primeasca :det02:

Mariana, bravo esti ca ai luptat pentru copilasii tai. Intradevar ei sunt sensul vetii. Sa va creasca puii sanatosei si sa-si bucure parintii!

Lilia :hearts:

Multumesc mult

:xm_22: a inflorit si butonasul celalalt, nu ma puteam satura sa ma uit la el :ok1:

Partajează acest post

Link spre post
SandaSun

Albinutza, foarte emotzionant! Sa va fie sanatoshi ingerashii! Respect familiei voastre p-u lupta, credintza si izbanda!

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

aha iaca trebuie sa calculez cand :val19: sa se primeasca :det02:

Lilia :hearts:

Multumesc mult

:xm_22: a inflorit si butonasul celalalt, nu ma puteam satura sa ma uit la el :ok1:

Ha, ha, tu cu unul te-ai bucurat, ai sa vezi cum ai sa te bucuri cind or sa infloreasca cu multe flori :val16: . Doar ca sa le faci conditii, toamna seceta si racoare.

Partajează acest post

Link spre post
lora

Felicitari....foarte interesant...Dumnezeu sa va ocroteasca familia si sa fiti mereu asa uniti....

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Albinutza, foarte emotzionant! Sa va fie sanatoshi ingerashii! Respect familiei voastre p-u lupta, credintza si izbanda!

Felicitari....foarte interesant...Dumnezeu sa va ocroteasca familia si sa fiti mereu asa uniti....

Multumesc mult fetelor :blush:

Partajează acest post

Link spre post
Natalya

Bravo ! Multa energie pozitiva in istorioara dvs. ! Sanatate familiei dvs, si in special la copii !!!

Editat de Natalya

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Bravo ! Multa energie pozitiva in istorioara dvs. ! Sanatate familiei dvs, si in special la copii !!!

Multumesc mult

deaseamenea si familiei voastre Sanate multa multa si succese!!!

Partajează acest post

Link spre post
ursamajor

Я прямо переживала, пока не дочитала! Будьте здоровы и счастливы!

Partajează acest post

Link spre post
Eirene

Impresionanta istorie! Ma bucur, ca desi ati trecut prin atitea, nu ati pierdut curajul de a merge pina la urma si a lupta pentru fericirea dvs. Recompensa prentru aceasta o vedeti in fiecare zi (va spune "mama" :)

Succes si sanatate in continuare pentru dvs si familia dvs. :kiss:

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Mda... prin ce pot trece femeile doar sa-si vada scumpii odorasi! Foarte emotionanta si frumosa relatare. Felicitari si sa va bucurati de succesele copiilor vostri!

Ita citind despre acopunctura am ramas intrigata. Pot sa te intreb unde ai facut acest curs? Mi-i tare interesant. Eu am fost o perioada la acopunctura, dar cu alte chestii si m-a ajutat.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum